حد مجاز استفاده از loop و sample

شروع موضوع توسط Fate changed ‏19/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک حد مجاز استفاده از loop و sample تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راستش من به تازگی با نکسوز و کلا VST های مهم شروع به کار کردم(به لطف یکی از دوستان:smile (70):)

چیزی که برام هم عجیب بود هم جالب وجود لوپ های آماده در نکسوز بود (من خیال میکردم اصلا سیاست شرکت های سازنده این وی اس تی ها بالا بردن خلاقیت ها باشه... چون من فکر کنم استفاده از این لوپ ها خلاقیت را کم میکنه)

حالا میخوام بدونم ما واسه ساخت آهنگ چقدر مجاز به استفاده از این ها هستیم...
    من توی یه آهنگ هرچی را که مد نظرم بود به صورت لوپ آماده تو نکسوز بود!!! و نمیدونسم استفاده کنم یا...؟

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    در صورت میکس درست و مچ کردن اونا از نظر ریتمیک شما هرچقدر بخواین میتونین اضافه
    کنین اما از شدت حس و داشتن ریتمی تازه جلوگیری میکنه به طوریکه یک محیط شلوغ درست
    میشه و این برای شنونده کمی مشکل آفرینه،خوب استفاده از لوپ و یا سمپلها خوبه برای
    کسایی که ماکت میزنن اما اگه بخواین یه کار حرفه ای بدید باید حرفه ای عمل کنین نمیگم
    نکسوز حرفه ای نیست اما باید توی آهنگ خلاقیت باشه مطمئن باشید شنونده متوجه میشه
    که یک ریتم داره تکرار میشه و حس مصنوعی بودن رو میده!
    میکس درست این لوپ ها و پخش اونا در کار بطوریکه به بدنه ی کار صدمه نزنه باعث میشه
    شما بتونید توی استفاده از لوپها دستتون بازتر باشه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    یه سری ریتم ها و لوپ ها تابلو هستش. یا اکثرا استفاده کردن یا اینکه خیلی تابلو هستش و اهالی vst راحت میدونن از کدوم وی اس تیه/ اینا رو باید پرهیز کرد. اصلا بیخیالشون شد . اما یه سری دیگه فقط ریتمه یا لوپیه که همه استفاده می کنن ولی وجه تمایزی نداره و کار رو تابلو نمی کنه...
    همه چی دست تنظیم کننده اس. شاید یه تنظیم کننده از اون لوپ های تابلو طوری استفاده کنه که نوآوری محسوب بشه.

همه چی می شه دیگه

4. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    استفاد زیاد از لوپ و vst حس صدای زنده رو تو کار نمیده
    درضمن کم کم vst ها دران تکراری میشن خیلی شده که مثلا کاری رو گوش بدم خندم بگیره بگم از فلان vst برای صدای گیتار استفاده شده و...

5. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    به نظر من اگه می خوای یه کار بسیار خوب داشته باشی باید دور لوپ ها رو خط بکشی و یا اگه می خوای از لوپ استفاده کنی باید اونقدر میکس کنی تا دیگه ...
    لوپ ها هم خوبه هم بد اگه در جای مناسب و با میکس خوب استفاده بشه خیلی عالی خواهد شد اما اگه در جای نامناسب و با میکس بد استفاده بشه مطمئنا دلچسب نخواهد بود

6. Mahdi Faraji

Mahdi Faraji عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دقیقا درسته
    استفاده از لوپ و سمپل یعنی خط کشیدن دور خلاقیت
    البته تا یه حدی استفاده اشکالی نداره حتی باعث قشنگ شدن کار هم میشه ولی استفاده بیش از حد باعث میشه کار از گرمی و حسی که داره بیفته

7. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    به خاطر سخت بودن رکورد درام لووپ های درام پرکاربرد ترینه و اکثراهم کسی متوجه نمی شه که چیه. هرچند با استفاده از سمپل می شه خلاقانه تر کار کرد و دست آدم بازتره واسه چیدمان ریتم.

8. ilia_r

ilia_r آهنگساز عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    به نظر من توي ليد از لوپ استفاده نكن اصلا . ولي براي پد يا درامز كار رو راحت تر ميكنه برا اينكه قالب كار سريع تر دستت بياد حالا شايد بعد توي مراحل آخر حس كني دستي بهتر ميتوني درامز رو اضافه كني و لوپ رو هم برداري . من معمولا توي استارت يه كار لوپ دارمز استفاده ميكنم اگه ديدم نيازي به تغيير نيست تا آخر نگه ميدارم اگه هم كه نه دستي تغييرات ميدم .

9. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    اگه تابلو نیست استفاده کن اما تا حد زیادی احتمال داره که تابلو بشه !!
    خود من اصلا زیاد خوشم نمیاد از استفاده کردن از لوپ
    چون واقعا اگه فکر می کنی یه چیزی حالیته خودت بشاز این گوی و این میدونم محدودیتی هم نیست
    تازه لوپها شاید خوب باشن اما کافی نیستند و 100%اون چیزی که می خوای نیست
    به نظر من کمتر استفاده کن تا تنبلت نکنه فقط در صورتی استفاده کن که تابلو نشه و یا به علت کمبود وقت

بارگذاری...