جمع آوري آلبوم آهنگ

شروع موضوع توسط safarrazmara ‏27/2/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک جمع آوري آلبوم آهنگ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. safarrazmara

safarrazmara عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام به شما دوستان عزيز
    مي خواستم از شما سوالي بپرسم و منو راهنمايي كنيد
    اكثر خواننده هايي كه الان معروف شدند اولش تجربه ي كمي داشتند كه با خريد شعر و آهنگسازي و ... مي رن به ظبط
    يعني همه ي موارد نياز رو مي خرند و فقط صدا مال خودشونه چجوري مي شه كه اينها معروف مي شن؟آيا شعرشون خوب بوده ؟ صداشون دلنشين بوده؟يا ...
    من اگه بخوام يه آلبوم بيرون بدم و مثل بعضي از خواننده ها كه معروف بشم بايد چه كارهايي بكنم؟
    خيلي ممنون مي شم اگه منو راهنمايي كنيد
    مرسي از شما
    خدانگهدار

2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    با سلام دوست من ..
    خوب اول از همه باید شما تنظیم کننده آهنگتون و آهنگسازتون رو پیدا کنید و برین پیشش تا گام صداتون رو در بیاره و بعد شعر بگن واستون و ........

بعد رکورد و ..
    بعد خوب اگه موزیکتون مجوز دار بود که از طریق کمپانی ها در سراسر کشور پخش می شه مثل آلبوم حریص و رگ خواب و ....

اما اگه غیر مجاز بود یعنی مجور ندارین و نگرفتین می تونید از سایت های اینترنتی که معروف هستن و .. استفاده کنین که اکثر خواننده هایی که الان می بینی معروف شدن اینکار رو کردن البته به جز چند مورد ..

اما در مورد تجهیزات خوب نه ...چون بالاخره اول باید کاری رو یاد بگیری تا دنبالش رو بگیری اگه بلد نباشی چطور می خوای با لوازماش کار کنی ...
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من البته اين نظر شخصي نبده هست و روي چيزهايي كه ديدم رو ميگم.شما يا بايد به فكر محبوبيت باشيد يا به فكر معروفيت يا به فكر اين كه يه هنرمند باشيد.
    فرق اين 3 گزينه اين هست كه
    1-كسي كه محبوب هست زحمتهاي زيادي كشيده و به اين درجه رسيده و عاشقانه هم همه دوسش دارن هم خودش و كارش
    2-معروفيت نياز به زحمت نيست ولي نياز به پول فراوان هست هر كي پولدار بود ميتونه معروف شه اما صرف اينكه ميشناسنش اما علاقه اي ندارن مردم بهش
    3-يكي اينكه ميخواي هنرمند شي و اصلا نميخواي كسي بشناستت و باسه دله خودت كار ميكني و دوست داري حرفه اي شي

حالا شما بسنج كه كسايي كه محبوبن كيان ؟ كسايي كه معروفن كيان ؟ و كسايي كه هنرمند هستن كيان ؟

4. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من شما اول از همه باید یه صدای قابل قبول و قابل احترامی داشته باشی ، ینی نوع صدات طوری باشه که طرفدار داشته باشه و نوع خوندنت مثل بازه ی صوتی که داری ، قدرت صدات و گامهایی که میتونی اجرا کنی ، تحریرهات و پارامترهای دیگه باید قابل قبول باشه...

بعد تازه این میشه یه پتانسیل ، میشه یه سرمایه با ارزش اما خام! حالا ممکنه بعضیها خیلی خام باشن و نیاز داشته باشن که کلاس های زیادی برن و صداشون همون لحظه اول قابل بهره برداری نباشه ، اما بعضی ها هم ممکنه بصورت ذاتی خیلی از توانایی هایی که افراد با سالها کلاس رفتن هم بدست نمیارن رو در حنجرشون داشته باشن و صداشون بالذات قابل بهره برداری باشه.

دقیقا عین معدن طلاست ، که البته فقط یه معدن هست! و درسته که معدنه طلاست اما تا زمانی که پول خرجش نشه و روش کار نشه و استخراج نشه و شکل دهی نشه و به مردم عرضه نشه و همین طوری توی دل کوه بمونه هرچند که با ارزش ترین معدن هم باشه اما هیچ سودی نخواهد داشت...

مرحله بعد اینه که یه آهنگساز و تنظیم کننده درست و حسابی که بشه به کاراش اطمینان کرد و بتونه کارهای سطح بالایی ارائه بده پیدا کنی و بعد باهاش کار کنی که مسلم بدون باید حسابی پول خرج کنی!

اگر آهنگها آهنگهای توپی باشه و صدا صدای خوبی باشه مطمئن باش با پخش شدن آهنگهات تو اینترنت در مدت زمان کمی شناخته شده و محبوب میشی!

اما خیلی ها هستن که آهنگ میسازن و خیلی ها هم هستن که آواز میخونن اما هیچ وقت به اون درجه ی بالای شهرت و محبوبیت نمی رسن چون کارهاشون سطح بالا نیست...

پس مراحلش شد اینا:

1- استعداد ذاتی
    2- آهنگساز و تنظیم کننده خوب
    3- پول

5. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    فکر نمیکنم اصلا شعر مهم باشه چرا که بهنام صفوی(دیگه البومشو همه گوش دادن)تو موزیک خسته شدمش میگه
    هنوز گلای سرخ تو تو باغچه ی خیالمه...عطر وجود تو ولی تو لحظه های من کمه
    **خسته شدم از این به بعد اسمو من نمیبرم...میخوای بیا میخوای نیا نازتو من نمیخرم****
    معلوم نیست تعریف میکنه فوش میده ...تکلیفش با خودش معلوم نیست
    ملتم یه عالمه حال میکنن
    نمیگم بی تاثیره اما دیگه کم پیش میاد کسی به شعر کار اهمیت بده.

صدا تاثیر داره اما نه به اونصورت چرا که واقا خواننده های زیادی داریم که صداشون مثل ضریه زدن به پیت روغنه اما کلی معروفند.

به نظر من اول تنظیم بعد اهنگسازیه که خیلی مهمه(چرا که موسیقی با ادم حرف میزنه نه صدا و شعر)(به نظر من البته)

بعد از این دو گزینه پخش گسترده
    شما فرض کن اهنگتو بهترین تنظیم کننده ی اروپا تنظیم کرده اما شما کارو پخش نکردی!! به نظرت جز بین چندیاز دوستات معروفیتی بدست میاری؟

خدمت یکی دیگه از دوستان هم عرض کردم موسیقی چیزی که میپسنده پوله اگه پول نداشته باشین ئاقا دچار مشکل میشید

یک ترک نیمه حرفه ای الان تو این روزها با پخش و همه چی حدودا 500 در میاد.مگه یک جوونه معمولی در ماه چقدر درامد داره؟
    مگه دست نی جیب پدر محترم که اونوقت کارت حله

یه موضوعی هست که خیلی خیلی از همه ی موارد بالا مهم تره اونم شانس
    شانس داشته باشیا با صدای دهن هم معروف میشی

این نظر منه البته

بارگذاری...