خراب شدن nt2-a

محمد-بیگوردی

هنرمند
عضو سایت
7/12/10
573
413
63
داخل کلید سل
سلام دوستان
من یه میکروفن nt2-a دارم که امروز وقتی رکورد میکردم وسط کار یهو صداش قطع شد!!! وقتی دوباره رکورد کردم صدای هوای بسیار زیاد و صدای خواننده بسیار کم رکورد میشه
تک تک قطعات و اتصالات رو چک کردم و فهمیدم که ایراد از میکروفن هستش.
میکروفون گارانتی (راژمان سیستم) داره ولی نمیدونم بدم گارانتی یا بدم تعمیر؟
میترسم گارانتی زیاد طول بکشه و در صورت لزوم همه هزینه های فرستادن به شرکت سازنده بر عهده ی خودمه
این مشکل برای کسی پیش اومده؟
لطفا راهنماییم کنید

8/6/12
39
91
18
تهران
سلام دوستان
من یه میکروفن nt2-a دارم که امروز وقتی رکورد میکردم وسط کار یهو صداش قطع شد!!! وقتی دوباره رکورد کردم صدای هوای بسیار زیاد و صدای خواننده بسیار کم رکورد میشه
تک تک قطعات و اتصالات رو چک کردم و فهمیدم که ایراد از میکروفن هستش.
میکروفون گارانتی (راژمان سیستم) داره ولی نمیدونم بدم گارانتی یا بدم تعمیر؟
میترسم گارانتی زیاد طول بکشه و در صورت لزوم همه هزینه های فرستادن به شرکت سازنده بر عهده ی خودمه
این مشکل برای کسی پیش اومده؟
لطفا راهنماییم کنید
به هر حال فکر می کنم قبلش یه زنگ بزن گارانتی و ازشون بپرس که شرایطشون چیه
گرچه بعید میدونم گارانتی تو ایران چیزی بیشتر از این باشه که محصول رو راحت تر بفروشن
بعدشم چقدر مطمنی که بعد از تعمیر مثل اول صدارو ضبط کنه ؟‌
در ضمن من راجع به خراب شدن این مدل زیاد شنیدم ...
اگه کارت حرفه ایه به نظرم اگه مشکلی نداری از نظر مالی میکروفنت رو عوض کن ...
الان برند shure برای کار حرفه ای و نیمه حرفه ای یکی از بهترین هاس ، من که خودم با هیچی عوضش نمیکنم
الان ۵ ساله دارم کار می کنم ... و واقعا راضیم

Mobin Taffakh

هنرمند
26/9/09
250
97
28
شوش
iranvst.com
دوستان آیا کسی هست که میکروفون NT2a رو تعمیر کنه؟ مشکل میک از دست دادن حساسیت برای گرفتن صدا هست یعنی یه صدای ضعیف ضبط میکنه، سپاسگزارم

payamnuendo

عضو سایت
1/12/10
40
1
8
39
تهران
دوست گرامی اگر میکوفون شما دارای باطری داخلی است آنرا چک کنید و در صورت لزوم عوض کنید

محمد-بیگوردی

هنرمند
عضو سایت
7/12/10
573
413
63
داخل کلید سل
نه باتری نداره
خودمم موندم چرا اینجوری شده؟ بدون هیچ علتی....
تصمیم گرفتم بفرستم گارانتی با اینکه میدونم علافی زیاد قراره داشته باشه

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
دوست من
مشکل از فانتوم پاور کارت صدا یا پری امپته
این مشکل رو داشتم .
مخصوصا پری امپ های STUDIO CHANEL

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
دوست من
مشکل از فانتوم پاور کارت صدا یا پری امپته
این مشکل رو داشتم .
مخصوصا پری امپ های STUDIO CHANEL
یه سوال اینکه کارت صدا روشن باشه و میک و وصل کنیم بعد فانتوم پاور رو روشن کنیم ایا اسیبی میزنه؟ اخه شنیدم باید کارت و خاموش کنیم و بعداز روشن کردن فانتوم کارت رو راه اندازی کنیم ک واسه میک مشکلی پیش نیاد

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
یه سوال اینکه کارت صدا روشن باشه و میک و وصل کنیم بعد فانتوم پاور رو روشن کنیم ایا اسیبی میزنه؟ اخه شنیدم باید کارت و خاموش کنیم و بعداز روشن کردن فانتوم کارت رو راه اندازی کنیم ک واسه میک مشکلی پیش نیاد

نه دوست عزیز . مشکلی نداره .

شما اول کابل هارو متصل کن
بعد کارت صدارو روشن کن
سپس فانتوم پاور رو روشن کن .

ولی : هیچ وقت در زمان رکورد وقتی که داری از میکروفن اطلاعات دسیبلیاسیک میگیری فانتوم پاور رو خاموش نکن . به این دلیل که مقداری برق داخل خازن های کارت صدا میمونه . و ولتاژ 48 ولت رو به ندرت کم میکنه . (در یک ثانیه) . این باعث اسیب شدید به دیافراگم میکروفن میشه . به خصوص میکروفن های tlm 102 و rod nt2 .
چاکر

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
نه دوست عزیز . مشکلی نداره .

شما اول کابل هارو متصل کن
بعد کارت صدارو روشن کن
سپس فانتوم پاور رو روشن کن .

ولی : هیچ وقت در زمان رکورد وقتی که داری از میکروفن اطلاعات دسیبلیاسیک میگیری فانتوم پاور رو خاموش نکن . به این دلیل که مقداری برق داخل خازن های کارت صدا میمونه . و ولتاژ 48 ولت رو به ندرت کم میکنه . (در یک ثانیه) . این باعث اسیب شدید به دیافراگم میکروفن میشه . به خصوص میکروفن های tlm 102 و rod nt2 .
چاکر
پس چطوری خاموش کنیم؟
یعنی اول کارت صدارو خاموش کنم؟

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
پس چطوری خاموش کنیم؟
یعنی اول کارت صدارو خاموش کنم؟

شما وقتی که خواستیدمیکروفن رو تعویض و از کارت صدا خارج کنید اول کارت صدارو خاموش. بعد فانتوم پارو خاموش کنید (به دلیل اینکه یویچ جراین برق کاملا قطع باشه) سپس کابل میکروفن رو خارج کنید .

اما در شرایطی که خواستید اتمام کار بدین و میکروفن متصل بود مستقیم جریان برق رو قطع کنید . به فانتوم پاور دست نزنید

و در شرایطی که فقط خواستید از کارت صدا استفاده کنید و میکرفن شما متصل است اگر کارت صدای شما مثل rme هوشمند باشه که از داخل کامپیوتر این کارو انجام میدید (روشن و خاموش کردن اجزا ) و اما اگر کارت صدای شما هوشمند نباشه مثل سایر کارت صدا ها من توصیه میکنم که اول کارت صدارو خاموش و بعد میکرفن رو خارج نماید سپس دستگاه رو روشن کنید .
البته خیلی از دوستان به این مساله اهمیت نمیدن . ولی من چون از همین موضوع میکرفت 4 ملیونیم مشکل پیدا کرد دیگه رعایت میکنم .
چاکر

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
شما وقتی که خواستیدمیکروفن رو تعویض و از کارت صدا خارج کنید اول کارت صدارو خاموش. بعد فانتوم پارو خاموش کنید (به دلیل اینکه یویچ جراین برق کاملا قطع باشه) سپس کابل میکروفن رو خارج کنید .

اما در شرایطی که خواستید اتمام کار بدین و میکروفن متصل بود مستقیم جریان برق رو قطع کنید . به فانتوم پاور دست نزنید

و در شرایطی که فقط خواستید از کارت صدا استفاده کنید و میکرفن شما متصل است اگر کارت صدای شما مثل rme هوشمند باشه که از داخل کامپیوتر این کارو انجام میدید (روشن و خاموش کردن اجزا ) و اما اگر کارت صدای شما هوشمند نباشه مثل سایر کارت صدا ها من توصیه میکنم که اول کارت صدارو خاموش و بعد میکرفن رو خارج نماید سپس دستگاه رو روشن کنید .
البته خیلی از دوستان به این مساله اهمیت نمیدن . ولی من چون از همین موضوع میکرفت 4 ملیونیم مشکل پیدا کرد دیگه رعایت میکنم .
چاکر
مشکل اینجاس ک کارت صدای من دکمه خاموش و روشن نداره کارت قبلیم فس ترک بود داشت ولی این نداره.. پس باید کلا سیستمو خاموش کنم یا یو اس بی رو بکشم؟
اینارو متوجه شدم..موقع روشن کردن میک و وصل کنم بعد فاتوم و بزنم..
خاموش کردنم کارت صدارو خاموش کنم بعد اتصالات و جدا کنم..

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
مشکل اینجاس ک کارت صدای من دکمه خاموش و روشن نداره کارت قبلیم فس ترک بود داشت ولی این نداره.. پس باید کلا سیستمو خاموش کنم یا یو اس بی رو بکشم؟
اینارو متوجه شدم..موقع روشن کردن میک و وصل کنم بعد فاتوم و بزنم..
خاموش کردنم کارت صدارو خاموش کنم بعد اتصالات و جدا کنم..

مدل دقیق کارت صداتون رو اراعه بدید لطفا

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
کارت صدای شما دو دوره تولید داشت .
دوره ی اول روی کابل برقش یک سوعیچ قطع و وصل برق بود . و در دوره ی دوم پری امپ قری تر شد و کلید رو حذف کردن .
شما میتونی از ورودی برق به کارت صدا خودت یک کلید بزاری جلوی دستت . که بتونی روشن و خاموشش کنی.
اگر کارت صدای شما از نوعی که با یو اس بی پاورش فعال میشه و تداخلی با برق شهری نداره چاره ای ندارید جز خاموش کردن کامل سیستم .
چاکرم

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
کارت صدای شما دو دوره تولید داشت .
دوره ی اول روی کابل برقش یک سوعیچ قطع و وصل برق بود . و در دوره ی دوم پری امپ قری تر شد و کلید رو حذف کردن .
شما میتونی از ورودی برق به کارت صدا خودت یک کلید بزاری جلوی دستت . که بتونی روشن و خاموشش کنی.
اگر کارت صدای شما از نوعی که با یو اس بی پاورش فعال میشه و تداخلی با برق شهری نداره چاره ای ندارید جز خاموش کردن کامل سیستم .
چاکرم
بله اصلا کلیدی چیزی نداره.. با یو اس بی کار میکنه.. فقط یه سوییچ خاموش و روشن فانتوم داره.

14/11/14
1,094
637
83
35
ایران
عجیبه . پس برق مورد نیاز میکرفن از کجا تامین میشه ؟
یو اس بی... سوییچ میشه روی اداپتور لب تاب.. مگه شما توی تایپیکی مربوط به کارت صدا بود نگفتید ک خودتون هم از پریسونوس استفاده کردید؟ این مدل ک من دارم 22vsl کلا ی سری تولید شده و همه ب همین شکلن.

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
یو اس بی... سوییچ میشه روی اداپتور لب تاب.. مگه شما توی تایپیکی مربوط به کارت صدا بود نگفتید ک خودتون هم از پریسونوس استفاده کردید؟ این مدل ک من دارم 22vsl کلا ی سری تولید شده و همه ب همین شکلن.

من وی اس ال 44 vsl استفاده کردم
ولی اداپتور جدا برای تغذیه داره