آخرین ارسال‌ها

حذف اکو از صدای ضبط شده در Adobe Audition

با سلام خدمت دوستان بنده چند صدا ضبط کردم و بعد از ضبط متوجه شدم که صدا اکو داره میخواستم ببینم ایا امکان حذف و یا کاهش این اکو از صدای ضبط شده وجود داره یا نه ؟؟
من خودم با نرم افزار Adobe Audition کار میکنم ایا این نرم افزار این قابلیت رو داره ؟؟ اگه نه با چه نرم افزاری میشه این کار رو انجام داد.
با تشکر.

Omid Molavi

مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها
تیم مدیریت
مدیر تالار
21/8/09
381
تهران
وحید جان اگر میخواهید صدای شفاف اولیه رو بدست بیارید باید بگم امکان پذیر نیست مگر اکو به صورت استریو و واید باشه و دو فاز + و منفی 180 درجه بوجود آمده باشه و بتونید با مونو کردن نزدیک بشید به وکال اولیه
اگر برنامه paz analyzer رو دارید میتونه کمکتون کنه .

دستکاری فرکانس ها با اکولایزر هم میتونه کمک کنه .

با سلام خدمت دوستان بنده چند صدا ضبط کردم و بعد از ضبط متوجه شدم که صدا اکو داره میخواستم ببینم ایا امکان حذف و یا کاهش این اکو از صدای ضبط شده وجود داره یا نه ؟؟
من خودم با نرم افزار Adobe Audition کار میکنم ایا این نرم افزار این قابلیت رو داره ؟؟ اگه نه با چه نرم افزاری میشه این کار رو انجام داد.
با تشکر.
سلام دوست عزیز
خوش اومدین به انجمن

والا تا اوجائی که من اطلاع دارم این کار غیر ممکنه.
اما باز هم منتظر نظر دوستان باشید شاید روشی وجود داشته باشه و من اطلاع نداشته باشم.

موفق باشین

با تشکر از همه دوستان ، من تو انجمنهای خارجی دیدم روشهایی برای انجام این کار اما نتونستم اجراییش کنم حالا اگه بازم خودم روشی پیدا کردم اینجا میزارم تا دوستان استفاده کنن.

امید مولوی عزیز از اساتید برتر این انجمن هستن.

پست بنده همزمان با ایشون ارسال شد، در غیر این صورت نظری عرض نمی کردم.
اما تا اونجایی که من با این برنامه و CoolEdit کار میکنم همچین چیزی رو ندیدم از این برنامه ها.
ولی به هر حال بنده هم کنجکاو شدم که این روش رو در بعضی از موارد که پیش میاد، یاد بگیرم.
منتظر پست های بعدی شما هستم.

پیروز باشین

Omid Molavi

تیم مدیریت
مدیر تالار
21/8/09
381
تهران
آرارات عزیز خواهش میکنم :) شما درست میفرمایید ..راه حل اساسی برای این کار وجود نداره و فقط شاید بشه بهترش کرد .

وحید جان شما اگر میخواین دوستان کمک کنند لطفاً چند ثانیه از نمونه کار رو ارائه کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند . البته اگر اون رکورد واقعاً ارزشش رو داره که بخواد درست بشه وگرنه دوباره رکورد کنید بهتره .

آرارات عزیز خواهش میکنم :) شما درست میفرمایید ..راه حل اساسی برای این کار وجود نداره و فقط شاید بشه بهترش کرد .

وحید جان شما اگر میخواین دوستان کمک کنند لطفاً چند ثانیه از نمونه کار رو ارائه کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند . البته اگر اون رکورد واقعاً ارزشش رو داره که بخواد درست بشه وگرنه دوباره رکورد کنید بهتره .
بله چشم من یه قسمت از فایل رو گذاشتم ، واقعیتش بث کالی یست بحث زمانه یه پروژه اموزشی هست برای یک سازمان صداشو ضبط کردیم باید زود تحویل بدیم اگه دوباره بخوایم ضبط کنیم 2و3 روز عقب میفته پروژه واسه همون وگرنه از اول ضبط میکردیم.
بازم ممنونم

فایل های ضمیمه

Omid Molavi

تیم مدیریت
مدیر تالار
21/8/09
381
تهران
کیفیت رکورد بسیار پایین هست و low-mid هست . نمیشه کاریش کرد . وقتتون رو براش نگذارید . من تست کردم :)

10/10/17
1
29
سلام اساتید گرامی
بنده هم این چنین مشکلی دارم
وقتی هوم صدا یا نویز رو میگیرم بعدش صدارو خروجی میکنم حالت اکویی در صدا ایجاد میشه
کیفیت ضبط صدا هم بالا هست با میکروفون استودیویی ضبط رو انجام میدم
دوستان اگر راهکاری دارند ممنون میشم پیشنهاد کنن

10/8/19
1
سلام وقت بخیر خدمت همه دوستان ، آقا بنده یه فرد تازه کترم و خیلی تجربه زیادی ندارم و الان هم به مشکل بر خوردم ، میخواستم اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید ، من یه دوربین تقریبا میشه گفت نیمه حرفه ای خریدم و یه میکروفون یقه ای مدل بویا ، مشکلی که دارم وقتی از اون میکروفن برای ضبط ویدیو تو فضای سر بسته استفاده میکنم ، صدا به صورت اکوو ضبط میشه ، میخواهم بدونم چطور میشه جلوی این اکوو رو گرفت و اینکه اگه نمیشه ، چطوری این مشکل رو برطرف کنم تا بتونم صدای با کیفیتی به دست بیارم ؟ ممنون از همه شما عزیزان .

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,620
53
.
سلام وقت بخیر خدمت همه دوستان ، آقا بنده یه فرد تازه کترم و خیلی تجربه زیادی ندارم و الان هم به مشکل بر خوردم ، میخواستم اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید ، من یه دوربین تقریبا میشه گفت نیمه حرفه ای خریدم و یه میکروفون یقه ای مدل بویا ، مشکلی که دارم وقتی از اون میکروفن برای ضبط ویدیو تو فضای سر بسته استفاده میکنم ، صدا به صورت اکوو ضبط میشه ، میخواهم بدونم چطور میشه جلوی این اکوو رو گرفت و اینکه اگه نمیشه ، چطوری این مشکل رو برطرف کنم تا بتونم صدای با کیفیتی به دست بیارم ؟ ممنون از همه شما عزیزان .
این دو راه حل رو انجام بده:

1- محیط رو اکوستیک کن تا انعکاس صدا به حداقل برسه.
2- گین ورود سیگنال رو از روی خود دوربین کمتر کن.

اگه نتیجه نگرفتی، میکروفون رو باید عوض کنی و بجاش از گان استفاده کنی و یا میکروفونهای مناسب پادکست (اگه کار پادکست میکنی).
البته نسبت به کاری که میخوای انجام بدی باید در مورد انتخاب میکروفون تصمیم بگیری. من نمیدونم چکار میخوای بکنی.

بد نیست این تاپیک رو هم ببینی:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

بالا