جشنواره موسيقي جوان ايراني

  • شروع کننده موضوع arsam
  • تاریخ شروع
7/11/09
242
118
43
سازمان ملی جوانان با همکاری نهادها و سازمان های فرهنگی و هنری کشور، اولین جشنواره ملی جوان ایرانی را به منظور حمايت

از استعدادها و خلاقيت‌هاي هنري و شکوفایی جوانان ايراني برگزار می کند.

بخش موسيقي جشنواره از تمامي هنرمندان جوان ایرانی در رشته های مختلف سنتي٬ كلاسيك، محلي، آييني، پاپ و غيره دعوت

می کند تا در سه بخش تكنوازی، آهنگسازي و خوانندگي (انفرادي يا همراه با ساز و گروه) شرکت نمایند.جشنواره در دو مرحله مقدماتي و نهايي برگزار مي‌گردد.

1. درمرحله مقدماتي: هنرمندان آثار خود را تا 25 ارديبهشت 89 به صورت ضبط شده در نوار یا CD ارسال مي‌نمايند

(يك يا دو اثر). داوران از ميان آثار رسيده در هر رشته تعدادي را انتخاب مي‌كنند تا در مرحله نهايي به صورت

زنده به اجرا بپردازند.

در صورت لزوم حمايت‌هاي لازم ازآثار برگزيده به منظور اجرای حرفه ای تر در مرحله دوم صورت می پذیرد.

2. در مرحله نهايي : كه در تير ماه 89 در تهران يا يكي از مراكز استان ها برگزار مي‌گردد، برگزيدگان در برابر داوران و تماشاگران طي يك يا دو روز به اجراي آثار خود مي‌پردازند و در پايان از هنرمندان برتر هر رشته با لوح و جايزه نقدي تقدير خواهد شد و در صورت توافق٬ كارشان به صورت آلبوم نیز منتشر خواهد گرديد.بخش‌هاي جشنواره

در تمامي رشته‌هاي موسيقي اعم از كلاسيك، سنتي، محلي، آييني، پاپ و غيره سه بخش آهنگسازی، نوازندگي و خوانندگي در نظر گرفته شده است

الف: آهنگسازي : (فرم شماره1) ساختن آهنگ تصنيف یا ترانه يا قطعات مستقل موسيقي، كلاسيك، سنتي، پاپ يا تلفيقي در اين بخش قرار مي‌گيرد كه بايد يك يا دو اثر (حداكثر 30 دقيقه) همراه با فرم شماره 1 ارسال گردد.

ب: نوازندگي : (فرم شماره2) تک نوازی با هر سازي در هرسبک به نحوي كه تسلط خود را عرضه نمايند مورد پذیرش قرار می گیرد مثلاً در موسيقي سنتي علاوه بر رديف٬ رنگ يا چهار مضراب نيز باید اجرا گردد (حداكثر 30 دقيقه) حتي استفاده از نوازنده‌‌اي همراه (مثل تنبك) بلامانع است. در موسیقي مقامي يا تصانيف محلي به نحوي كه تسلط بر ساز مربوطه مشخص شود (حداكثر 20 دقيقه) همراه با فرم شماره (2) ارسال گردد.
ج : خوانندگي (فرم شماره 3) :

1. خوانندگان به صورت انفرادي (بدون ساز) يا همراه با ساز يا گروه مي‌توانند يك يا دو اثر خود را ارسال كنند.

2. خوانندگان سنتي، پاپ و غيره كه براي اولين بار اثري را اجرا مي‌كنند شعر آن را جداگانه تايپ مي‌نمايند و آهنگساز و تنظيم كننده و شاعر را در فرم شماره 3 معرفي مي‌نمايند (شعر بايد حداقل معيارهاي وزن ٬ قافيه و موضوع و مضمون را رعايت نمايد).

3. خوانندگان محلي، آييني، سنتي، كلاسيك كه آثار اصيل گذشتگان را بازخواني مي‌نمايند در فرم شماره 3 اثر خود را هر چه كامل‌تر معرفي نمايند به ويژه اشعار محلي و آييني و محل و زمان اجراي آن و اعتبار آن را ذكر كنند.

4. خوانندگاني كه يك اثر را چند صدايي اجرا كرده‌اند (مثل برخي از كارهاي پاپ يا سبك‌هاي ديگر) هر كدام فرم (3) را جداگانه پر مي‌كنند.

5. خوانندگان آييني همراه با ساز آييني يا انفرادي هر نوع اثر اعم از چاووش‌خواني، مولودي‌خواني، نوروزخواني، زورخانه‌اي٬ مدح و منقبت و غيره را كه توانايي دارند در نوار يا CD ارسال نمايند و نام آنها را در فرم(3) و روي نوار ذكر نمايند.

6. خوانندگاني كه آلبوم منتشر كرده‌اند مشروط بر آنكه سن آنان تا 25 ارديبهشت 89 از 29 سال تجاوز نكند، مجاز به شركت مي‌باشند. ( در صورتیکه گروه نوازندگان خواننده ای که در رقابت شرکت کرده است شرایط سنی را نداشته باشد مانعی ندارد )


ساير شرايط :

1) سن شركت‌كنندگان تا 25 ارديبهشت 89 نبايد از 29 سال بيشتر و از 14 سال كمتر باشد.

2) يك يا دو اثر در سه نسخه نوار يا CD كه استوديويي يا معمولي ضبط شده باشد ارسال گردد (مشروط بر آنكه به وضوح قابل شنيدن باشد و از افكت‌هاي استوديويي و صداسازی الكترونيكي استفاده نشود)

3) كليه آثار ارسالي بايد همراه با فرم‌هاي مربوطه (3-2-1) تا تاريخ 25 ارديبهشت 89 با پست سفارشي ارسال گردد. آثاري كه بعد از آن به پست سپرده شود در جشنواره شركت داده نمي‌شود.

4) در روي نوار يا CD و پاكت ارسالي بنويسيد كه در كدام بخش و در چه رشته‌ي موسيقي شركت كرده‌ايد و فرم‌هاي مربوط به آن بخش را به طوري كه نشاني و تلفن ضروري و فوري در آن به صورت خوانا ذكر شده باشد همراه با دو قطعه عكس 4 × 6 ارسال فرماييد و اگر قرار است در دو بخش (مثلاً آهنگسازي و خوانندگي) در جشنواره شركت كنید به طور جداگانه برای هر بخش سه نسخه از نوار يا CD همراه با فرم آن را بايد ارسال نمایید.

5) آثار خود را به نشاني دبيرخانه جشنواره واقع در تهران - بلوار آفريقا - خيابان صداقت - پلاك6 - كدپستي 74811 – 19678 ارسال نمایید براي اطلاع بيشتر مي‌توانيد با تلفن 26202575 از ساعت17- 9 تماس بگيريد.

6) از طريق تلفن به برگزيدگان مرحله اول اطلاع داده خواهد شد تا برای مرحله نهایی آماده شوند.جوایز در هر بخش :

جوایز ارزنده به نفرات برگزیده و گروه های برگزیده هر بخش اهدا خواهد شد همراه با لوح و دیپلم افتخار که از ارقام ذیل کمتر نخواهد بود.

نفر اول : تندیس زرین جوان ایرانی به علاوه 000/500/1 تومان

نفر دوم : 000/000/1 تومان

نفر سوم : 000/500 تومان

جایزه ویژه هیئت داوران : 000/500 تومان با دیپلم افتخار جشنواره


برای اطلاع بیشتر و همچنین دریافت فرمها از
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
اقدام نمایید


برای آگهی از رقابت در سایر رشته ها
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
را ببینید.