ثبت شعر

شروع موضوع توسط syndrome ‏21/4/11 در انجمن شاعران و اشعار

تاپیک ثبت شعر تالار شاعران و اشعار در persian-music.org.

1. syndrome

syndrome عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام میخواستم بدونم قبل از اینکه شعر رو برای مجوز به ارشاد بدیم میتونیم به اسم خودمون ثبتش کنیم؟

کجا و چگونه؟هزینه داره؟

در ضمن شعری که میدیم ارشاد برای مجوز اگه لو بره باید چیکار کرد؟

سپاس.

2. Mojad1390

Mojad1390

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شعر لو بره که هیچی ، فکر کنم بشه شکایت کرد
    شعر اگه می خواهی به صورت رسمی ثبت بشه ، به نظر من و تا جایی که میدونم فقط ارشاد

3. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    ترانه هاتون رو بايد ببريد بديد به يك شركت كه بره براتو ن قبت كنه و مجوز بگيره!
    فكر نميكنم بدونه هزينه اين كاررو انجام بدن!

4. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    تا اونجایی که بنده اطلاع دارم یکی از عزیزانی که باهاش کار میکنم برای ثبت مجوز شعرها پیش یک شرکت رفت وهزینه ای معادل 1.5 میلیون پرداخت کرد البته شرکت با این هزینه نه تنها مجوز ترانه ها را گرفت بلکه مجوز تنظیم و اهنگ را هم گرفت البوم همینک در حراست ارشاد به سر میبرد برای تاییدیه کاور البوم

5. farzane miri

farzane miri عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باید نسخه ی تایپ و پرینت شدا(به صورت خیلی معمولی ) مجموعه ی شعرتون رو به همراه کارت شناسایی و کپی شناسنامه به ساختمان وزارت ارشاد ببرید اتاق 429 آقای صادقی .قبلش یه تماس بگیرید بهتره.هیچ هزینه ای هم نداره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. nasrin_ebad

nasrin_ebad ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +243 / 0 / -0
    درود برشما دوست گرامی
    راستش به ارشاد هم نمیشه اعتماد کرد چون من شنیدم که اونجا هم از ترانه ها سو استفاده میشه ( البته شنیدم فقط ) ولی تا جائی که میدونم میتونید ترانه هاتونو به کتابخونه ملی ببرید و اونجا ثبتش کنید . ولی از اینکه هزینه ای در بر داره یا نه هیچ اطلاعی ندارم . فکر میکنم آدرسش چهار راه جهان کودک باشه . میتونید از 118 بپرسید .
    موفق باشید دوست من

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. farzane miri

farzane miri عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کتابخونه ملی برای ثبت آثار غیر مکتوبه.ولی ثبت شعر توی ایران فقط توسط ارشاد انجام میشه مراحلش هم اینجوریه1-نسخه تایپ و پرینت شده(با فونت اداری مثلا نازنین ) رو می برید به ساخمون وزارت ارشاد (به همراه کپی شناسنامه و اصل شناسنامه ) اتاق 429 آقای صادقی2-بعد از تحویل یک فرم هست که باید پر کنید (یه اسم هم برای مجموعه شعرتون باید انتخاب کنید که غیر تکراری باشه)3-یه شماره درخواست (معمولا 4 رقمی) و شماره زونکن و یه شماره دیگه به همراه یه شماره تلفن بهتون میدن بعد میگن یه مدت دیگه با اون شماره تلفن تماس بگیرید و کار ثبت شعرتونو پیگیری کنید.
    معمولا حدود 3 ماه طول میکشه تا شعراتونو بررسی کنن که قبلا ثبت نشده باشه .اونوقته که تازه باید بعد این چند ماه گواهی ثبت بگیرید که شماره ی ثبتتون توشه.توی این مدت هم دعا کنید کسی (چه توی ارشاد چه هر جای دیگه)شعرتونو به نام خودش ثبت کنه یا اینکه ازش سو استفاده کنه...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. behnam1982

behnam1982 عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آیا در این مرحله، خبری از ممیزی هم هست؟ ممکنه یک ترانه بخاطر مضمونش کلاً رد بشه؟ یعنی از ثبتش جلوگیری بشه؟ ارشاده دیگه!!

9. yoomaan

yoomaan عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    بله دوست عزیز، قبل از بُردن اشعار پیشنهادی که دارم اینه که اون رو به یکی منتقدان خانه ی ترانه بدید جهت نظارت، برای اینکار می دونم که بعضی از عزیزان هزینه دریافت می کنن و شعر رو هم ویرایش می کنن، که البته این خیلی هم بد نیست برای شاعران نوپا تا جایی که محتوا عوض نشه. یا اینکه قوانین ثبتی رو از ارشاد بگیرید و ببینید مشکلی در شعر هست یا خیر.

در ضمن فقط اون جا شعر ثبت می شه برای مجوز نشر، وظیفه ی اونها به قول خودتون، لو نرفتن شعر شما نیست.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ثبت شعر

,
  2. ثبت شعر در وزارت ارشاد