خريد ميكروفون تا 700 تومن و پری آمپ

شروع موضوع توسط ART ‏17/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک خريد ميكروفون تا 700 تومن و پری آمپ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    دوستان ميتونن منو تو خريد ميكروفون تا-800-700 تومن و كمپرسور + گيت+2channel +خروجي S/PDIF ؛اينم تا 700 تومن راهنماييم كنن؟

خودمم زياد گشتم ولي گفتم از شما هايي كه صدا شونو گوش كرديد يه نظري بگيرم ببينيم چي ميشه.

براي ميكروفون ؛بيشتر كاربردم وكال هست ولي ويولن و ساز هاي تيز مثل سه تار وسنتور +ساز هاي بادي تنور والتو و سوپرانو رو هم ميخوام جواب( منو ) بده.؟
    خودم نظرم روي AKG C214 و C4000B هست.

براي كمپرسور/گيت:نظرم 376dbx هست ولي دو تا مشكل دارم-1اينكه گيت نداره -2 نميدونم tubeش به درد بخور هست يا نه؟اخه يه بار صداي tube 12AX7 رو گوش كردم و به دلم نچسبيد!.يعني اصلا حال نكردم.تنظيمش مكافات بود \بعضي اوقات صدا خود به خود ديستورد ميشد!!!!!(SM PRO TC01) . ولي با پري امپ ترانزيستوريش(SM PRO PR8) بيشتر حال كردم.
    ميكروفون حال حاظرم AKG C3000B هست.وكمپرسورم DBX166XL.

خنده داره ؛ولي باور كنيد پري امپ پاور ميكسر D&D OJ40 از همشون بهتر بود!!!

(تيوب 12AU7 dbx376هست)به نظرتون ماجرا چيه كه با تيوب حال نكردم؟؟يعني tc01 دستگاه Oخيلي مزخرفيه؟
    دوستاني كه خودشون تو اين رنج خريد كردن چي برداشتن؟راضي هستن؟از مارك هاي ديگه چي پيشنهاد ميكنيد؟

لطفا mic وcomp/Gateرو جوري برام انتخاب كنيد كه از لحاظ امپدانس ورودي و خروجي با هم مچ باشن.

2. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اساتيد ما هنوز منتظر راهنمايي شما هستيم؟

3. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    با این مقدار هزینه برای میکروفن سه مدل زیر هم موجود هستند:

Shure KSM44
    Audio Technica AT4050
    Blue Baby Bottle

من از این مدل Blue استفاده میکنم و قبلا هم از AT4050 استفاده کردم هر دو میکروفن های خیلی خوبی هستند. من در کل صدای baby bottle رو (با این که نسبت به 4050 کمی sibilant تر هست) بیشتر پسندیدم و در رنج قیمتی خودش کاملا منو راضی نگه داشته. انتخاب میکروفن مناسب همونطور که خود شما مطمئنا میدونی کاملا بستگی به سلیقه و گوش شما داره.
    به گوش بنده صدای این دو میکروفن اینطور بنظر میاد:
    Blue Baby bottle میکروفن مناسب تر برای وکال.
    Audio Technica AT4050 میکروفنی با انعطاف پذیری بیشتر و همه کاره تر.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/5/10
  4. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ARt عزیز جساراتا کنجکاو شدم بدونم Mic و Comp رو در کنار چه پری آمپی میخواید استفاده کنید.

5. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام...دوست عزیز.تمامی اطلاعاتی که بهتون میدم شخصا تحربه کردم و فقط در حد پیشنهاد هست.هر کد.م از این اجناس و خواستید من برای فروش دارم. اول بریم سراغ میکروفن...اگه شما کلا 1.400.000 تومان پول داری به نظرم بیخیال پریمپ شو و میکروفن نویمن مدل TLM 103 رو بخر...کاملا نایاب هست...جزو بهترین میکروفن هاست.میتونی راجع بهش تحقیق کنی...اگه میخوای حتما پریمپ هم بخری و فقط 700.000 تومان میکروفن میخوای همون baby bottle محصول کمپانی BLUE و میکروفن RODE مدل k2 به قیمت های 760.000 تومان و 680.000 تومان همچنین MXL مدل gensis با قیمت 695.000 مناسب ترین گزینه ها هستن

حالا بریم سروقت پریمپ...میخوام یه آس برات رو کنم... شرکت TC.HELICON دستگاهی ارائه داده که غلاوه بر پریمپ بودن برات مثل برنامه harmony engine فاصله صدای خواننده رو در میاره و اتو تیون هم میکنه... ریورب و ذیلی هم میده و حتی با توجه به صدا برای بالا بردن سطح کیفیت تنظیم میشه. دستگاه که یک rack کاملا دیجیتال هست قیمتش 800.000 تومانه. اما اگه خواستی کیفیت کاملا تضمین شده داشته باشی
    m audio مدل tampa با قیمت 1.000.000 تومان بهترین گزینه هست

میکروفن ها:

tlm 103 1.400.000 نویمن
    baby bottle 760.000 بلو
    680.000 rode k2
    m audio luna 2 430.000
    mxl gensis 695.000

پرمپ ها:

m audio tampa 1.000.000
    tc helicon voice works 800.000

6. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام ، با توجه به اینکه شما قبلا نمونه ای از شرکت ای کی جی داشته اید و گوش شما به اون آشناست من مدل c414 xls را به شما پیشنهاد می کنم و روی همون پری آمپی که دارید نصب کنید مطمئنا از کیفیت اون متهیر خواهید شد ضمن اینکه در اکثر استویدو های معتبر دنیا بعد از نویمن یو 87 پر کاربردترین هست ، به نظر من شما به جای اینکه فعلا یک میکروفون متوسط و پری متوسط بگیرید در حال حاظر یک میکروفون حرفه ای بگیرید بعدا هم یک پری حرفه ای گریت ریور که برای این مایک انتخاب خوبی هست بگیرید و مطمئن باشید از ترکیب دو gear متوسط نتیجه بهتری حاصل می گردد.
    موفق باشید.

7. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    string عزيز. compressorي ميخوام كه پري امپ هم داشته باشه .تو توضيحات بالا نوشتم كه چي داشتمو چي ميخوام.

pupiعزيز من دنبال voice works نيستم.كه ريوربو از اين چيزا داشته باشه.اين دستگاه بيشتر به درد live ميخوره .اگرم چنين چيزي بخوام همين شركت چنين سخت افزاري رو روي korg pa800 گذاشته كه ميشه ازش استفاده كرد.دنبال كمپرسور خوب تو اين قيمتم.اديومستر عزيز درباره dbx376مطالبي نوشته بود كه خودمم نظرم روي همونه.كسي از اين دستگاه داره تا از كيفيتش برام توضيحي بده؟
    ميكروفوني كه از لحاظ مقاوت ورودي و خروجي با اون يكي باشه چي هست؟

8. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    jivinice عزيز اين مدلي كه پيشنهاد كردي عاليه.اگر پولم ميرسيد كه حتما ميخريدم.1.600.000!!!!!!!!!!!!!!!!:smile (49):.
    البته ميشه خريد در صورتي كه mic و compressor و pre amp رو بفروشم! تازه ميشه با قيمت همكاري كه خودمون وارد كنندشيم خريدش!!اگر مثل بعضي از mic هاي rode پري امپ هم باهاش بود عالي ميشد

9. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام art عزیز
    اولا : میکروفون های akg c 414 مدل های زیادی داره و اونی که من به شما پیشنهاد دادم رو من خودم از نمایندگی akg تو جمهوری 1میلیون و 380 هزار گرفتم و فکر کنم تنوع مدل و قیمت از 1200000 شروع می شه تا 1800000 می رسه و اصلا لازم نیست شما پری آمپتون را بفروشید.
    از این سایت هم دیدن کنید البته قیمتش کمی بالاست
    http://www.kamalishop.com/index.php?categoryID=42
    ثانیا : بعضی از مدل های رود که اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم ntk , k2 هست ، پری آمپی همراه خود ندارند فقط یک فانتوم پاور هست که دنباله اکثر میکروفون های تیوب، مانند آن دو مدل rodeهست.
    به هر حال اختیار خرید با شماست ، نظر باقی دوستان را هم جویا شوید و خرید خوبی داشته باشید.

10. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    jivinice
    230 ولت مصرف برقشه
    فکر نمیکنم که فقط فانتوم پاور باشه
    در ضمن کلاسیک 2 رو فراموش کردید
    ART
    اما به نظر من اصلا سراغ نویمن نرید که ضرره
    با توجه به نمونه صداهایی که از نویمن توی اینترنت هست کاملا واضحه که با اکثر پری امپ های موجود توی بازار ایران نمیشه ازش صدای خوبی گرفت
    و بیشتر با برندهای حرفه ای مچ هست تا برندهای خونگی
    اگه هم یه وقت خواستید نویمن بخرید تی ال ام 49 توی قیمتهای پایین بهترینه

11. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ، در مورد کلاسیک حق با شماست فراموش کردم ولی مطمئن باشید اونی که همراهشون هست پری آمپ نیست و فانتوم پاور هست ، متاسفانه امکان اضافه کردن عکس برای من مقدور نیست وگر نه با عکس بهتر نشون می دادم .

12. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من خودمم نظرم بيشتر روي akg هست.

washington عزيز اون 230 ولتي كه نوشته منظورش تغذيه اون دستگاه پري امپش هست.خروجي اون فنتوم پاوره 48ولته.
    هيچ وقت هيچ شركتي اين كارو نميكنه كه داخل مدار الكترونيكي ميكروفون
    power supply تعبيه كنه .حرارت؛ ميكروفونو منفجر ميكنه...! حالا اون بماند تشعشعات مغناطيسيش چنان نويزي ميندازه روش كه موقع REC صداي خودتو به زور ميتوني از قاطي نويز ها بكشي بيرون.

jivinice عزيز بنده خودم تو شركت وارد كنندشم و تو جمهوري هم مشغولم.از لحاظ قيمت مشكلي ندارم .مشكل اينجاست كه اگه اونو بخوام بخرم يه مدت بايد بي كمپرسور سر كنم كه اونم نميشه.(بايد مستقيم وصلش كنم به كارت صدام و از پري امپ اون استفاده كنم كه خيلي داغونه!!!!
    فكرشو كن AKG C414BLXS با پري امپ كارت صداي M-Audio Profire 610!!!!!!!!!!!!!!

يه چيزي انداختي تو جونم كه فكر كنم آخرش هم همونو ميگيرم!!

13. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته کم لطفی نفرمایید زیاد هم داقون نیست ، انشالا بعدا یه دونه آوالون بخرین.
    ام آدیو هم برند معتبری هست مطمئن باشین بهتر از اینه که از دو تا gear متوسط استفاده کنین .
    در ضمن سعی کنید از گین کمتر برای میکروفون استفاده کنید تا تاثیر پری روی مایک کم تر بشه تازه خروجی c414 تقریبا قوی هست و نیاز به گین خیلی نداره.

14. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    Art عزیز...بودجت کمه...یه پریمپ معمولی 1.000.000 تومان هست شما اونقدر حق انتخاب نداری که داری دنبال استودیو ورکز هم میگردی...

15. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستي من نفهميدم چرا نويمن مشخصات فني ميكروفونهاي تقريبا هم قيمتش(البته بازم 200-300 تومن بالا تر) نسبت به akg بازم پايين تره و لي گرون تره؟
    مثلا همينc3000b رو با يكي از ميكروفونهاي نويمن تو رنج 700 تا 1000000 تومن مقايسه كنيد.مثلا همين tlm 49
    من هر مشخصه اي رو نگاه ميكنم بازم akg بالا تره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من كي گفتم استودیو ورکز ميخوام؟؟؟؟؟
    من خودم تو بازام فقط ميخواستم از تجربه كسايي كه تو اين رنج خريد كردن وصدا گرفتن استفاده كنم.
    بعدم پري امپ تو رنج 1000000 تومن فكر نميكنم خيلي هم معمولي باشه dbx 376 با اين همه دبدبه كب كبش 800تومنه !!! يه دستگاه ميخوام كه اينارو با هم داشته باشه كمپرسور + پري امپ + گيت +خروجي ديجيتال كه dbx376 داره .فقط ميخوام بدونم تو اين رنج به غير از اين مدل دوستان چيزي رو ميشناسن؟

شايد شما مايه داري و پول ميكروفون و پري امپ و كمپرسورت 7-8 10 ميليوني ميشه كه اين جوري حرف ميزني(شوخي)

16. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    برای پری امپ، چنل استریپ Focusrite Platinum Voicework Pro با پری امپ های Class A ، کمپرسور نوری ، اکولایزر بهینه شده برای وکال، ارزش تست کردن رو داره. این چنل استریپ دارای De-esser ، اکسپندر و همینطور هارمونیکس هم هست و همینطور از Tube اون هم در صورت نیاز میتونی استفاده کنی.
    دارای Insert Send ، Insert Return و Fx Send ، Fx Return و خروجی دیجیتال هم هست.

17. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قيمتش؟
    اگه ميدوني كي دارش تو پيام خصوصي بگو
    مطمعني اسمش همينه؟ voicemaster pro نيست؟!!!!لطفا عكسشو برام ميذاري؟

18. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پيداش كردم.
    راستي اکسپندر و هارمونیکس چي هست؟ چه كار ميكنه؟
    نوع tubeش چيه؟

19. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بابت تاخیر متاسفم، متوجه ارسالت نشده بودم.
    یکی از فروشگاه های محدوده جمهوری چند روزی هست که شروع به وارد کردن محصولات Focusrite کرده. ممکنه این چنل استریپ همراه محصولاتشون واسه فروش باشه. شماره تماس فروشگاه رو پ.خ کردم. قیمتش باید حدود 850 هزار تومن باشه. بله درست میگی اسمش رو اشتباه تایپ کردم،
    Focusrite Platinum VoiceMaster Pro هست.
    ٍExpander پردازشگری هست که (داینامیک رنج) سیگنال عبوری از خودش رو زیاد میکنه. یا تقویت کننده ای که گین اون با کاهش سطح ورودی کاهش پیدا میکنه. وقتی از expander بعنوان یک noise gate استفاده بشه، گین سیگنال های سطح پایین (برای کاهش نویز بین نت های موسیقی) کم میشه.
    Vintage Harmonics هم تو این چنل استریپ بعنوان یه Harmonizer، یه پردازشگر سیگنال که انواع زیادی از افکت های ناشی از تغییر نواک صدا فراهم میکنه، عمل میکنه.
    متاسفانه نمیدونم نوع tube اون چی هست.

20. dam00n

dam00n عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    من Voicemaster pro دارم خيلی صدای خوبی ميده ! البته بگم Tube اين دستگاه لامپ نيست
    شبيه ساز Tube هستش ! ولی با اين حال صدای خيلی خوبی ميده
    نکته ديگه که تو اين دستگاه هست اينه که کارت آپشنال داره که خروجی ديجيتال ميده SPDIF
    همراه دستگاه نيست و اگه خواستيد ميتونيد جداگانه خريداری کنيد !
    اون موقع که من اين دستگاه رو خريدم کارت ديجيتالش موجود نبود تو بازار
    خيلی گشتم مجبور شدم سفارش بدم و برام بيارن
    قيمتش هم چيزی حدود 350،000 تومان تموم شد واسم ، خود دستگاه هم 800،000 تومان
    اينم عکس از ميکروفن و Focusrite Voicemaster Pro خودم
    نکته قابل توجه اين دستگاه هم اينه که Preamp Class A داره

فایل های ضمیمه:

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت روز پری امپblue mic rubbie

,
  2. پری امپ art