خرید تجهیزات استودیو از بانه و مریوان

شروع موضوع توسط mehran.fitness ‏15/2/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک خرید تجهیزات استودیو از بانه و مریوان تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان
    با یکی از اقوام صحبت میکردم درباره خرید لوازم که میگفت تو بانه و مخصوصا مریوان بازار همه چیز موجود هستش و تا 50 درصد قیمت پایین تر نسبت به تهران و جاهای دیگه میدن
    از دوستانی که اون طرف ها هستن و یا اطلاعات دارن راجبش میخوام که راهنمایی که تجهیزات مثل کارت صدا و میکروفون و ... هم پیدا میشه و قیمت ها چجوریه؟

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    مرسی از نکاتی که گوشزد کردید
    خیلی مهمه که فرصتی برای تست اولیه و ثانویه وجود داشته باشه. واقعا" حائز اهمیته.چرا که ممکنه جنس فیک .. یا درجه 2 و3 و.. بدن به مشتری.
    اما
    از طرفی ..
    فروشنده ها و فعالین محترم تو این زمینه(و حتی زمینه های دیگه) ، دچارحرص و طمع بسیار بالایی هستند
    خاطرم هست دو سال پیش به دنبال یک کیبرد آموزشی بودم.. برای یادگیری اولیه ی پیانو.( تاپیکش هم موجوده اتفاقا" ..)
    بعد از مراجعه به جمهوری و.. بازار های مختلف ادوات موسیقی ، زیر 280تومن اون کیبرد مد نظر رو پیدا نکردم.
    مدتی بعد.. سفری داشتم به.. بانه
    همون ساز 150تومن بهم قیمت دادن.( حتی تست هم انجام دادم ..برای صحت و سلامت ساز)
    آخه چند درصد سود؟ چند برابر؟
    امان از ما ایرانی ها.. و امان از تعزیرات و واحد های نظارت بر کنترل قیمت !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید.یکی از دوستان بنده هوتی قیمت پایین برش داشت ولی دریغ از اینکه...
    زمانی هم که رفت اون همه راه تا بگه جنس خرابه و فلان طرف بار و بندیل و بسته بود ..

5. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    چیزی که من شنیدم اینه که تست هم میکنن البته واسه جنس هایی که بشه تست کرد
    مثلا همون شخصی که میگم lcd خریده بود 32 اینچ رو 400 تومن و تست هم کرده بود و میگفت همه اجناس رو تست میکنن و بهت میدن
    ولی خوب اگه به هر دلیلی خراب باشه دیگه نمیتونی بری پس بدی این که معلومه
    در رابطه با گارانتی و این حرفا هم ما تا جایی که دیدیم تو این کشور گارانتی درست و حسابی وجود نداره
    من جز مادربرد های ایسوس که گارانتی خوبی دارن و محصولات ال جی فکر نمیکنم گارانتی های دیگه خیلی معتبر باشه.حداقل من که ندیدم.پول گارانتی رو میگیرن ولی خدمات هیچی
    بنده خودم خیلی وقت پیش برای خرید لپ تاپ رفته بودم بازار.گفت گارانتی میخواید 100 تومن؟ گفتم چجوریه.گفت باتری و صفحه نمایش و کیبورد و چی و چی شامل گارانتی نمیشه.فکر میکنم دیگه چیزی از لپ تاپ نمونده بود که نگفته باشه.گفتم واسه چی الکی پول گارانتی بدم که بعدا میخوان اینجوری بهت خدمات ندن
    واسه همینم این موضوع رو ایجاد کردم و سوال کردم

6. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    بله دوست بنده هم تست کرده بود اما کی تضمین داده بود که هفته ی بعد خراب میشه؟
    همیشه یادتون باشه جنسی که قیمتش مشکوکه خودشم مشکوکه.

7. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    قیمت ها مشکوک نیستن.اصل قیمت همین هستش.ولی دوستمون هم گفتن به خاطر هزارو یک چیز باید انقدر گرون تر و دوبرابر برسه دست ما
    فکر نمیکنم این جنس های گارانتی دار هم در صورت خرابی به گردن بگیرن.یه جوری بلاخره خرابی رو میندازن گردن خود آدم و میگن مثلا اینجوری خراب شده و گارانتی نداره این قسمتش

8. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    شما از خود بانه خریداری کردی کیبورد رو؟؟ تجهیزات دیگه استودیویی مثل کارت صدا و میکروفون و ... هم موجود بود تو بازار؟؟

9. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    متاسفانه برخی فکر میکنند قیمتهای اینجا با جای دیگه تفاوت زیادی داره.درصورتی که طبق آماری که از دوستانم در کشورهای دیگه میگیرم چندان تفاوت فاحشی بینشون نیست

10. skate board

skate board عضو سایت

شغل :
    MeChanic Engineer
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    من تابستون رفتم بانه هیچی نداشت...........هیچی....کلا تبلت و لوازم خانگی ...فقط یه دست اسپیکر edifierخریدم قیمتش دویست فرق میکرد لمسیه و کیقیتش هم خوب حالا از مریوان خبر ندارم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت شما ...
    خریدن لوازم استودیو بدون گارانتی واقعا ریسک بزرگیه ...
    چندوقت پیش یکی از مانیتورینگ هام روشن نشد ( فیوزش سوخته بود ) بردمش فروشگاهی که خریداری کرده بودم و خیلی محترمانه طبق برگه گارانتی واسم مثل روز اولش تعمیر کردند ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. skate board

skate board عضو سایت

شغل :
    MeChanic Engineer
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نه ریسک بزرگی نیست همه اومده بودن واسه خرید و فروش از اونجا دسته دسته میخرن میرن شهر با سود میفروشن هر ledمیشه 800تومن سود تقریبا.ولی باید اجناسو تست کنید بعدش دقت کنید که جنسو موقع تحویل عوض نکنه البته کرد ها واقعا مردم خوبو مومن هستن خیالتون راحت باشه:)

13. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    شما الان میری بانه 1 کارت صدا میخری و تست هم میکنی " کاملا کار میکنه و سالمه .
    3 ماه بعد میبینی کار نمیکنه یا کلا سوخته بعد شما به کی میخوای بری بدی درست کنه ؟؟ به کجا می خوای مراجعه کنی ؟؟
    به غیر از چندتا فروشگاه معروف در جمهوری که تعمیر کارهای مجرب دارند بقیه جاها واقعا هیچی سردر نمیارن و بدتر فاتح دستگاهتونو میخونن " به اون چندتا فروشگاه هم برای تعمیر مراجعه کنی اگه گارانتی خودشون نباشه ازتون گرون میگیرن و تقریبا قیمتش همونی میشه که در تهران به صورت آکبند و با گارانتی اصل میتونید تهیه کنید .
    انتخاب با خودتون...

14. skate board

skate board عضو سایت

شغل :
    MeChanic Engineer
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    والا دوست من دوتا led خرید سامسونگ بود ضمانتشو از اینجا گرفت تازه شما سخت کارت صدامیتونین پیدا کنین تو بانه.اصلا این کالاهای استودیویی رو از کجا وارد صادر میکنن دوستان کسی خبر داره؟

15. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    خیر.
    بنده وقتی رفته بودم ، شش ماه از خرید کیبردم میگذشت.
    کارت صدا ؛ دنبالش نبودم.. که استعلام کنم برای موجود بودنش در بازار.
    سخت نگیرید.. در چیزی که دَرِش تخصص علمی/ساختاری ندارید ، بهتره به قول دوستان از همینجا(شهرخودتون) خرید کنید برای آرامش خاطر بیشتر و ساپورت بهتر.

بنده شغل اصلیم نصب و راه اندازی سیستم های تصویری / نمایشی/ ماهواره ایه.
    از روی ساده ترین حالات فیزیکی جنس، حتی وکیوم کردن.. میتونم متوجه اصل بودن یا مشکل دار بودن کالا بشم.
    اما این فقط در وسایلی صدق میکنه که مرتبط با کار خودمه.

ولی مثلا مرغوبیت یا متفرقه/درجه1 یا مناسب بودن کارت صدا .. یا میکسر ..رو نمی تونم تشخیص بدم.
    ( البته در هر صورت از دستفروش های معلوم الحال ، جنس خریدن عواقب داره..تا غرفه دار های بازار اونجا)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  16. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    چرا هست
    الان شما قیمت ماشین رو نگاه کن.راه دور هم نریم همین پراید در کشور عراق و کشور خودمون.چقدر تفاوت؟؟ تازه ما صادر میکنیم به اونا اینم از نکات جالبشه که واسه اونا یک چهارم قیمت ما در میاد
    در ضمن در کشورهای اروپایی و آمریکایی در آمدشون خیلی بالاتر از ماست و حتی اگه قیمت ها برابر هم باشن با این تفاوت درآمد در اصل اونا یک سوم قیمتی که ما میپردازیم رو صرف هزینه اون کالا میکنن حالا از کیفیت تو اصل بودن کالا اگه بگذریم

17. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    آخه مشکل اینجا پیش میاد که کالاهای کارخانه های معروف و بزرگ مثلا 2 درصد احتمال خراب شدن هست توشون.مثل خیلی از جنس هایی که خودمون خریدیم و اکثرا مشکل پیش نیومده واسشون بعد سال ها کار کردن
    حالا مشکل جایی پیش میاد که شما برای این 2 درصد احتمال باید چیزی حدود 40 درصد هزینه اضافی بپردازید.میرزه؟؟
    فکر میکنم جواب عاقلانه خیر باشه
    یعنی شما تو یه سرمایه گذاری هم اگه احتمال سود 98 درصد و ضرر 2 درصد باشه تقریبا میشه گفت یک سرمایه گذاری 100 درصد اقتصادی به شمار میاد
    تازه اگه به قول شما مشکل هم پیش بیاد که احتمالش خیلی کمه با تعمیر میشه هزینه همون جنس اولیه و چیزی رو از دست ندادیم.
    احتمال خرابی دوباره هم دیگه دیگه تقریبا 0 هستش
    البته به شرط تشخیص دادن اصل بودن کالا و تست که از اول کالا مشکل نداشته باشه که فکر نمیکنم کالاهای استودیویی زیاد تقلبی داشته باشن

18. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    بله منم منظورم خرید از بازار و مغازه های معتبر هستش چون لوازم استودیویی رو دیگه فکر نمیکنم دستفروش ها داشته باشن

19. ya30n

ya30n عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان.من نمیدونم که میشه وسایل استدیو پیدا کرد اونطرفا یا نه اما اینو میگم که تجربه خودمونه
    دوسال پیش پدرم از بانه یه تلویزیون LED سونی گرفت و یه سینما خانواده و.. بعداز یه سال سینما خانواده که من به عنوان پخش صوتی خودم استفاده میکردم به خاطر کیفیت باور نکردنیش سوخت.یه ترانس و یه چندتا خازن و یه آی سی .گفتن کلی هزینه بره که درست کنی و یه بدی که داشت اون آی سی بود که چون زاپنی بود پیدا نمیشد.خلاصه گفتن باید بدی واسش آمپلیفایر درست کنن که منم بی خیال شدم.اما تلویزیون درسته
    یه سری که به سایتای خارجی فروش وسایل استدیو میزنم میبنم خیلی اختلاف قیمت داریم.من خودم به شخصه اگه میدونستم مریوان وسایلو دارن میرفتم وباز از همونجا خرید میکردم.

20. rezaranjbaraan

rezaranjbaraan عضو سایت

شغل :
    مهندس
    امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    باسلام خدمت دوستان
    بنده با توجه به اینکه بزرگ شده کرمانشاه هستم و با مناطق کردنشین اشنایی دارم تجربمو درین زمینه عرض میکنم.....
    بازارچه هایشهرستان هایی که فرمودید برای خرید لوازم خانگی خوب هستند و خیلی خیلی هم به صرفه هستند که اگر چنین نبود پاسگاه های پلیس را انقدر به خرید های مردم گیر نمیدادندحتی برای خرید سازها به خصوص(به ویژه کیبورد چون برای خود کردها هم پر کاربرده) قابل اطمینانه حتی میکسر و تجهیزات اجرای زنده هم با قیمت مناسب میشه تهیه کرد اما استودیو رو نه...!!!
    به جای اینکار اگر عراق کمی آروم تر بشه میتونید با هزینه خیلی کمی از مرز کرمانشاه حتی با کاپیتاژ ماشینتون برین اربیل که فروشگاهها و چندتا نمایندگی از چند برند معروف در اونجا موجوده و قیمتشون هم خوبه با ایرانیها هم بد تا نمیکنن...!!!

بارگذاری...