خروجی کار(export)

شروع موضوع توسط hamidreza hadi ‏18/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک خروجی کار(export) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام به دوستان.
    راستش می خواستم اساتید لطف کنن در مورد خودشون به سوالات زیر راجع به اکسپرت پاسخ بدند:
    1_ بعد از پایان کار مستر شما با فرمت wave اکسپرت می گیرید ؛ بعد میبرید تو یک نرم افزار دیگه و تبدیل میکنید به mp3 یا اینکه مستقیم توی پروژه ی مستر ؛ mp3 اکسپورت می گیرید؟
    2_ اگه wave اکسپورت می گیرید مشخصاتش رو بگید: sample rate & bit resolution
    3_ اگه wave اکسپورت میگیرید ، با چه نرم افزاری mp3 میکنید؟ مشخصات mp3 رو هم ذکر کنید:
    sample rate & bit resolution

من خودم با کیوبیس بعد از مستر با فرمت wave و 48000hz و 24 اکسپورت میگیرم و بعد به wave lab منتقل میکنم و اونجا mp3 میکنم.
    4_ وقتی می خوام با ویولَب mp3 کنم یه گزینه هست به نام: encoder
    که به نظر خودم نوع کد نویسی mp3 هستش. و 2 گزینه داره یکی lame که پیشفرض هستش و یکی fraunhofer.
    ولی وقتی fraunhofer رو انتخاب میکنم موقع اکسپرت پیغام میده که:for unlomited exports ; buy mp3 plugin
    البته من خلاصه کردما! اینجور که من متوجه شدم fraunhofer نوعی کد نویسی محدود نشده یا فشرده نشده است. حالا سوال و خواسته ی چهارمم از شما اینه:
    الف)توضیح در مورد encoder fraunhofer & encoder lame و تفاوت ها و خصوصیت هاشون و اینکه شما از کدوم استفاده می کنید.
    ب) اینکه آیا کسی لینک دانلود mp3 plug in مخصوص Wave lab رو داره تا من بتونم encoder fraunhofer اکسپورت گرفتن رو امتحان کنم. ممنون.

2. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    والا من خودم مستقیم از لاجیک جدیداً اکسپورت میگیرم...تفاوتی هم نمیبینم با این که خیلی حساسم تو این مسئله....

اما قبول دارم که تو اف ال موقع خروجی به mp3 کلاٌ میکس هم کمی تغییر میکنه تو حالت مستقیم اکسپورت...

این روشتون رو امتحان نکردم.....اما اگر دوستان دیگه اطلاعاتی دارن در این زمینه بحث خیلی خوبیه

ولی در کل وقتی میکس و مسترینگ خوب انجام بشه خروجی در همه حالات خوب هست...حتی ogg !!!

3. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    الان یه چیزی به ذهنم اومد....دوستان برنامه ای هست که الان اسمش تو ذهنم نیست ..اما دیدم قبلاً......این برنامه در لاین مستر میاد به صورت vst و از اون لاین اکسپورت میگیره .... کسی استفاده کرده؟

4. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    به نظر من این راهم امتحان کنید: تو برنامه ای که میکس کردید اکسپورت به صورت wave 24bit بگیرید و بعد از مستر اکسپورت mp3 16bitبگیرید
    اکثرا از این روش استفاده میکنن. از پروزه مستقیما اکسپورت mp3 نگیرید:smile (35):

5. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    از مطالب سایت متوجه شدم که قبل از اکسپورت در پروژه ی مستر باید دیتر قرار بدیم و خروجی کار رو 16 441 بگیریم. پس الان سبک کاریه من اینه که توی کیوبیس در پروژه ی مسترم در آخرین لاین مستر یک دیتر(البته قبلا هم ماکزیمرم خودش دیتر داشت) قرار میدم و بعد 16 24 wave اکسپرت میگیرم و بعد توسط wave lab به اون صورتی که در پست شماره ی 1 گفتم تبدیل به mp3 میکنم. لطفا هر کس می خواد جواب بده پست اولمو بخونه و نحوه ی کاریشو دقیق و کامل طبق پست 1 توضیح بده تا نظم تاپیک حفظ بشه و یه چیز خوبی ازش در بیاد. من این موضوع رو خیلی دنبالش گشتم اما به نتیجه نرسیدم . صد در صد مشکل خیلیا هست پس نظم رو رعایت کنید تا اساتید بیان نظر بدن ما هم بهره ببریم. ممنون از همه. در مورد اکسپورت هر سوالی بود مطرح کردم فکر نکنم سوالی مونده باشه پس تاپیکه خوبی میشه. جامع و کامل.
    فقط 1 انتقاد از سایت دارم اونم اینه که اگه بشه مطالب و سوالات اضافی توسط مدیران پاک یا ویراش و فشرده بشه تا حجم تاپیک ها و پستها کم شه؛ علاوه بر اینکه مفید تر و منظم تر میشه. آخه همینطور داره پست و تاپیکه اضافی..... .
    می دونم کاره سختیه. اما مثلا هر تاپیکی در مورد مسترینگ هست در هم ادغام بشه و چیز های اضافیشون پاک شه میمونه تاپیک مخصوص مستر پر ملاط (در مورد میکس و ... و تمامه موضوع ها هم همینطور). خیلی به سایت کمک میکنه. درسته سخته اما اگه کم کم این کار انجام شه تا سال دیگه تموم میشه. اما اگه جدی گرفته نشه تا سال دیگه 2 برابر الان پست و تاپیک خواهیم داشت و بازدیدا خیلی کم میشه . من خودم برای یک موضوع مثلا مانیتورینگ مجبور بودم تمام تاپیک هارو مطالعه کنم تا بفهمم yamaha hs50 بخرم یا maudio bx5 . آخرم گیج می شدم به خدا قسم... ممنون.مشکل هم اینجاست که کاربران قبل از ایجاد پست و تاپیک سوال جست و جو نمیکنند و یا اینکه سوالاتشون رو در جای درستش مطرح نمیکنن مثل همین انتقاد من. عذر خواهی من هم بپذیرید بابت انتقاد بی جام.اگه بحث بیهوده کردم یا در جای بدی گفتم لطفا این قسمت رو حذف کنید. ممنون.

6. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    منم تمام سوالام بعد از مستر کردن کاره. یعنی فرض کنیم میکس شده به پروژه ی مستر منتقل شده ؛ مستر هم انجام شده حالا چیکار میکنید ؟ مستقیم یا ....؟

7. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    شما بعد از انجام مستر یک خروجی 24 بیت 48 کیلو wavبگیرید و اونو دوباره در یک پروزه جدید بازکرده و یک دیتر پلاگین براش باز کنید و توی تنظیمات اون 16 بیت 44100 و mp3رو انتخاب کرده و اکسپورت بگیرید
    کیوبیس خودش دیتر داره flهم که در پنجره اکسپورت دیتر داره
    البته شما میتونی همون در پایان مسترینگ دیتر رو به پروزه مستر اضافه کرده و اکسپورت mp316 بیت 44100 بگیری.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من هم دقیقا همین کار رو انجام میدم . خیلی هم خوب نتیجه میده.
    اکثر کسانی رو هم که دیدم همین کارو میکنن.

9. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    والا من خودم بعد از مستر اكسپورتم رو mp3 ميگيرم!

اينطور كه من اطلاع دارم براي كار هاي single Track mp3خروجي ميگيرند و براي البوم Wave ميگيرند

بازم شايد روش كاري من اشتباست اما من فرق زيادي به اون صورت احساس نميكنم

10. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    خروجی اکسپورت هرچه فرمتشفشرده تر شه کیفیت پایین تر میاد.اگه کلیپ دارین وصداروشه حتما 48000 بگیرید چون واسه فیلم این فرمت جواب میده.و امپی 3واسه تک تراک نیست درواقعواسه اینترنت ساخته شداما بدلیل حجم کم استفاده عام پیداکرد.ام پی 3 تون رو بجای 128 با 192 بگیرید.وهرچه بیت بالاترباشه موقعتغییرفرمت کمتر اعوجاج یا دیترینگ داریم.تو سونار منکه از این گزینه ها استفاده میکنم.44100....16 و دیترینگ ترینگولار...

11. SPAD

SPAD عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    یه سوال که منو خیلی درگیر کرده !
    من اگه بخوام توی یه پروژه ی آهنگسازی اف ال لاین هارو جدا گانه Wave بگیرم و بفرستم برای خواننده طوری که وقتی اون پروزه رو باز کرد Wave ها سر جای خودشون توی پروژه قرار بگیرن...به طور کلی منظورم اینه چجوری پروژه رو برای ارسال آماده کنم...و اصطلاح sync 0 گرفتن به چه معنیه.....
    واقعا" ممنون میشم اگه افراد با تجربه توی این زمینه جواب سوال بنده رو بدن
    با تشکر

12. moji20

moji20 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای خروجی گرفتن لاین های مختلف در fl راحت ترین روش اینه که شما به هر یک از چنل هاتون یک ترک جداگانه در میکسر اختصاص بدید و در هنگام اکسپرت ویو تیک مربوط به split mixer tracks روشن کنید و به این ترتیب لاینهای مختلف با نهایت سرعت خواهی داشت . اصطلاح sync 0 نشنیدم ولی سینک که معلومه یعنی هماهنگ کردن اما سینک 0 نمیدونم یعنی چی .

البته ببخشید که من جواب دادم چون شما از افراد با تجربه کمک خواستید من خیلی تجربه ندارم اما امیدوارم کمک کرده باشم بهتون .

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما کافیه از ابتدای پروژه یعنی دقیقا از اولین میزان تا انتها رو اکسپورت گرفته و ارسال کنید و همچنین تمپو رو هم بهشون بگید.

14. SPAD

SPAD عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از اینکه وقت گذاشتید جواب منو دادید واقعا" متشکرم♥
    همچنین از آقای محبی تشکر میکنم ♥

15. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    پاسخ : خروجی کار(export)

دوستان من پروژه هام رو که اکسپورت میگیرم شدیدا صداها تغییر میکنه . مثلا صدای وکال میره عقب یا خیلی ریورب میگیره . هر پلاگینی رو هم خاموش میکنم درست نمیشه .
    اگه ممکنه راهنمایی کنید .

16. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic

روی یه سیستم و با یه مانیتور چک میکنید؟
    یعنی قبل از اکسپورت توی مانیتورهاتون با بعد از اکسپورت توی همون مانیتورها تفاوت داره؟

17. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:

بله ایمان جان . دقیقا یه مانیتوره .
    مشکل بزرگ بعدیم اینه که با پلیر های متفاوت هم صدا فرق میکنه . واقعا عجیبه واسم .
    با KM player صدا خیلی با صدای داخل پروژه متفاوته . با Windows Media Player تقریبا یکیه با Winamp دقیقا همونه .
    فکر کنم باید بگم همه با winamp کار رو گوش کنن !
    ریورب Plate مال کمپانیه 112Redline هست ، ریورب Hall مال Eos و ریورب Office برای Reverberate .
    علتش چه مسائلی میتونه باشه . چطور ممکنه کار بعد از اکسپورت اینقدر ریورب بگیره ؟

18. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2

محمد جان
    به فرض اینکه زمان اکسپورت صدا تغییر هم بکنه،دیگه بعدش نباید تو پلیر های مختلف صدا عوض بشه که!!!
    تو یه سیستم دیگه(موبایل مثلا) تست کتید شاید تنظیمات سیستمت(ویروس یا ...) به هم خورده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  19. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکل از KM player بود . آپدیت کردم درست شد . ممنونم .
    چند تا سوال داشتم . ممنون میشم دوستان توضیح بدن . مطالب تو سایت زیاده ولی به جواب دقیق نرسیدم متاسفانه .

من پروژم روی 24 48 ضبط شده و با فرمت Wave 24 48 از لاین هام اکسپورت گرفتم و بردم واسه پروژه ی میکس .
    بعد از میکس هم از پروژم با فرمت Wave 24 48 اکسپورت گرفتم و بردم تو پروژه ی مسترینگ .
    حالا میخوام از کار مستر شده اکسپورت بگیرم . آخرین پلاگینم به فرض یه لیمیتر از Wave هست و تنظیمات دیتر رو انجام دادم .
    الان میخوام از پروژه ای که 24 48 هست اکسپورت بگیرم .
    بیت ریت رو روی 16 قرار میدم و سمپل ریت رو روی 44100 و اکسپورت Wave میگیرم .
    تا اینجا درسته ؟

حالا فرض کنید من 10 تا ترک رو به اینصورت اکسپورت گرفتم (برای یک آلبوم ) و میخوام برای انتشار آلبوم کارها رو بسپارم به ناشر . فرمتی که به اون میدم باید همین 16 44100 Wave باشه ؟ یا mp3 320 ؟ یا ... ؟

سوال آخرم اینه که در پروژه ای که 48 24 داره ضبط میشه اگه بخوام یه لوپ درامز استفاده کنم که 44100 16 هست چکار باید انجام بدم ؟

خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن .

20. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مشکلات پس از اکسپورت در کیوبیس

,