آخرین ارسال‌ها

جلسه پنجم تئوری موسیقی

12/1/14
40
30
سلام
خسته نباشید
1- من منظور از عکس زیر را نفهمیدم :
b9z2f0k1xsz9wiquacbr.jpg
برای چی از دو علامت دیز استفاده شده ؟

2- در عکس زیر فرض کنید من میخواهم نت ها رو در برنامه اف ال بزارم .
3ep6q5wv4u5o93fz1wiq.jpg
از کجا باید بفهم که ریتم آهنگ تند هست یا کند ؟ چطوری فاصله بین نت ها رو تشخیص بدم ؟

آخرین ویرایش:

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,683
40
Tehran
سلام
خسته نباشید
1- من منظور از عکس زیر را نفهمیدم :
b9z2f0k1xsz9wiquacbr.jpg
برای چی از دو علامت دیز استفاده شده ؟
هر وقت علامت شارپ (‌دیز ) یا حتی بمل رو بعد از کلید سل دیدید به معنی این هست که نتهایی که در اون جایگاه هستند یک نیم پرده دیز یا بمل میشوند که در این پارت هرجا به نت فا رسیدید اونو باید نیم پرده دیز ( پایینتر ) اجرا کنید.

2- در عکس زیر فرض کنید من میخواهم نت ها رو در برنامه اف ال بزارم .
3ep6q5wv4u5o93fz1wiq.jpg
از کجا باید بفهم که ریتم آهنگ تند هست یا کند ؟ چطوری فاصله بین نت ها رو تشخیص بدم ؟
معمولا سرعت تمپو رو بر روی هر پارت مینویسند. فاصله بین نت ها رو باید از روی نوع نت تشخیص بدید.
مثلا در پارت زیر عدد ۶۸ نشون دهنده سر عت تمپو این اهنگ هست و برای ترومپت نوشته شده هست .

8381024b.gif

15/5/20
1
سلام. من تازه دارم تئوری رو یاد میگیرم. دو تا سوال داشتم، ممنون میشم اگر کسی جوابمو بده.
سوال اولم: تو علامت سرکلید گام فا ماژور که ما یه بمل داریم واسه نت سی، اگه بیایم جلوتر یه نت سی با علامت عرضی بمل بنویسیم چه اتفاقی می افته؟ نت سی عادی دو نیم پرده بهش اضافه شده؟ یا یه نیم پرده؟ یا چی؟
سوال دومم: اگه تو همون گام فا ماژور بیایم یه نت سی با علامت عرضی دیز بنویسیم، سی عادی رو باید بزنیم(با توجه به اینکه تو علامت سرکلید نیم پرده پایین اومده بود و الان نیم پرده بالا میاد سرجای خودش) که خب در اینصورت چه فرقی با علامت بکار داره؟ یا اینکه کلا سی نیم پرده میاد بالا؟

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
116
61
سلام. من تازه دارم تئوری رو یاد میگیرم. دو تا سوال داشتم، ممنون میشم اگر کسی جوابمو بده.
سوال اولم: تو علامت سرکلید گام فا ماژور که ما یه بمل داریم واسه نت سی، اگه بیایم جلوتر یه نت سی با علامت عرضی بمل بنویسیم چه اتفاقی می افته؟ نت سی عادی دو نیم پرده بهش اضافه شده؟ یا یه نیم پرده؟ یا چی؟
سوال دومم: اگه تو همون گام فا ماژور بیایم یه نت سی با علامت عرضی دیز بنویسیم، سی عادی رو باید بزنیم(با توجه به اینکه تو علامت سرکلید نیم پرده پایین اومده بود و الان نیم پرده بالا میاد سرجای خودش) که خب در اینصورت چه فرقی با علامت بکار داره؟ یا اینکه کلا سی نیم پرده میاد بالا؟

وقتی در سرکلید روی نتی علامت تغییر دهنده وجود داشته باشه دیگه معنی نداره شما همون علامت رو روی همون نت تکرار کنی
نمونه همین مثال خودت وقتی در گام F سی بمل هست دیگه مرسوم نیست پشت سی بمل بزاری
مگر اینکه بخوای در یک میزان از نت سی در دوحالت متفاوت استفاده کنی که اون هم شرایطی داره مثال در میزان دوم بار اول سی بکار و بار دوم سی بمل اجرا میشه
درمورد سوال دوم
اگه در همین گام F .در میزانی پشت سی دیز بزاری باید اون رو به طور موقت در همون میزان سی دیز اجرا کنی
که در حقیقت سی دیز در اجرا همون نت دو هست مثال میزان سوم
F.JPG

بالا