حق تکثیر خواننده ها

شروع موضوع توسط ramin206 ‏10/11/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک حق تکثیر خواننده ها تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ramin206

ramin206 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان
    دنبال یه مطلبی تو سایت می گشتم که به نوشته یکی از دوستان برخورد کردم که نوشته بود یکی از خواننده ها 400 میلیون برای تکثیر آلبومش پول گرفته .حالا می خوام بدونم حق تکثیر خواننده های دیگه تو ایران و خواننده های ایرانی خارج از کشور چقدر هست.
    با تشکر

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    400 میلیون ؟!!
    بشنوید و باور نکنید. همین. اگه خواستید در این مورد بهتون توضیح میدم مخصوصا در مورد کار در خارج از کشور.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. ahang

ahang Banned

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, logic
    امید جان اگه میشه یکم توضیح بده .

ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    روال کار در خارج از کشور کاملا بر عکس ایرانه.
    اونجا مجوز برای شعر و ترانه لازم نیست اما مجوز انتشار منوط هستش که شرکتهای معتبر و رسمی کار رو از نظر کیفیت صدا بررسی و تائید میکنن که میتونه پخش بشه یا نه ؟
    اونجا شرکتها با شما قرار داد میبندند ( البته نه با هر کسی ) به این صورت که شما باید طبق قرارداد فرضا سالی یک آلبوم به شرکت طرف قرار داد تحویل بدید. و حق و حقوقتون هم طبق اون قرار داد محفوظ هستش.
    در مورد کنسرتها هم بازم در بندهای قرار داد درصد شما محفوظه. و حقوق ماهانه هم دارید. چیزی هم به نام ام پی تری وجود نداره.!!!!
    مردم درم ورد کپی رایت و پایبند بودن به اون حساسن !
    البته اینها چیزهایی هستش که یکی از دوستان مورد اعتمادم در انگلیس برام تعریف کرده.
    در واقع شما پول میگیرید که به موسیقی فکر کنید و کار ارائه کنید.!! از همه نظر هم تامین هستید..
    بهانه هایی مثل این که زنم طلاق گرفته و تنها شدم.. !! چک م برگشت خورده.... بدهکارم... و مریضم و اینها در کار نیست...
    فقط و فقط کار.. و وجدان کاری اون و حمایت شرکتها از خواننده ها و نوازنده هاشون واقعا قابل قیاس با ایران نیست. !!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 11
  5. taghian

taghian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, wavelab
    البته من شنیدم یه فرهنگی که بین مردم اونجا هست اینه که اگه fan کسی هستن البوماشو میخرن ولی بقیه رو دانلود میکنن که بازم خیلی خوبه

6. milad0621

milad0621 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب دوستان اين روال تو ايران چيجوريه بدون مجوز اگه بخوني چي ميشه؟؟؟

7. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    هیچی خوندی فقط اگر کارت بگیره که شرکت ها میان سراغت در غیر این صورت هی بخونید ولی تامین مالی در کار نیست این راه در ایران یکی از سخت ترین راههاست متاسفانه

8. solo

solo عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    والا من خودم شاهد ایمیلی که از طرف لاست لنگوئج انگلستان برای یکی از ترنس کارها اومده بود , بودم . با این مضمون که یک واحد برای زندگی و کار توی لندن در اختیارش قرار میدن و طبق قرار دادی هم که دارن به کار ادامه بدن و این پیشنهاد فقط بخاطر ازادی عمل ارتیستشون بود و اینکه بتونه یه سری کارهای اجرایی هم داشته باشه .
    البته فقط یه ایرانی تونسته با این کمپانی غول کار کنه ولی به هر حال ساپورت اون طرف در صورتی که بشه خودی نشون داد خیلی خوبه
    در مورد داخل هم درسته که پول خوبی از فروش البوم بدست میاد ولی هزینه ها و تعداد افراد رو هم در نظر بگیرید در واقع فقط زمانی که سود زا باشید به سراغتون میان اونم با طمع زیاد

9. milad0621

milad0621 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلامي مجدد به دوستان عزيز من دارم آموزش و مراحل اوليه رو طي ميكنم تا رپ بخونم ميخواستم در مورد مجوز و امثال اين ها تو اين سبك تو ايران بپرسم چجوريه؟؟

10. meysamn2o

meysamn2o عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    به رپ مجوز ندادن و نخواهند داد:smile (23):

11. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    رپ داریم تا رپ
    اولا که مجوز رو اصلا نمیشه بهش امید داشت مگر اینکه یاس یه کاری کنه که داره میکنه.
    دوما اینکه فقط یه کلمه رپ توضیح خوبی نیست . رپ سیا30 اعتراضی لاو دیس لاو گنگ فان ، از کدوم نوع میخواید بخونید ؟
    شاید درآینده به لاو و دیس لاو و میهن پرستانه ! مجوز بدن ولی این آینده خیلی دوره .

12. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    ببين دوست من اين 400 ميليون اصلا درست نيست خيالت راحت تو ايران تا چندي پيش شما البوم رو جمع ميكردي بعد ميدادي يه شركت مثل ايران گام اونا يه نظري ميدادن بعد اگه اوكي بود ميبردن ارشاد تازه اونجا يه دو سالي معطل ميشي تا قشنگ تنظيمات فسيل بشه بعد اگه حال كنن مجوز ميدن.
    كه يكي از دوستان اون موقع 7 ميليون هم به حساب ارشاد واريز كزده بود
    اين جاي حمايته ها اشتباه نكني!!!
    احسان حق شناس 200 ميليون خرج البوم كرد فقط 120 ميليون داد بيلبورد تبليغاتي اما خداييش چندتا كارش رو گوش دادي؟؟؟
    به چيه البوم اون مجوز دادن به صدا ! موزيك! تنظيم!
    همش الكيه
    موسيقي يك كلمست تو ديكشنري ذهن بنده كلمه اي به نام (موسيقي مجاز) يا (موسيقي غير مجاز) موجود نيست

13. milad0621

milad0621 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تو همش ميخوام بخونم ميدونم مجوز نداره و نميدن ميخواستم مطمئن شم ياس هم من احتمال ميدم كاري نتونه بكنه

14. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    متاسفانه بعيد ميدونم به رپ بعد از البوم اسكناس (شاهكار بينش پژوه) ديگه مجوز بدن
    اون اولين و تنها البوم مجاز رپ ايران بود
    ياس هم با اين اخرين كارش يه كم شيطنت كرد كه اگه با دقت گوش داده باشين ميدونين كجارو ميگم
    فكر نكنم بدن مجوز بهش
    من با سعيد انصار اهنگساز اخرين كار ياس صحبت ميكردم ايشون هم همين نظرو داشت و اين شايعه كه ياس پارتي داره و يك سري افراد پشتش هستن رو تكذيب ميكرد

15. milad0621

milad0621 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب اگه بخواي بخوني ميخوني خوب زير زميني ميشه ولي اونجوري ديگه تو خطري من براي همين دنبال قانونيشم من رفيقاي زير زميني زيادي دارم كه بدون مجوز و خيلي خوب ميخونن

16. SB_RAP

SB_RAP عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    درود بر شما
    دوستان با اجازه شما بنده مدير انجمن هواداران ياس هستم.....و در مورد مجوز هم مي تونم بگم كه ياسر چند سال پيش براي مجوز گرفتن يه آلبوم دو سال تو ارشاد اومد و رفت آخر سرم به كل آلبومش مجوز ندادن به آهنگ هايي مثل:هويت من،ستاره قطبي و... ياسر تو مصاحبه ي اخيرش با شبكه ي manoto از محدوديتهاش تو ايران انتقاد كرده و خواستار نگرش جديد در اصول و قوانين فعلي شد و افزود:وقتي يه سبك موسيقي اين قدرت و توان رو داره كه به جوانان داخل كشور كمك كنه و اونا رو به سمت موفقيت و رسيدن به اهدافشون تو زندگي كمك كنه چرا بايد اونو محدود كرد و به اون القابي چون غير مجاز و غربي داد و.... كه ميتونين مصاحبه رو دانلود كنيد و گوش كنيد(ببخشيد كه از موضوع خارج شدم.....)
    آره داداش من مجوز گرفتن به اين راحتي نيست...حتي ياسرم نتونسته مجوز بگيره چه برسه به بقيه..... يه بيتم بگم و ديگه بدرود
    ايران، مهم نيست به دسته كي اداره ميشه.....آدم هميشه تو محدوديت ها ستاره ميشه (اينو آويزه ي گوشت كن)

بدرود

بارگذاری...