حال عجيب

شروع موضوع توسط 0541Mehran ‏2/7/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک حال عجيب تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. 0541Mehran

0541Mehran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

همين حال عجيبم هست

كه اين جمعه رو ميسازه

همين چشماي من هستن

كه دنيا بهش مي بازه

تموم هفته هامو ,

با همين جمعه ميسازم

اينقده منتظر مي مونم.

,, يا ميبرم يا مي بازم

يا كه جمعه رو ميسازم

"" واسه اومدنت نازم

دوستاي گلم اميدوارم از اشتباهاتم كم شده اين شعر ميخوام وكال كنم لطفا به زيبا شدن شعر با فكرا ارزشمندتون كمك كنيد و اگه ميشه چنده بيتي هم شما به ادامه اضافه كنيد تا پر بار تر بشه سبك موسيقي پاپ

2. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    اگر جسارت نباشه کارتون هنوز یه کوچولو مشکل داره.اگر کسی بخواد ادامش بده باید اول استراکچرش رو درست کنه.که پیشنهاد من اینه که اون فرد خودتون باشید تا پیشرفتتون سریع تر باشه

3. 0541Mehran

0541Mehran عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جسارت چيه؟خواهش ميكنم من خوشحالم اساتيدي مثل شما از كارهاي من ايراد بگيرن لطفا همون يه كوچولو مشكل رو هم بگين تا رفعش كنم وتو بقيه كارام لحاظش كنم

4. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام .
    دوست من کارت جا داره . یعنی ایراداتی در وزن هست . نیست ؟ :دی . تلاش کن . پیشرفت داشتی . قرار هم نیست که یک شبه بشی ترانه سرای اول ایران و اگر نه الان 70میلیون ترانه سرا داریم .بهتر هم خواهی شد .

5. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    اختیار دارید .هنوز لایق مقام استادی نیستم.
    در مورد کار شما من فکر میکنم اولین و راحت ترین کار برای اینکه شما متوجه مشکل کارتون بشید بخش کردن هجاهاست.همون کاری که توی دبستان انجام میدادیم.سعی کنید ابیاتتون هجاهای برابر داشته باشن.البته استثنا میتونه باشه به شرط اینکه آگاهانه باشه.مثلا ممکنه روی آهنگ بشه این کارو انجام داد.معمولا این اتفاق وقتی میفته که آهنگساز وشاعر خیلی به هم نزدیک کار میکنن و مثلا دوبیتی رو با وزن و هجای متفاوت کار میکنن. خیلی وقتا هم زیبا میشه.اما گفتم آگاهانه .نه باری به هر جهت.
    بیت اول کارتون دو مصرع هجای مساوی دارن اما دچار مکث و سکته هست در این قسمت"که دنیا بهش میبازه" و از نظر معنی هم من متوجه این قسمت نمیشم .و بیت بعد هم هجاها بهم ریخته هم وزن و آهنگ.در مورد وزن برای ترانه کار به راحتی اشعار کلاسیک نیست.و البته زیادهم سخت گرفته نمیشه.اما اگر بخواهید کاملا رعایت کنید کار رو باید در حضور یک استاد و با مطالعه کتابهایی که دوستان عزیز معرفی فرمودن آموزش ببینید.یک روش ساده تر هم اساتید ادبیات ابداع کردند که با تقطیع و بخش کردن حروف صدا دار و بیصدا با صفر و یک و یا چیزی شبیه به این وزن ابیت رو در میارن.که این هم باید حضوری فرا بگیرید.
    پیشنهاد من اینه که ضمن مطالعه ،اول هجاها یا سیلاب ها رو اصلاح بفرمایید.بعضی وقتا سکته ها روی ملودی دیده نمیشه اما شما سعی کنید اون هم رعایت کنید.ببنید کجای شعرتون سخت خونده میشه و مکث داره.
    امیدوارم در حد معلومات ناقصم کمکی کرده باشم

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - حال عجيب
  1. shadiamiri
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    48
  2. Mohammad Sedighi
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها: