خرید وسایل استودیو

شروع موضوع توسط rh.mohammad ‏10/7/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک خرید وسایل استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    سلام دوستان
    من و دو تا از دوستام قصد داریم یه استودیو بزنیم و به مرور بهبودش بدیم . قصد داریم تا دو ماه آینده کم کم تمام وسایل رو بخریم .
    فعلا میخواستم از دوستان در مورد میکروفن و کارت صدای مناسب برای ضبط وکال کمک بگیرم .
    حدود 12 تومن واسه این دو مورد در نظر گرفتیم که در صورتی که کم باشه لطفا بفرمایید .
    با بررسی هایی که کردیم برای میکروفن Neumann U87 Ai و واسه کارت صدا Focusrite Saffire liquid 56 رو در نظر گرفتیم که تقریبا میشه 10.5
    از دوستان اهل فن خواهش میکنم نظرشونو اعلام کنن .
    نظرتون راجع به میکروفن های لامپی مثل Audio Technica AT4060 چیه ؟
    تو سایت ها میخوندم کارت صدایی که عرض کردم پری امپ خیلی قوی ای داره . به نظرتون به پری امپ جداگونه برای ضبط وکال با کیفیت نیاز داریم ؟ نظرتون راجع به کارت صداهای RME چیه ؟
    سپاس از لطفتون .

2. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    تو این رنج قیمت و یا حتی بالاتر هم Focusrite Saffire liquid 56 بهترین پری امپ رو داره تو خریدش شک نکن .
    در مورد میکروفون هم فکر نکنم کسی u87 رو به at4060 ترجیح بده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از شما دوست عزیزم .
    میدونم at4060 کیفیت بهتری داره اما منظورم اختلاف کیفیتشون نسبت به اختلاف قیمت 2 میلیونیشون بود . به نظرتون اگه 2 تومن بیشتر پول بدیم کیفیت وکال هامون خیلی تغییر خواهد کرد ؟
    ممنون میشم شما و سایر دوستان نظرتون رو اعلام بفرمایید .

4. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    راستش دوست عزیز من صدای u87 رو نشنیدم تاحالا هم کسی رو ندیدم تو استودیو از u87 استفاده کنه چون تو این رنج میکروفون های جا افتاده تری وجود داره مثلا
    همین at4060 صدای بسیار گرمی داره و اینکه گرونی هر محصولی دلیله کیفیت محصول نمیشه

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یو 87 که کلاس و نام و آوازه ش کاملا مشخصه. البته پول برند هم بیشتر پرداخت خواهید کرد.
    اما دوستم به تازگی ها 4060 خریده با چنل استریپ uad la610 mk2 صدایی که گرفتم کاملا انالوگ و گرم و بسیار رویایی بود.
    ائودیو تکنیکا تو ایران خیلی جا نیافتاده و همه دنبال پول اضاقه تر برای برند هستند. اما این برند واقعا عالیه
    یه درصد هم شک نکنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. qmars2

qmars2 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من امپ جدا بخر universal audio solo 610 رو بهت پيشنهاد ميدم چون خودم دارم و خيلي راضيم و يادت نره كه كمپرسور هم سر راه ميكروفن بزار اگه وكال خوب ميخواي.

7. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    U87 Ai برای وکال میکروفن خیلی خوبیه، ولی پری امپ خوب هم نیاز داره که مطمئناً از بودجه ی شما خیلی بیشتر میشه (پری امپهای Liquid در حد خودش عالیه)
    من اگه جای شما بودم با این حدود بودجه گزینه های دیگه ای رو در کنار پری امپ انتخاب میکردم
    Universal Audio Twin Infinity 710
    Neumann TLM 49
    Motu 828MK3 HYBRID

حالا میشه برای کارت صدا گزینه های دیگه ای رو هم بررسی کرد، ولی بهتره از هزینه ی میکروفن کم کنید و به خرید پری امپ خوب اختصاص بدید که با این کار بتونید حداکثر بهره وری از میکروفنتون رو داشته باشید

U87 با پری امپ Fast Track هم کار میکنه ولی صدایی که میشه با پری امپ خوب و یه میکروفن ارزونتر از U87 گرفت به مراتب مطلوب تر هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از همه ی دوستان عزیزم
    جناب مجبی عزیز اگر میکروفن 4060 و پری امپی که فرمودید رو تهیه کنیم برای کارت صدا چی پیشنهاد میکنید ؟ با توجه به اینکه شما در زمینه ضبط استاد بنده هستید خواهش میکنم لیست مناسبی رو عنوان بفرمایید .
    همینطور در ادامه ی فرمایشات ایمان عزیز میخواستم از ایشون بپرسم اگه بتونیم بودجمون رو تا حدود 18 تومن افزایش بدیم چه وسایلی رو پیشنهاد میدید ؟ متاسفانه این حداکثر پولیه که فعلا واسه این وسایل میتونیم خرج کنیم .
    دوستان عزیزم اگه فکر میکنید این پول کافی نیست بفرمایید چون تا دو سه هفته دیگه پول بیشتری میتونیم خرج کنیم . اینکه الان میخوایم این وسایل رو کم کم بخریم برای اینه که قیمت ها ممکنه افزایش پیدا کنه .
    برای اینکه بیشتر خدمتتون توضیح بدم اینطور فرض بفرمایید که حدود 70 تومان برای وسایل و آکوستیک یه اتاق 40-50 متری در نظر گرفته شده که این 50 متر بدون پرتیه و باید کنترل روم و دد روم و ... رو خودمون درست کنیم .

9. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    هزینه ی آکوستیکتون با نصب چیزی حدود متری 50 هزار تومن به بالا هزینه داره
    برای خرید میکروفن و کارت صدا و پری امپ و کامپرسور بودجه کافی هست
    کارت صدای RME FireFace 800 (کارت صدایی با کانورتور فوق العاده و سرعت انتقال بسیار بالا و تأخیر صفر)
    میکروفن هم بنا به دلایلی که شاید منطقی هم نباشه بین این دو گزینه نظرم روی خرید U87 Ai هست، این برمیگرده به یه سری مسائل که اصلاً بحث تخصصی نیست و مربوط به حاشیه است
    چنل استریپ Universal Audio LA610 MKII

با بیشتر شدن هزینه و بسته به نیازتون توصیه میکنم Rode NT5 Match Pair و Shure SM 58 رو هم برای کامل تر شدن ست میکروفنهاتون برای ضبط ساز اضافه کنید

این لیست برای داشتن یه ضبط خیلی خوب کاملاً مناسبه

10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میکروفنی که انتخاب کردید بسیار عالی هست،شاید خیلی بیشتر از نیازتون باشه
    در کنار این میکروفن من پری امپ UA 610 la mkii رو پیشنهاد میکنم که تقریباً 7 میلیون تومن هست
    ولی فکر میکنم در مورد انتخاب میکروفن دارید زیاده روی میکنید،پیشنهاد من هم همون پیشنهاد آقای احمدزاده هست
    روی خرید TLM49 هم فکر کنید،خودم در کنار UA 610 la mkii استفاده میکنم و راضی هستم

11. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    دوستان قیمت UA 610 la mkii الان چقدر هست؟؟؟
    واینکه از اولون vt737 بهتره؟ چون تو پیشنهادات دوستان برای پری امپ از اولون خبری نبود!!

بنده هم پیشنهاد میکنم TLM49 رو تهیه کنید
    تجربه کار باهش رو نداشتم ولی از دوستان تعریفشو زیاد شنیدم

12. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    LA610 MKII الآن حدود 6700 6800 هست

Universal Audio و Avalon توی مدلهای هم سطح مثل بنز و بی ام دبلیو هستن که هر دو خوبن ولی طرفدارای خاص خودشونو دارن
    من توی استودیو با Avalon AD2022 کار میکنم که 16 میلیون قیمتشه ولی توی این رنج قیمت صدای LA610 رو به 737 ترجیح میدم چون مطابق با سلیقه ی منه، البته خیلی از دوستانی که بهشون این مدل رو پیشنهاد کردم و اونها رو در کنار هم مقایسه کردن با من هم نظر بودن

در کل انتخاب بین این دو برند کاملاً سلیقه ایه

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان .
    من با راهنمایی شما حدودی از اون وسایل رو گرفتم و الان ما بقی پولمون جور شده واسه خرید وسایل
    الان یک میکروفن U87 Ai داریم و کارت صدای RME UCX .
    خواهش میکنم برای خرید پری امپ منو راهنمایی کنید . بودجه حداکثر 10 تومن .
    خودم نظرم روی UA 6176 هست . LA 610 هم گزینه ی خوبیه . در کنار این دو UA4-710d هم به دلیل اینکه ورودی زیادی داره میتونه انتخاب خوبی باشه .
    نظر شما چیه ؟ به نظرتون چنل استریپ بهتره یا اینکه پری امپ و کمپرسور جدا ؟

14. dj soltan

dj soltan

شغل :
    موزیسین
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, buzz, cubase, flstudio, garageband, maxmsp, nuendo, puredata, recycle, sonar, tracktion, studio_one

15. dj soltan

dj soltan

شغل :
    موزیسین
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, buzz, cubase, flstudio, garageband, maxmsp, nuendo, puredata, recycle, sonar, tracktion, studio_one
    از نظر من
    کارت صدا M-AUDIO مدل FAST TRACK PRO
    میکروفونRODE مدل NT 1 KIT

بهترین کزینه ای هستن برای استارت یا شروع یک استودیو در سطح نیمه حرفه ای
    کارتونو راه میندازه

16. amir_sport3000

amir_sport3000

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم...يه سؤال در مورد پري امپ داشتم universal audio la 610 mk2 ميخواستم بدونم با توجه به قيمت بالايي كه داره ارزش خريدن داره
    Mic:nueman tlm 103
    Sound cart:motu 828 mk3 firewire
    ممنون ميشم واهنماييم كنيد آيا با اين تجهيزات نياز به اين پري دارم يا خود پري كارت صدام جوابگوى كارم هست..با تشكر از همه دوستان

17. amir_sport3000

amir_sport3000

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از اساتيد محترم و مديران ممنون ميشم راهنمائيم كنيد و بهترين راه حل ممكن رو بگيد...مرسى

18. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود امیر جان ...
    مدلی که شما در نظر گرفتی ، فقط پری امپ نیست !! کامپرسور هم هست . انتخاب بسیار خوبیه . اما این چنل استریپ ، یک ورودی و خروجی داره ، یعنی‌ یک مایک . کارت صدایی که در نظر گرفتین و قیمت بالاش ، بیشتر به خاطر تعداد ورودی و خروجیش هستش . پیشنهاد میکنم اگر این تعداد ورودی و خروجی به کارتون نمیاد ، کارت صدای RME Fire Face uc تهیه کنید . کانورت خیلی خوبی داره و میتونید ۱۹۲ رکورد کنید و با اطمینان بیشتری به ۴۴۱۰۰ تبدیل کنید . قطعا نتیجه بهتری هم خواهید گرفت .
    در مورد مایک هم ، من اگر جای شما بودم Tlm 49 رو تهیه میکردم . بسیار بسیار مایک خوبی هستش . اگر بودجه شما نمیرسه ، همون tlm 103 هم خیلی خوبه . اما اگر میتونی بیشتر هزینه کنی حتما tlm 49 رو انتخاب کن .
    در مورد این که به کارتون میاد ، قطعا کیفیت رکورد بالایی خواهی داشت . اما در مورد کارت بیشتر توضیح بدی ، بهتر میشه راهنمایی کرد ...
    موفق باشی ...

Sent From My Galaxy Grand 2

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  19. amir_sport3000

amir_sport3000

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

سلام دوست عزيز ممنون از اينكه وقت گذاشتي و راهنماييم كردى...در مورد تجهيزات مثل كارت صدا و ميك بايد عرض كنم كه اينهارو دارم يعني از قبل خريداري كرده بودمش فقط ميخواستم بدونم كه با اين چانل استريپ كانكت ميشه يعنى ميشه صداي گرمى توليد كرد .اصلا ارزش هزينه ٦ ميليوني رو داره.يا اينكه ميشه با پلاگينهاى قوى به اون صداى مورد نظرمون برسيم ...با تشكر از دوستان عزيز...

20. alireza.metal

alireza.metal عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    دوستان سلام..من عذرخواهی میکنم تاپیک مورد نظر پیدا نکردم..فقط خواستم ببینم این سیستم جمع کنم خوبه یا نه؟؟؟کارت صداpresonus 44vs_مانیتورینگ باندpresonus eris4.5_هدفونdt770pro

بارگذاری...