حساسیت میکروفون

15/12/15
4
0
1
35
با سلام
همانطور که همگی مستحضرید میکروفون های ریبونی نسبت به صدا با شدت زیاد بسیار حساسند و حتما در مجاورت صدا بلند خراب میشن ... حالا سوال من اینکه میکروفون های کاندانسور وکال یا اسمال دیافراگم در مقابل صدای بلند چه واکنشی دارند ؟ من یک Rode M3 , Rpde NT1 دارم که میخام برای گرفتن صدا از آمپ گیتار استفاده کنم به نظر شما مشکل پیش می آید یا خیر ؟ مرسی از راهنماییتون

26/6/15
75
32
18
57
Tehran
من در مورد سایر میکروفن ها نظری ندارم
ولی rode nt1 رو خودم یه بار در برابر صدای بلند قرار دادم
از همون موقع صدای دریافتی از میکروفن شل و ول و خیلی بد شده
نمیتونم بگم چطوری شده
ولی خیلی اسیب رسوند

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
با سلام
همانطور که همگی مستحضرید میکروفون های ریبونی نسبت به صدا با شدت زیاد بسیار حساسند و حتما در مجاورت صدا بلند خراب میشن ... حالا سوال من اینکه میکروفون های کاندانسور وکال یا اسمال دیافراگم در مقابل صدای بلند چه واکنشی دارند ؟ من یک Rode M3 , Rpde NT1 دارم که میخام برای گرفتن صدا از آمپ گیتار استفاده کنم به نظر شما مشکل پیش می آید یا خیر ؟ مرسی از راهنماییتون

سلام...

بهترین کاری که میشه کرد اینه که میکروفون های داینامیک استفاده کرد...

یا امپ گیتار رو مستقیم رکورد کرد...;)

ینی به سادگی از خروجی امپ به منبع ریکرد مورد نظر سیم وصل کرد...!

و خروجی خیلی تمیز تری هم داشت...

+ موقع ضبط از امپ با میکروفون مقدار از صدای اتاق یا همون هدروم هم ضبط میشه...;)

+ البته خیلی ها هم این جنس صدا رو دوست دارن و در نهایت اینو میخان...;)

8/10/15
148
158
43
30
همه جا
با سلام
Sm57 ارزون ترین و پر استفاده ترین مایک واسه صداگیری امپه گیتاره حتی در اجرای لایو . فیدبک خیلی کمی هم داره . فقط دقت کنید واسه رکورد داخل خونه صدای امپ رو به حدی بالا نبرید که صدا نابود شه ولی باید در حدی باشه که صدای پیک رکورد نشه . علاوه از امپ دور باشید .
روش رکورد مستقیم رو اصلا پبشنهاد نمیکنم چون صدای خروجی خیلی تفاوت داره و اصلا قابل قبول نیست
[doublepost=1451025617,1451024976][/doublepost]مایک ریبونی هم رنگ خاصی به صدا میده که خیلی گرم و جذابه ولی فکر نکنید صدای امپ حتما باید خیلی زیاد باشه تا صدا خوب رکورد شه چون صدای زیاد باعث میشه خروجی شبیه نویز سفید بشه . دقیقا مثل زمانی که چند پدال دیستروشن رو با هم سری میکنید . فقط باید چند بار sound check انجام بدید تا دقیقا دستتون چقدر باید ولوم بدید