آخرین ارسال‌ها

جلسه هشتم تئوری موسیقی

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
نتیجه تحقیق و پرسش از استادم (از اساتید برجسته کشور و تحصیل کرده دانشگاه برلین)رو خدمتتون عرض میکنم:
هر گونه تغییرات در حالت موسیقی به وسیله ابزارهایی نظیر تغییر دینامیک یا تغییر تندا نوانس اطلاق میشه.
از مهران عزیز هم به خاطر اطلاعات جامع شون تشکر میکنم.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
37
تهران
اصطلاحات مربوط به حالت ها و عواطف موسیقیایی به 3 دسته اصلی تقسیم میشن که به همه اونها Expression گفته میشه:

1-اصطلاحات مربوط به داینامیک و شدت صداها که به اونها [FONT=&quot]Extrovert Nuances [/FONT]گفته میشه مثل اصطلاحات
Forte,Piano [FONT=&quot]Crescendo,De[/FONT][FONT=&quot]crescendo[/FONT]
و...

2-اصطلاحات مربوط به حالات و بیانات حسی که به اونها [FONT=&quot] Introvert Nuances [/FONT]یاcharacter گفته میشه مثل کلمات [FONT=&quot]Amoroso,Dolce,Comodo و....
[/FONT]
3-اصطلاحات مربوط به تغییر تمپو Agogik مثل اطلاحات [FONT=&quot]Ritardando [/FONT][FONT=&quot] و...[/FONT][FONT=&quot]Rallentandi,Animato [/FONT]

سلام
تمام جلسات رو مطالعه کردم همگی مفید بودن ولی این قسمت در موسیقی سنتی ما کاربرد نداره
اشنایی کامل با تمام گام ها و نت نویسی ها دارم اما در هین نواختن نمیتونم ریتم بدم و ریتم درست قطعه رو نمیتونم اجرا کنم
در ابتدا با ضرب پا ریتم میگرفتم اما در میزانهای مختلف که ضرب پا عوض میشه اصلا نمیتونم این کارو انجام بدم شما چه توصیه ای میکنید که بتونم ریتم رو درست اجرا کنم

حمید رضای عزیز
اون قطعه رو باید به همون شکل که خواسته شده ادامه بدی تا جایی که نوآنس جدیدی اومده باشه . برای درک بهتر خوبه که نگاهی به نُت یک قطعه کلاسیک داشته باشی . خواهی دید که در نقاط مختلف نوآنسهای مختلفی منظور شده .:smile (31):

با سلام به مهران عزیز
دروس واقعآ کامل و بی نقص گفته شده .ازهنرجوای محترم میخوام که با دقت مطالعه بفرمایند.شما هم لطفآ ادامه بده .

سلام...
تو نت گل پامچال اون علامتی که شکل پرچم هست چیه؟بعد از علامت بمل قبل از اعداد میزان

1341916405www.notkade.com%DA%AF%D9%84-%D9%BE%D8%A7%D9%85%DA%86%D8%A7%D9%84.jpg

فایل های ضمیمه

کرن

دوست من , اون علامت کرن هست .
کُرُن نام علامتی است درموسیقی ایرانی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
که با گذاشته‌ شدن قبل از هر نت ، آن را به اندازهٔ ربع پرده یا در معنی دقیق‌تر کم تر از نیم پرده بم می‌کند. این علامت از ابداعات علی نقی وزیری
هنگام ارائهٔ سبک اروپایی برای نت نویسی موسیقی
ایرانی است.

میزان ارزش ریاضی این نشان با نصف نشان بمل برابری می کند.

منظورتون از پدال در پیانه چیه؟ اگه میشه یه خورده بیشتر توضیح بده داداشی

اگر به کار نبریمش که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
چرا دوست من . مسلما قطعه مشکل دار میشه اگر حذفش کنید . اگر نیازی نبود ک اصلا قرار داده نمیشد .
شما میتونید از این تنظیم از فریبرز لاچینی استفاده کنید :

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
مگه کیبورد هم نصف نیم پرده داره؟؟؟؟
به صورت استاندارد خیر. اما میشه اون رو روی نت مورد نظر کوک کرد.
شبیه کلید های ربع پرده در کیبوردهایی مثل yamaha a1000 که خیلی ها میان نت سی و فا دیز رو -50 ربع پرده میکنند.

پاسخ : جلسه هشتم تئوری موسیقی

با سلام خدمت استاد گرامی
استاد چندتا سوال داشتم
وقتی ۲ نت روی هم می ایند به طور مثال نت سیاه بالا نت سفید پایین در اینجا ارزش زمانیه کدام نت مهمه
وقتی یه سکوت بالا باشه و یه نت پایین باشه باید سکوت کنیم یا از نت استفاده کنیم به طور مثال سکوت سیاه بالا نت سفید پایین و بلعکش
اگه میشه علایم خواندن ریتم در نت خوانی مثله خفه کردن وغیره رو بگین
با تشکر

20/7/16
2
38
سلام
خسته نباشید
درسته که من دیر اومدم ولی چرا آموزشها متوقف شده !!
آموزش هارمونی ، گام شناسی ، اصول درست پنجه گذاری در پیانو و ...
چی شد پس ؟!
تموم شد ؟!
دیگه انگیزه ندارید ادامه بدید ؟!

صفحه ما در اینستاگرام

بالا