حس آرامش احسان خواجه امیری

شروع موضوع توسط amin8242 ‏8/8/13 در انجمن تست صدا برای خوانندگی

تاپیک حس آرامش احسان خواجه امیری تالار تست صدا برای خوانندگی در persian-music.org.

1. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
  2. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    دستت درد نکنه مرسی !موفق باشید

3. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش ، ممنون که گوش کردی.

4. scafild

scafild عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صدای خوبی داری ولی جنسی که میخونی خیلی به قول امروزیا خزه و خواننده با این جنس صدا و این نوع ریتم زیاد داریم ، اگه می خوای به جایی تو خوانندگی برسی به نظر من ریتم خودتو نوین انحصاری کن و از کسی تقلید نکن ،
    مرسی که تو هم نظرتو در مورد کار من دادی و گفتی افتظاحه، thanks

5. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    بعضی جاهاشو فالش خوندی تو گام بالا هم کم میاری ولی ویبره هات قشنگ بود
    بیشتر تمرین کنی میتونی یه صدای خوب بسازی

6. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    لطفا دوستان برای انتقام جویی پست ندن وکسی هم از روی حس برتری کسی رو خراب نکنه ما همه عضو یه خانواده ایم که قرار پشت هم باشیم 1نه به هم پشت کنیم

7. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ما تو همه ی سبکها خواننده زیاد داریم!
    به نظر من جنس صدا سلیقه ایه ینی هر جنسی از صدا رو یه عده می پسندن یه عده نمی پسندن. اما در این بین ، مهم حس و شخصیت صداست و این همون چیزیه که باعث میشه یه خواننده بتونه خودشو فارغ از جنس صدایی که داره از بقیه متمایز کنه. در مورد تقلید هم وقتی شما از یه خواننده ی دیگه بخونی طبیعتا این حس بوجود میاد که داری تقلید میکنی! در حالی که من یه سال کلاس سلفژ رفتم و صدا صدای خودمه! حالا اگه شبیه به کسیه این ذاتیه و دست من نیست، این صدای واقعی منه.

دو تا آهنگ هم خوندم قبلا که لینکشو میذارم در ادامه اگه دوس داشتین گوش کنین ، این دو آهنگ رو یاس و محمد اصفهانی که دو نفر از اساتید موسیقی ایران هستن هم گوش کردن و نظر دادن و اگرم اینجا صدای خام میذارم واسه اینه که از این سایت خاطره دارم و اولین روزی که اومدم صدا گذاشتم اینجا و از بچه های اینجا کمک خواستم و در مورد هزینه آهنگها و سایر موارد راهنمایی خواستم ، عده ی زیادی نظر دادن و بهم کمک کردن چون در هر حال آهنگ سومم در حال ساخته شدنه. این هم لینک آهنگهای قبلی. اگرم ایرادی هست ببخشید دیگه اولین کارهام بوده.

آهنگ اولم (زیر سایه بون مهتاب)
    Amin Khoshniyat - Zire Sayebune Mahtab[128]

آهنگ شهرفیروزه (همراه با گروه کر) برای صدا و سیما ی خراسان رضوی با سفارش وزارت ارشاد که تک خوانندش بودم.
    Amin Khoshniyat - Shahre Firooze

ممنون دوست خوبم که گوش دادی ، فالش اگه جایی بوده واسه این بود که فی البداهه بود و یه بار خوندم و با میکروفون غیرحرفه ای ضبط کردم (میکروفون چت) ! و هیچ تینونی هم نداره! گام بالا هم واسه اینه که صِدام باریتون هست در اصل و هر خواننده ای گام صدای خودشو داره مثل ساز که هر سازی گام خودشو داره و وقتی میام گامهای بالای تِنور بخونم یه کمی به نظر میاد که سخت میشه برام. تو کلاس سلفژ تا نت "می" بالاترین خط کلید سل رو میخونم و مشکلی ندارم منتها در غالب کلمات و جمله ها بعضی وقتها ممکنه این تصور بوجود بیاد که یه کمی نت های خیلی بالا رو به زور میخونم ولی ایرادی فکر نکنم داشته باشه چون هر کسی گستره ی خودشو داره و با اینکه باریتون هستم ولی تو یه گروه کر دیگه (غیر از اون گروه کر شهر فیروزه) ، یه مدتی بودم جزء گروه باس بودم چون صدام بمه بیشتر و بخشی از باسو هم دارم! ینی 30 درصد باس 100 درصد باریتون و 70 درصد تِنور رو صدا دارم تصور خودم تقریبا اینه. محمد اصفهانی نظرش این بود که به خواجه امیری نزدیک ترم تا خود اصفهانی! البته واسه خوانندگی بصورت تک ، باسم خوب نیست زیاد و استادم میگه که من باریتون و تنور با هم هستم. ولی گام بالای تنورم به معین و اصفهانی نمیرسه هرگز ولی به خواجه امیری میتونم برسونم.

بله واقعا حق با شماست ، دوستمون هم که نظر سنجی گذاشتن خودشون گزینه هاشو تعیین کردن و اگه ناراحت میشدن نباید اصن اون گزینه رو میذاشتن و نظر من اصن بصورت کلی نبود بلکه نسبت به اون یه کاری که خونده بودن نظرم این بود ممکنه یه نفر یه کاری رو بخونه خوب نخونه ، همون نفر یه کار دیگه رو بتونه بهتر بخونه پس نظر من راجه به صرفا اون یه مورد بوده نه اینکه بگم کلا بد باشه دوستمون. ولی تاکید میکنم که گزینه ها با نظر شخصی خودش گنجونده شده در زیر سوال و میتونست گزینه هایی که میذاره مثلا اینا باشه: عالی خوب متوسط

8. *alireza*

*alireza* عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    شما که ماشالله خودتون کارشناس و استاد موسیقی هستین دیگه نظر مارو میخواین چی کار؟
    دوست عزیز تحریرات اصلاً شبیه خواجه امیری نبود. شاید برای سبک خودت قشنگ بود اما وقتی داری یه آهنگ را تقلید میکنی باید همه ی جزئیات را مثل خواننده ی اصلی بیاری چون این مهارت شما را میرسونه.
    صدا هم که خیلی عالی و خوب... و یه سوال دیگه! از کی تا حالا یاس شده از اساتید موسیقی؟

9. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم ، نظر شما و همه ی بچه های سایت واسه من ارزشمند و مهمه چون همگی در زمینه ی موسیقی و آهنگسازی اهل فن و هنر هستن در اینجا و من مخلص شما و همه ی بچه ها ی این سایتم. :)
    خوب منم به هر حال نظر خودمو دارم و حق دارم که نظرمو بگم دیگه! بنابراین در جواب دوستان دوس دارم که حرفای خودمم بزنم.
    تحریر یه چیز ذاتیه و من تحریرام مثل خواجه امیری نیست چون اون تحریراش از ته حلق و سنتی ریز هست اما من با قسمت جلوتر از حلق تقریبا ایجاد میشه و به تحریرای پاپ اصفهانی نزدیک تره.
    خوب بحث تقلید که پیش میاد به نظر من خواننده اگرم بخواد در ابتدای راهش واسه تمرین از خواننده های دیگه تقلید کنه بایستی فقط ملودی رو تقلید کنه ولی بقیه فاکتور ها مثل جنس صدا و تحریر مال خودش باشه! من کلاس سلفژ هم از ابی و رضا صادقی و خیلی خواننده های دیگه با پیانو آهنگ تمرین کردم ولی با صدای خودم ! فقط ملودی رو عینا مثل اونا اجرا کردم ولی بقیه موارد مربوط به خصوصیات صدای خودم بوده.
    بابت تعریفتون بسیار تشکر ، خیلی لطف داری دوست خوبم.
    به هرحال نظر من اینه که استاد صرفا کسی نیست که کتاب نوشته باشه! استاد یعنی کسی که تونسته در زمینه ی موسیقی به جاهایی رسیده باشه که طرفداراش خیلی زیاد باشن! الان اگه ما جامعه ی آماری فیسبوک رو در نظر بگیریم و فرض کنیم که مشت نمونه ی خروار هست ، یاس با 1 میلیون لایک سومین خواننده ی ایرانی پر طرفدار هست که بعد از آرش و ابی پر طرفدارترین ایرانی به حساب میاد. ینی بالاتر از تمام خواننده های دیگه مثل رضا صادقی و محسن چاوشی و احسان خواجه امیری و بقیه... پس به هر حال چیزی در وجودش بوده و کارش اونقدر قوی بوده که به این سطح برسه! پس میشه لقب استاد بهش داد.

10. *alireza*

*alireza* عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اون 2 تا آهنگ هم که لینکش را گذاشتین را همین حالا گوش کردم بسیار زیبا مخصوصاً زیر سایه بون مهتاب که دیگه عالی بود. تو این آهنگ هم بیشتر مشخصه که میگفتی تحریرات شبیه محمد اصفهانیه. من خودم عاشق سیاوش قمیشی هستم و ایشون یکبار در یه مصاحبه نظرشون در مورد بهترین خواننده فارسی زبان را پرسیده بودن آقای محمد اصفهانی را معرفی کردن.
    در مورد یاس هم نمیشه گفت هر کسی طرفدارای زیاد تری داره پس حتماً از بقیه بهتره چون طرفدارای بسیار زیاد یاس به خاطر تخصصش در موسیقی نیست بلکه بیشتر به خاطر موضوعاتیه که در شعراش مطرح میکنه و وضع فرهنگی اجتماعی اقتصادی و سیاسی عصر ما. شاید یاس اگه میخواست به همین سبک و سیاق تو سوئد بخونه هیچ طرفداری نداشت.
    آرش هم که کلاً ولش کن چون نصف بیشتر لایکاش ایرانی نیستن.

11. omid1365

omid1365

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    فقط یه چیزی بگم...صدات عالی بود ادامه بده داداش

12. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تشکر فراوان. خیلی لطف داری. بله نظر شما و تحلیلتون درسته کاملا. به هرحال حالا استاد هم نگیم ، به عنوان یه آدم خیلی مشهور و محبوب برای من خیلی ارزش داشت که آهنگمو گوش کرد برام نظر داد. چون من خودم رپ دوس ندارم واقن و تنها کسی که واسه کارش احترام قائلم تو رپ ، یاس هست.

ممنونتم که گوش کردی ، خیلی خوشحالم از اینکه نظرت اینه. فدات.

13. zahra.

zahra.

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صدات عالیه
    من که خوشم اومد

14. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار: