خرید میکروفون برای دوبله

شروع موضوع توسط salehforum ‏10/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک خرید میکروفون برای دوبله تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. salehforum

salehforum عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

من شهرستان زندگی می کنم و یه میکرفون می خوام برای ضبط صدا برای دوبله که قیمتش در خدود 30 - 50 هزار تومان باشه، اتصالش هم برای کامپیوتر باشه.
    و اگه زحمتی نیست چون من شهرستان هستم یه مغازه معرفی کنید که بتونم از اینجا بهش زنگ بزنم برام بفرسته
    ممنون میشم.

2. Pooyan.S

Pooyan.S عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    بودجتون خیلیی کمه :(

3. salehforum

salehforum عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چیز زیاد خفنی نمی خوام.
    فقط می خوام زیاد نویز نداشته باشه،‌ باهاش نمی خوام آهنگ ضبط کنم که کیفیتش خیلی خوب باشه.

4. Pooyan.S

Pooyan.S عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما به یه کارت صدا و یه مایک نیاز داری ، حالا مایکشو داینامیکم بگیری نیاز کارت صدا حس میشه

5. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    سلام من برای دوبله فیلم نیاز به 3 تا میکرفن دارم .یه میکرفن حرفه ای هم دارم akg c3000 . برای اون 3 تا میکرفن چی پیشنهاد میکنید؟

6. Pooyan.S

Pooyan.S عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بودجه؟ :smile (46):

7. omid-silver

omid-silver عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, soundforge
    سلام من برای دوبله میکروفون های neumann تو خیلی از استدیو های حرفه ای دیدم
    وحتا تو تلوزیون هم یکبار نشون داد که تو صدا و سیما هم از این mic برای دوبله استفاده میکنند.
    البته قیمتش هم!!!!!!
    ارزون ترش هم مدل های akg و rode هم عالیند.....

8. salehforum

salehforum عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش مشکل اصلی من محل خریده و اینکه بتونم به یه جایی زنگ بزنم تا برم بفرسته چون شهرستانم

9. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اگه مشکل بودجتون رو حل کنید میتونم تلفن یا آدرس چند تا از فروشگاههای جمهوری رو بدم خدمتتون که تماس بگیرید!
    قبل از سفارش دادن انتخاب کنید نه اینکه زنگ بزنید بعد بهتون بگن که چی بگیرید!!!

10. salehforum

salehforum عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه شماره ها رو بدید ممنون میشم
    می خوام بهشون زنگ بزنم و اسم چند تا مدل بگیرم و بعد از یه تحقیق بهترینشون رو انتخاب می کنم.
    تا 100 تومان هم رفت اشکال نداره.
    راستی فیلتر هم می فروشن؟

11. salehforum

salehforum عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

راستش من تصمبم گرفتم یه C1 بگیرم
    اتصالش XLR هست, فروشنده می گفت میشه تبدیلش کرد به 3.5 میلیمتری با لحیم کاری.
    راست می گفت؟
    یه سوال دیگه C1 u رو فروشگاهی سراغ ندارید که بفروشه؟ اگه میشه شماره تلفن یا نشانی اینترنتیش رو بدین چون توی شیراز جایی رو پیدا نکردم بفروشه.

12. persianMIC

persianMIC

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    علی رغم اینکه زمان زیادی از آخرین ارسال این تاپیک میگذره امیدوارم دوستان سریع جواب بنده رو بدند لطفاً :smile (61):

با توجه به اوضاع نابسامان قیمت ها و تغییری که در بازار میکروفون حاصل شده از دوستان میخوام یه مدل میکروفون خوب برای ضبط صدا بهم معرفی کنن.
    ترجیهاً از بازار تهران قابل تهیه باشه.
    توی محیط غیر آکوستیک. برای ضبط نریشن و دوبلاژ در منزل. سقف بودجه حداکثر 110 ه تومن. من کل این فوروم زیرو رو کردم و نظرات متناقضی دیدم!
    خواهشاً فقط کسایی که مطمئن هستن نظر بدن نه با اما و اگر... به طور ویژه بی صبرانه منتظر تشریف فرمایی جناب محبی هم هستم. :smile (47): نظر ایشون خیلی حیاتیه...
    ممنون

13. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    بودجه شما بسیار بسیار کم هست برایه تهیه میکروفون برای رکورد یک کار دوبله خوب.
    تقریبا هیچ میکروفون کاندنسری با این بودجه نمیتونید تهیه کنید و حتی میکروفون داینامیک خوب هم مثل sm58 نمیتونید تهیه کنید.
    با این بودجه پیشنهاد میکنم فعلا چیزی تهیه نکنید و صبر کنید تا بتونید بیشتر هزینه کنید.

ضمنا فراموش نکنید برای استفاده بهینه از یک میکروفون خوب نیاز به تهیه یک کارت صدا با پری امپ خوب هم داریم شما اگر برای مثال الان حدالاقل میکروفونی که به کارتون میاد مثل rode nt1 رو تهیه کنید برای راه اندازی و استفاده از اون نیاز به یک کارت صدا دارید که دست کم از 500 هزار تومان به بالا باید هزینه کنید.

اگر تا حدود 350 هزار تومان هزینه کنید میتونید این میکروفون رو : Behringer C1 USB رو که از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل میشه و نیاز به تهیه کارت صدا نداره خریداری کنید که البته اون کیفیتی که واقعا خوب باشه برای یک کار حرفه ای دوبله مناسب باشه نداره اما کارتون رو راه میندازه و با این حدود بودجه بهترین چیزی هست که میتونید تهیه کنید.

14. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    البته دوستان فقط ورودی رو در نظز گرفتند شما نیاز به یک جفت مونیتور خوب هم برای خروجی احتیاج دارید.. :) کارت صدا + محیط اکوستیک خوب و نهایتانا یک مهندس صدای خوب و با تجربه هم نیاز دارید.

دوست عزیز با 100 تومن شما یک مایک داینامیک خوب هم نمیتونید تهیه کنید .

بهترین راه برای شما اجاره استودیو هست.
    با این بودجه میتونید حدود دو سه ساعت از یک استودیو نیمه حرفه ای درجه دو یا سه استفاده کنید که صد البته کار بسیار حرفه ای تر و تمیز تر انجام میرسد. علاوه بر اون با تجهیزاتی رکورد میکنید که صدها برابر این قیمت ارزش دارند و مهم تر اینکه در نهایت کار شما توسط یک مهندس و تکنسین صدا انجام میشود :)

بارها گفتم برای یک پروژه ساده خودتون رو درگیر خرید تجهیزات نکنید وقتی استودیو هست خرید این قطعات ضرورتی ندارد مگر اینکه قرار باشه کار خاصی انجام بدهید که برای شما توجیه اقتصادی یا معنوی زیادی داشته باشد. اگر کار شما دوبلینگ هست پس سرمایه گذاری کنید و تجهیزات حرفه ای رو بخرید .

شما مینیموم 4 میلیون برای ضبط استریو _ 2 ترک - لازم دارید . قطعاتی که میتونید با این بودجه بخرید جزو قطعات متوسط هست که مطمئنا ورلد کلاس نیست ولی کار رو شما رو انجام خواهند داد...
    درصورتی که در استودیو میتونید از قطعات خیلی با کیفیت تری در قبال هزینه کمتری استفاده کنید.

موفق باشی.

بارگذاری...