حذف نفس با پلاگین Rx Controll Breath

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
287
193
43
من به تازگی با این پلاگین آشنا شدم ،پلاگین بسیار کاربردی تا قبل از این برای حذف نفس های vocal بصورت قدیمی و با استفاده از تکنیک شنیدن و حذف دستی نفس خواننده کار میکردم که شاید ساعت ها وقت میگرفت
پلاگین RX controll Breath به راحتی در کمتر از یک ثانیه صدای نفس خواننده رو حذف میکنه و حتی به شما این قابلیت رو میده که فقط صدای نفس رو بشنوید و ازون استفاده کنید
قابل ذکر هستش که این پلاگین دقت بسیار بالایی داره و حتی گزینه حساسیت داره که به طور دلخواه می تونید اون رو تنظیم کنید
فکر می کنم با توجه به این مسعله که این پلاگین قابلیت تشخیص داره به زودی شاهد پلاگین هایی خواهیم بود که حتی صدای خواننده رو به راحتی از روی هر موزیکی حذف کنه
با تشکر

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,713
11,054
113
56
.
ممنون از تاپیکت آرمین. ولی Breath Controle چیز جدیدی نیست و خیلی از پک ها از قدیم دارند از جمله پک ویوز. شما احتمالاً چون تازه آشنا شدی با این برات جدید اومده. همین ایزوتوپ قبل از اینکه Breath Control رو بیاره تو RX، اونو در نکتار داشت، که تازه یوزر فرندلی تر از اینترفیسِ RX بود و من قبلاً خیلی استفاده کرده بودم.

و این موضوع هیچ ربطی به قابلیت تشخیص صدای خواننده و حذفش و این حرفها نداره! اون نرم افزار نمیفهمه که اون صدا مال انسانه یا چیز دیگه. صدای خواننده "نُت" داره و دارای پارامترهای متعددیه که مختص صدای انسان هست (از جمله فرمنت، هجا ها، حروف بی صدا، Timber . . .). در حالیکه صدای نفَس هیچکدوم از اون پارامترها رو نداره. فقط مثل نویز سفید میمونه که کافیه یک محدوده ی تعریف شده ای رو از رنج فرکانسی کم کنی. شما حتی این کارو خودت دستی با ایکوالایزر هم میتونی انجام بدی و آنچنان کار خاصی هم نیست. صِرف اینکه چون هر دوی اینها مربوط میشه به صدای انسان که نمیتونیم بگیم مثل هم هستند و فردا هم میان صدای خواننده رو به همین راحتی حذف میکنن، که تازه داخل کلّی اصوات و صدای سازهای مختلف هم ترکیب شده!

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
287
193
43
ممنون از تاپیکت آرمین. ولی Breath Controle چیز جدیدی نیست و خیلی از پک ها از قدیم دارند از جمله پک ویوز. شما احتمالاً چون تازه آشنا شدی با این برات جدید اومده. همین ایزوتوپ قبل از اینکه Breath Control رو بیاره تو RX، اونو در نکتار داشت، که تازه یوزر فرندلی تر از اینترفیسِ RX بود و من قبلاً خیلی استفاده کرده بودم.

و این موضوع هیچ ربطی به قابلیت تشخیص صدای خواننده و حذفش و این حرفها نداره! اون نرم افزار نمیفهمه که اون صدا مال انسانه یا چیز دیگه. صدای خواننده "نُت" داره و دارای پارامترهای متعددی هست که مختص صدای انسان هست (از جمله فرمنت، هجا ها، حروف بی صدا، Timber . . .). در حالیکه صدای نفَس هیچکدوم از اون پارامترها رو نداره. فقط مثل نویز سفید میمونه که کافیه یک محدوده ی تعریف شده ای رو از پاسخ فرکانسی کم کنی. شما حتی این کارو خودت دستی با ایکوالایزر هم میتونی انجام بدی و آنچنان چیز خاصی هم نیست. صِرف اینکه چون هر دوی اینها مربوط میشه به صدای انسان که نمیتونیم بگیم مثل هم هستند و فردا هم میان صدای خواننده رو به همین راحتی حذف میکنن، که تازه داخل کلّی اصوات و صدای سازهای مختلف هم ترکیب شده!
بله آقا فرهود دوست عزیز
کاملا برام واضح بود که این پلاگین برای من تازگی داره چون حقیقت اصلا فکرشو نمی کردم همچین پلاگینی هست
ولی با توجه پیشرفت علم من تصورم اینه که این قابلیت((حذف صدای خواننده از موزیک )) در آینده ای نزدیک آنچنان هم دست یافتنی نیست
هر چند در حال حاضر غیر ممکن و بعید می رسه ولی تقریبا هرآنچه امروزه در اطراف ما هست از تلویزیون و موبایل و اینترنت و...در سال های پیش بعید و غیر ممکن بوده است