خداحافظ

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏10/9/09 در انجمن پروژه های تایید شده ( آرشیو )

تاپیک خداحافظ تالار پروژه های تایید شده ( آرشیو ) در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    با درود فراوان خدمت تمام اساتید محترم و عزیزان گرامی .

ضمن اینکه توی بخش گفتگوی عمومی یک سری توضیحاتی رو عرض کردم خدمتتون این موزیک که اسمش خداحافظی و فعلا بدون کلام هست و در حال حاظر 70 % از ساختش پیش رفته , هنوز هیچ ENDINGی براش در نظر نگرفتم . فعلا با فید تموم میشه , بعد از Intro و ملودی شروع وکال هست تا Overtor دوم که باز هم بعد از Overtor دوم با شروع شدن وکال در گام بالاتر موزیک ادامه پیدا میکنه و .... البته هنوز هیچکدوم از ولوم ها تنظیم نیست اگه ولوم زیاد یکی از ترک ها ازیتتون کرد ببخشید . آخه این موزیک فقط ساخته شده و به صورت ماکت یه ضبط معمولی شده . فقط دوست دارم بیشتر نظراتتون روی آهنگسازی و تنظیم باشه ! ضمن اینکه به امید خدا بعد از اتمام کامل موزیک واسه دانلود و ادامه نظراتتون حتما اقدام خواهم کرد .

پیانو و ویلون رو به صورت زنده اجرا و ضبط کردم , البته الکتریک
    از , BromStik Bass , Stylus RMX , NEXUS و ما باقی هم به صورت دستی از کیبورد Pa800 گرفته شده .
    برنامه ضبط هم که Cubase SX3

سبک کار هم پاپ و فانک هستش . دوست دارم من رو با نظراتتون همراهی کنید .

آخرین ویرایش: ‏10/9/09
  2. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تبریک میگم نیما جان کارت خیلی زیبا شده ولی این موضوع که هنوز لول کانال ها رو تنظیم نکردی یک

مقدار دست آدمو واسه انتقاد میبنده ! ویولون کار خیلی زیبا بود ولی حیف که خیلی زیر لایه های دیگه کم

رنگ شده بوده! صدای پیانو هم ای کاش یکم واقعی تر میشد! ولی در کل کار خیلی زیبایی شده و من

حستو از آهنگ کامل دریافت کردم! امیدوارم هر چه زود تر + وکال کار کاملو واسمون بگذاریش!!!

موفق باشی عزیز! :smile (53):

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ممنونم فریناز جان عزیز , بله این کار فعلا ساخته شده و هنوز ضبط اونجوری و دست و پاگیری نشده . ایشالا تا یه چند روز دیگه اقدام میکنم واسه ضبط وکال و اون موقع هست که ایشالا تمام سعی و تلاشم رو واسه ضبط و میکس و مسترینگ میکنم .

مرسی از نظرت :smile (20):

4. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نیمای عزیز،

این کار، کاریه که روش واقعا وقت گذاشته شده. به جرأت میتونم بگم یکی از کارهای بی عیبی بود مه از بروبچس ایران شنیدم.
    جدا از یک سری نکات که فقط سلیقه ای اند و اصلا تکنیکی نیستند، چیزی برای گفتن ندارم؛ فقط میتونم بگم آفرین.:smile (31):

موفّق باشی و شاد.

5. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    نیما جان تبریک میگم کارت خیلی قشنگه
    انشالله اگه کامل شد حتما تویه سایت بذار تا استفاده کنیم
    البته اگه یادت باشه این کارتو وقتی پیشت بودم(داشتیم با هم شب نشینی میکردیمااااا) واسم گذاشتی همونجا هم کارتو خیلی خیلی پسندیدم
    حتی زنده هم تکسشو واسم خوندی که اگه بیاد روش دیگه تمومه.....................
    رویه کارت نظرمو نمیگم تا وقتی که کاملشو بذاری... .
    ولی در کل الان هم همه چیز خوبه...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/9/09
  6. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام Nima Golestan عزیز

موزیک شما را گوش کردم ، در اینکه موزیک شما زیبا بود شکی نیست ولی با نگرش به توضیحاتی که در قسمت نکته مهم برای دوستان آهنگساز فرمودید یک مقداری انتظار بیشتری از موزیک شما داشتم .
    البته همانطور که خودتان اشاره کردید 70% موزیک پیش روی داشته ، طبیعتا نظر قاطعی نمیتوان داشت . در مورد موزیک شما تا به اینجا چند نکته به ذهنم رسید که خدمتتان عرض میکنم :

سیکل آکوردها از ابتدای آهنگ به بعد کاملا قابل پیش بینی بود و روند ثابتی را طی میکرد .
    استفاده از ویولن به موزیک شما زیبایی داده بود ولی ملودی خاصی جز یک آکومپانیمان ساده را نمینواخت و همچنین استفاده از ویلون به صورت سولو اگر با ملودی همراه باشه زیباتر میتواند باشد تا نتی از آکورد را به صورت کششی اجرا کند .
    استفاده همزمان از پیانو به عنوان آکومپانیمان و نواختن ملودی همزمان با صدایی شبیه صدای پیانو ، به دلیل شباهت جنس صدا و عدم تشخیص و تفکیک صحیح آن توسط شنونده در مجموع جالب به نظر نمی آید . و اگر ملودی مورد نظر نیز با همان جنس پیانو اجرا میشد طبیعتا آن ساز و نوازنده شخصیت زیباتری در موزیک شما پیدا میکردند ، و همچنین تکرار بلافاصله ملودی در یک اکتاو بالاتر تقریبا میتوان گفت کلیشه ای شده است .
    استفاده از Cymbals ها در پاساژ میتوانست پاساژهای این موزیک را زیباتر کند که در طول آهنگ فقط از Hi-Hat استفاده شده بود .
    Kick در طول آهنگ کاملا ثابت بود و تنوعی نداشت .
    تمام فواصل استفاده شده در موزیک ، فواصل مطبوع بودند که احساس هیجان و کشش و صعود و سقوط با استفاده کامل از هارمونی مطبوع ، طبیعتا دست نیافتنی میباشد .
    باس در اینترو خیلی زیبا بود ولی در ادامه کمرنگ شده بود .

البته با یک ملودی و وکال قوی و با استفاده از شعر خوب میتوان سطح کار را خیلی بالاتر برد .

دوست عزیزم با توجه به سخنان شما در بخش یاد شده ، سعی کردم دقیق تر و حرفه ای تر این موزیک را بشنوم و نظر خودم را خدمت شما عرض کنم .

امیدوارم موفق باشی .

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

سلام آقا شهاب عزیز , ممنون و سپاسگذار ار نظرتون . بله این کار خیلی وقت هست که در حال ساخت پیش میره و هنوز هم به طور کامل تمام شده نیست .

امین جان بله این همون کاری بودش که یک شب برات گذاشتم و ایشالا تمام شده موزیک رو در نهایت براتون میزارم تا از نظارات و پیشنهادات و انتقادات بیشتر شما بهره مند شم . با سپاس .

و اما دوست عزیزمون , استاد گرامی و بزرگوار آقای thd_music :smile (20):

خیلی زحمت کشیدید که کار رو دانلود و گوش کردید . و واقعا هم ممنون از نظراتتون . سعی میکنم حتما به پیشنهاد و نظرهای خوبتون پی ببرم و کار کنم . راستش در جواب پیشنهادات شما فقط میتونم بگم همه این کارها رو از قبل انجام داده بودم روی کار ولی متاسفانه اگر میخواستم طبق این کار پیش برم قانون سبک رو به هم میریختم , بنابراین کارم به یک کار بازاری شبه بود تا یک کار حرفه ای و از اونجائی هم که سبک پرستم اون هم pop و R&B دوست دارم کارم روی اصول و قانون همین سبک ها پیش بره تا اینکه ...

در مورد کیک که به اون اشاره کردید باید خدمتتون عرض کنم که زیبائی سبک پاپ بیشتر به همچین چیزی هست مثل یک خیابون مستقیم . شما توی یک خیابون مستقیم گم نمیشید و بهتر به مقصد میرسید . امیدوارم منظورم رو متوجه بشید . که من توی کارهای اکثر سلاطین موسیقی پاپ این جور کارها رو شنیده بودم که به عنوان مثال یه نفرشون رو براتون به همراه معرفی کارش توی پیام خصوصی خدمتتون عرض میکنم .

از نظر پست قبلی که راجع به این موزیک صحبت شد این هستش که :

من فقط همین موزیک رو ندارم , بلکه چندین موزیک دیگه ای هست . این موزیک همونطوری هم که خدمتتون عرض کردم 70% بیشتر پیشرفت نداشته تا الان ولی تائید شده خیلی ها هستند که من اسم نمیارم . خیلی از بزرگان موسیقی ما چه در ایران و چه خارج از ایران . به همین خاطر تصمیم گرفتم واسه بهتر بیان کردن منظورم توی اون پست از این موزیک استفاده کنم . که مطمئن هستم اون کسایی که باید پی میبردند , بردند و درک کردند.

شعر این آهنگ از ترانه سرای عزیز کشورمون یغما گلرویی هست و بسیار شعر خوب و زیبائی هستش .

در مورد پیانو همونجوری که توی توضیحات عرض کرده بودم با ویلون هر دوتاشون رو الکتریک گرفتم . و همونطوری هم که گفته شد این یک ضبط ماکت هست ایشالا ضبط اصلی رو بیشتر همه چیز رو زنده و آکوستیک میگیرم .

باز هم از همگی شما سپاسگذارم و آرزوی موفقیت می کنم واسه همه .

آخرین ویرایش: ‏12/9/09
  8. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    Nima Golestan عزیز دوباره سلام .

استاد شما هستید :smile (21):

یه نظرم وقتی شما میتوانید کار زیباتری ارائه کنید به خاطر محدودیتهای سبکی از آن صرف نظر نکنید . تلاش و هدف ما از خلق هر موزیکی نهایتا رسیدن به زیبایی و بیان درست احساسات میباشد . در مورد خیابان مستقیم خدمتتان عرض کنم که تغییر Kick اگر هوشمندانه و علمی باشد ما را از مسیر اصلی خارج نمیکند ، بلکه مناظر زیباتر و متنوع تر را در خیابان مستقیم به وجود میاورد که راه را برای رسیدن به مقصد زیباتر میکند ...
    به قول دوست عزیز و بزرگوارمون آقای Light که در امضاء ایشان میخوانیم :

هیچ قاعده ایی نیست که نتوان آن را به خاطر به وجود آوردن اثری زیباتر زیر پا نهاد ...

من تمام موزیکهایی که دوستان داخل سایت قرار میدهند را گوش میکنم ، استفاده میکنم و خیلی لذت میبرم . به نظرم تمام عزیزانی که مشغول به کار هستند و ما موزیکهایشان را گوش میکنیم ، همگی در سبک و رنگ خودشان زیبا هستند و جالب این هست که داخل مجموعه دوستان و آهنگسازان در سبکهای متفاوتی کار میکنند و ما شاهد پیشرفت روز به روز همه عزیزان با استفاده از تجربیات دیگران در آهنگسازی ، تنظیم ، میکس و ... هستیم که مطمئنا در آینده این پیشرفت بهتر و چشمگیرتر نیز خواهد شد . من از تمام عزیزانی که اینجا به نوبه خودشان و به هر نحوی تجربیات و اطلاعات خوبی که شاید سالها برای به دست آوردن آنها زحمت کشیده اند ولی ارزان آنها را در اختیار دیگران قرار میدهند صمیمانه تشکر میکنم و آرزومندم تمام ما از شرایط موجود بتوانیم نهایت استفاده را در جهت ارتقاء و پیشرفت بکنیم .

9. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    آهنگ زیبایی بود!

اما این موضوع فراموش شده بود که این کار بر اساس آهنگ خداحافظ گروه 0111 درست شده.
    به هر حال خوب بود.

10. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    منظورتون از بروبچس ابرانی چیه؟!

اگه قرار باشه که عیب در بیاریم از کار دوستان مشکل زیاد دارن.

ولی دوست خوب

لازم نیس برای تحسین کردن فقط به نکات مثبت اشاره کنید.به عیبو نقص ها اشاره کنید تا کار

دوستان کامل تر بشه.

از نظر شما ریتم این آهنگ هیچ مشکلی نداشت؟!

11. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo

سلام دوست گرامی و استاد عزیز . :smile (20): ممنون از نظرتون ولی لطف بفرمائید اینجور پیغام ها و گلایه های شخصی رو توی پیام خصوصی بگید . :smile (22):

دوم شما که یه زحمت کشیدید و کار رو گوش کردید پس چرا نظر ندادید در رابطه با کار که من برم و عیب کارم رو پیدا کنم ؟؟؟ منظورتون از ریتم چیه ؟؟؟ ریتم گیتار باس ؟ ریتم گیتار جاز ؟ ریتم درام ؟ چه ریتمی ؟؟ لطف بفرمائید عیب کار من رو بهم بگید تا من هم بعد از مرور کردن و صحیح بودن اشکال حتما کارم رو درست کنم .

آخرین ویرایش: ‏12/9/09
  12. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    خوب مشخصه ریتم جاز و درام

شما فقط با صدا شبیه به hat بسته و یه صدا شبیه به hat پبدال و یه صدای کیک که معلوم نیس صدای چه ضربه ایه تو آهنگتون جاز و درام زدین.
    (البته چندجا این صداها قطع میشن یه یه چیزایی بهشون اضافه کردین)
    قافل از اینکه یکی از مهمترین بخش ریتم آهنگ همین جاز و درام کاره البته تو همچین سبکهایی.
    و یه هیجانه کاذب به کل ریتم دادین که آرامش کار رو بهم می زنه.
    امیدوارم که موفق باشین
    موفق باشین
    (امیدوارم دلخور نشده:smile (33): باشین)

13. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    دوست عزیز، کیان گل،

در ارتباط با "منظورتون از بروبچس ابرانی چیه؟!" عارضم که من تازگی عضو این سایت شدم و کسی رو نمیشناسم. منظور من از بروبچس ایرانی دوستانی بود که هر از گاهی برام کارهاشون رو میفرستادن. من هنوز کاری از کسی در این سایت دریافت نکردم تا بخوام نظری بدم.

در مورد "اگه قرار باشه که عیب در بیاریم از کار دوستان مشکل زیاد دارن." به نظر من اینجا جای عیب درآوردن نیست؛ اگر هم فکر میکنید دوستان عیب زیاد دارند لطفا نظراتتون رو در چارچوب قوانین سایت و ادب بیان کنید.

و اما عیب و نقص که شما فرمودید:
    "به عیبو نقص ها اشاره کنید تا کار دوستان کامل تر بشه. از نظر شما ریتم این آهنگ هیچ مشکلی نداشت؟!" تفاوت در انتقادهای مؤثر و غیر مؤثر رو میشه بیشتر در ریشه انتقاد جستجو کرد. بی نظر و هیچ قصد توهین به کسی، یک نظر کلی رو خدمتتون میگم.
    شما اگر به انتقادات دوستان و بزرگواران نگاه کنید، %90 نظرات و نقدها "سلیقه ای" هستند. اینکه اگر اینجای یک آهنگ اونجوری بشه و یا یه جای دیگش یه جور دیگه بشه آهنگ "قشنگ تر" میشه، نظرات سلیقه ای دوستان رو میرسونه. در دنیای انتقاد و داوری، منطق و اصول تئوری حرف اول رو میزنن. سلیقه محترمه، اما فقط برای قشنگ تر کردن؛ نه برای عیب و ایراد گرفتن.

و در مورد "(امیدوارم دلخور نشده باشین)"، مطمئن هستم دوستان ظرفیتی بالاتر از این دارند و خواهند داشت که از سخنان بی غرض و دوستانه دیگران دلخور بشن.

14. p30box

p30box عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام نیما جان کار جالب و زیبایی شده بود همونطور که یکی از همین دوستان عزیز فرمودن یک مقدار میشه اهنگتونو پیش بینی کرد یعنی مقداری یکنواخت شده با تشکر از شما دوست عزیز امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید

بارگذاری...