تیتراژ سریال

شروع موضوع توسط farzadn ‏20/4/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تیتراژ سریال تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    با سلام.بچه ها یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین... میخواستم ببینم شما اطلاعی از خوندن تیتراژ تلویزیونی دارید؟ اگه یه نفر که مثلا صدای خوبی هم داره و بخواد تیتراژ سریال بخونه باید پول بده؟ حداقل و حداکثر چقدر هزینه میخواد؟.....ممنون میشم راهنمایی کنید.مرسی

آخرین ویرایش: ‏20/4/16
  2. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    به همین راحتیا نیست. فعلا فکر تیتراژ نباشید و اگه علاقه دارید به موزیک خود موزیک رو دنبال کنید و در آینده به اونجاها هم میرسید

3. alitanha1378

alitanha1378 عضو سایت

شغل :
    طراحی وبلاگ آموزش وبلاگ .آهنگسازی واسه خواننده ها
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    چرا راحت نیست همین دسوتای ما واسه تیتراز خوندن
    پول میگیرن تیتراز پایانی اولی
    به در بخش ارشاد در مورد این بخش بگردین پرس جو کنید میگن منظورم ارشاد کله راهنمایتون مکینه دنگ فنگ زیاد داره
    اگر تهیه کننده باشه کارات زودتر انجام میشه

4. باربد مهدی یار

باربد مهدی یار عضو سایت هنرمند

شغل :
    مهندس مکانیک
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز
    بله برای خواندن تیتراژ سریال هم باید پول خرج کرد اونهم کلان البته خواننده های مطرح هم فقط بعضیاشون در ازای خواندن پول دریافت میکنند و اکثر اونها هم پول خرج میکنند دلیلش هم بسیار سادست یک مجموعه تلوزیونی برای ساخت نیاز به اسپانسر و صرف هزینه داره که بخشی از اون رو یک خواننده با سرمایه خودش یا اسپانسرش تامین میکنه یک مثال ساده من خودم برای این امر اقدام کردم و با مبلغ 300میلیون تومان برای یک برنامه 10 شبه در شبکه 3 مواجه شدم و از اونجایی که اسپانسرم زیاد قوی نبود نتونستم قرار داد رو ببندم تازه این یک برنامه اجتماعی بود برای یک سریال پر بیننده مبالغ بسیار بسیار هنگفتی رد و بدل میشه شما اگر به خودت ایمان کامل در کار موزیک رو داری فعلا با هزینه خودت باید خودت رو معرفی کنی و کار بسازی تا انشالاه در مقطعی قرار بگیری که بتونی اسپانسر پیدا کنی و سرمایه گذار داشته باشی
    به امید موفقیت روز افزون شما

• موافقم موافقم x 1
    • آموزنده آموزنده x 1
  5. alitanha1378

alitanha1378 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز حرف شما کاملا درست هست
    اینم باید گفت تنهایی اگر بخواهی بری ارشاد کل مسول پیدا کنی هزارتا سر اهنگ مشکل بربخوری اینام هست ولی تهیه کننده اون سریال یا فیلم یا مسنند باایشون باشید کارتون زودتر حل میشه واسه تیتراز فیلم اگر برنامه نیاز پول شددید باشه 30 میلیون تا هزنیه هنگفتی میشه که بستگی به نوع برنامه داره تیتراز اولی و پایانی قیمت ها م فرق داره شما دوست عزیز اگر میخواهی راه چندسال با خوندن تیراز بری امکانتش نیست تاحدودی کارتون میگیره ولی باید با برنامه پیش برید مممنون اقای باربد مهدی یار که خوب راهنمایی کردن موفق باشین

• موافقم موافقم x 1
  6. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0

ممنون از لطفت داداشی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏4/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏4/5/16 ---

سلام ممنون از لطفتون.ولی اقا باربد من فکر کنم شما دارین اشتباه میکنید که میگید 300 میلیون واسه یه تیتراژ باید بدی! اصلا راه درستش هم این نیست و اونی که این پول رو میده هرتی میخواد این پول رو هزینه کنه و صد در صد اون دلال میخواد بکنه تو پاچه طرف!...تیتراژ ماه عسل که پربازدیدترین برنامه هست رو میشه با 100 میلیون ردیف کرد که البته اشنا هم میخواد....من خودم الان دارم یه تیتراژ فیلم میگیرم که هم قراره وسط فیلم پخش بشه هم اخر فیلم ...بعلاوه 6 تا اهنگ رو واسم خیلی خفن میخوان تبلیغ کنن تو سایتها با تبلیغات اینستاگرام با تبلیغات بیلبورد تو شهر و............همه اینا شده 30 میلیون تومن!البته طرف خودش کارگردان و تهیه کننده هست.حالا داداشی شما چه جور میگی 300 میلیون؟البته خیلی ها هم هستن که 500 میلیون میدن ولی راه درستش نیست..مثلا احسان تهرانچی البومش رو میبره هالیوود رکورد میگیره 600 700 میلیون هزینش میشه ولی هیشکی هم نمی شناسش چون راهش علطه با نصف همون پول خیلی کارها میشه تو همین ایران کرد....خواستی کارهای من رو گوش بدی سرچ کن اولین اهنگ حرفه ایم: عادت فرزاد نوری...

آخرین ویرایش: ‏4/5/16
  7. alitanha1378

alitanha1378 عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    سلام من میخواهم تا وقتی اقای بارد بیان بگم
    دوست عزیز هر برنامه هر کارگردان هر موضوع قشر خاص خودش داره مثلا بازدید این برنامه مپکه محبوب 50 نفر ولی یک برنامه بازدیدش 60 نفر به نظرت کودمش پول میگیره و میزان هر پول فرق میکنه که چیطوری برنامه اسپانسر داشته باشه نداشته باشه همه عامل دست به دست میدن هرچی اشنایی خاص خودش میخواهد برادر من یه مدت طولانی واسه مجوز سگ دو زد هنوزم منتظر جوابش ولی یکی از دسوتان با پارتی سریعا گرفت مجوزش دو هفته نکشید تیراژ که میگیری واسه فیلم بدون واسطه هست یا با واسطه گارگردن ادم نامی هست بازیگرانش باید یکم معروف باشن چون مثلا بازیگران اقای ایکس تو فیلم بازی میکنه به خاطره طرفداری یه ققشر این بازیگر این فیلم میبنید میتونید اگر دوست داشته باشن محبوبت پیدا کنید دوست عزیز واسه سریال فیلم مستند یک اول صدای خام شما باید اجازه تایید صداسیما یا ارشاد بگیره دوم شعرت هشت که باید تایید بخوره اهنگسازی تنیطمت البته یه کاگردان قدر پر نفوذ همینا اینا رو میگیره 6تا اهنگ یک باید مجوز بگیر تو ارشاد یه پولی میده خودشون بخش میکنن تو شهر ها و سایت ها یه سوال بپرسم وقتی یه شهر کوجیک تبلغاتش میشه 1 میلیون البته نمیدونم میزان تبلغیشون یدونه بنر خالیه شهر کوحیک 1 میلیون خوب کلی شهر استان داریم قیمت ها فرق میکن گاکردان از جیب خودش میاد سرمایه بریزه ؟ والله ما میتونیم با هزینه 200 تومان با کیفترین کارو بزنیم میرن تعداد هالیورد اصلام کسی نمیشناشسنشون سه نفر تعریف میکن خوشون میاد تعریف به حجای خودش میشه معروف شد به اقا رضا صادقی مصابحه اش با تی وی پلاس یه سریال میداد شبکه یک بخش میکرد اون در سایت تی وی پلا س گوش کن من حرفا رو از گوش کنار شنیدم گفتم بگم که فردا الکی سرت کلاه نزارن

8. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام داداش مرسی از نظراتت.راستش من هر موقع نظرات شما رو خوندم چیزی متوجه نشدم! هم خیلی غلط املایی داری هم همه موضوع ها و حرفها رو با هم قاطی میکنی..به هر حال ممنون

9. باربد مهدی یار

شغل :
    مهندس مکانیک
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    دوست عزیزممن تجربه 12 ساله خودم رو در اختیار شما گذاشتم توو این رشته هنری اول پول بعد پارتی و بعد صدا و هنره البته به ندرت شانس هم دخالت میکنه ولی به ندرت امیدوارم شما جزو اون دسته به ندرت باشید و در آینده نه چندان دور شاهد موفقیت شما باشم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • آموزنده آموزنده x 1
  10. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    بکجا داریم میریم! واسه خوندن تیتراژ باید پول بدی!
    اون بازیگر میاد پول میگیره از تهیه کننده کارشو انجام میده مثل تمامی عوامل. خواننده و آهنگساز تیتراژ هم از عوامل کار محسوب میشن چرا باید یه پولی هم بدن!! متاسفم واسه موسیقی کشورمون که ملاک ارائه ی هنر، کار خوب نیست، با پول خرج کردن هم به اهدافت میرسی اگه مهارت هم نداشته باشی .

• موافقم موافقم x 1
  11. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    مرسی از راهنماییت دایی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏7/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏7/5/16 ---
    اره داداش شما راست میگی واسه کسی که یه کار میخواد ارائه بده واسه تیتراژ باید پول هم بهش بدن صد در صد حرفت رو قبول دارم ولی دیگه اینطوری شده! چون اگه من ندم کسی دیگه میده! من خودم شاهد بودم واسه تیتراژهای ماه رمضان سر و دست میشکوندن! یه جورایی شده مزایده ای هر کی پول بیشتر بده اون انتخاب میشه!

12. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    خب این اشتباه ما موزیسین ها هست. خودمون داریم کار خودمونو بی ارزش و کشک جلوه میدیم.
    کار خودمونو حقیر میکنیم که ازمون سواستفاده کنن.
    الان توی آهنگسازی و استدیو هم همینطور شده. خیلیا چون پولدار هستن و واسه تفریح اومدن سمت موزیک، اینقد ارزون و حتی مجانی کار میکنن که انتظارای بقیه رفته بالا. انتظار دارن ما هم که شغلمون فقط موسیقی هست مجانی و یا خیلی واقعا ارزون کار کنیم. و معمولا مجبور هم هستیم با قیمت مفت کار کنیم.

13. باربد مهدی یار

شغل :
    مهندس مکانیک
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    البته این رو هم اضافه کنم شما میتونید با یک کار قوی (ترانه-ملودی-تنظیم)و هیت خودتون رو معرفی کنید درسته هزینه بردار هست هم برای ساخت و هم تبلیغ ولی میشه به شرطی که صبر حوصله و تحمل داشته باشید کاری که با پول به گوش مخاطب برسه ماندگار نیست این شعار نیست تجربه خودم و دوستانم هست مثل محمد علیزاده چند سال سختی کشید بعد بهرش رو برد الن توو هیچ کنسرتی جای خالی نداره یا مهدی یراحی یا..... هستند این جور افراد من توصیم اینه که تمام انرژیتون رو صرف کار خوب و تبلیغ خوب بکنید
    موفق باشید

14. 3pas

3pas عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    با سلام
    دوست عزیز بجای اینکه پولت رو بدی بهای تیتراژ(که معلوم نیست تهش چی در بیاد) برو رو چند موزیک قدرتمند (که ترانه -آهنگ و تنظیم قوی داشته باشه) بکار ببر
    اول سلیقه مردم رو شناسایی کن و اینکه کدوم قشر رو میخوای هدف قرار بدی رو بشناس ( رپ - راک -پاپ ) چون هرکدوم از قشر جامعه سلیقه متفاوتی دارن بعد برو سمت ترانه سرا وتنظیم کننده ای قوی که در همون نوع سلیقه کار عالی ارایه میدن و باهاشون کار کن اگه انتخابت درس باشه کمتر از اون مدتی که فکرش رو بکنی مشهور خواهی شد
    با آرزوی موفقیت

15. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام اره داشی شما راست میگی ولی نه دیگه الان چون خواننده خیلی زیاد شده و واسه اینکه صدات به گوش مردم برسه باید همچین حرکتهایی انجام بدی! خیلی ها بودن با تیتراژ خوندن اومدن بالا .خدایی علی لهراسبی با اهنگ فاصله ها اومد بالا یا میثم ابراهیمی هم همینطور و...خیلی های دیگه..کسایی هم بودن که با زحمت و تلاش اومدن بالا ولی الان می طلبه که همچین کارایی بکنی....الان من یکی رو میشناسم که 15 ساله داره میخونه ولی چون پول نداشته از این کارا بکنه هنوز به جایی نرسیده و صدای فوق العادی هم داره ! و مطمئن هستم اگه تو یه تیتراژ وسط فیلم کارش پخش بشه صد در صد میترکونه!چون صداش به گوش مخاطب رسیده.....
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏10/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏10/5/16 ---
    سلام داشی.ممنون از نظرت.من خودم میدونم با توجه به شناختی که از خودم دارم مطمئنم کارم با تیتراژ میگیره.ببین ما نمیگیم صد در صد 80 درصد که کار من به گوششون میخوره؟ اصلا 80 نه 60 درصد اصلا ما میگیم 20 درصد کار ما رو گوش بدن میشه حدود 15 میلیون نفر ! کمه؟؟ ولی تبلیغات چی؟ نبلیغات بترکونی و بیان رو اهنگت کلیک کنن اخرش 200 هزار نفر هم نمیشه....همین الانش هم دارم یه تنظیم کننده خوب کار میکنم که با خیلی ادمهای مشهور داره کار میکنه.

آخرین ویرایش: ‏10/5/16
  16. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +880 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    این topic برای من خیلی جالب بود چون تا بحال همچین چیزی به گوشم نخورده بود که یک خاننده مجبور بشه این همه پول خرج بکنه تا یک ترک رکورد بکنه و بدش هم دوباره مجانی که هیچ کلی هم دوباره خرج بکنه تا از ترک استفاده بکنن. متوجه هم شدم که چرا این کار رو میکنن ولی چند تا چیز رو که نفهمیدم :

اگه این فیلم یا سریال جدید هست از کجا معلوم هست که اصلان موفق میشه ؟ یا اصلان مهم نیست ؟ معمولان تو فیلم های خارجی اگه فیلم موفق نشه music هم زیاد صحبتی ازش نمیشه . اگه فیلم موفق شد و ۲۰ ملیون نفر هم ترک رو شنیدن, بدش چه اتفاقی میوفته ؟ مگه نمیشه همون ۱۷ ملیون plays رادیوجوان که در واقع این همه view رو خریدی ؟ پس کی این خاننده شورو میکنه به پول در آوردن ؟ از فروختن آهنگ که فکر نکنم کسی پول در بیاره . همه ترک ها که mp۳ شون online هست . پس میمونه concert ؟ یا اینکه اگه فیلم موفق شد اون موقع به خاننده تنظیم کننده و باقی پول میدن ؟

17. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    داستان خنده دار و بی نهایت تاسف برانگیزی شده ارائه موسیقی.
    به قول دوستان بعد از هزار بدبختی و هزینه اقای هنرمند باید پولی هم بده که موزیکشو بشنون.گوش مردم هم که خراب.
    به نظره من با این شبکه های اجتماعی اگه موزیکی واقعا خوب باشه و خواننده ای واقعا خوب باشه تو 5 دقیقه همه دنیا میبیننش یا میشنونش.
    به نظره من به جای این هزینه های بی نتیجه زحمت بکشید برای قوی شدن.
    خواننده ای اگر واقعا صدا داشته باشه حتی بدون موزیک با گوشیش هم صداشو ظبط کنه تو یه یه روز چنان دست به دست میگیرده کلیپش که همه بشنون. نمونش رو داریم میبینیم توی شبکه هایی مثل تلگرام. کلیپ یه بچه که حرف میزنه رو 50 میلیون نفر دیدن.خخخخ
    جالبه هم خوب هم بده از جنبه هایی این امکانات.
    بازم تاکید میکنم سعی بر قوی شدن داشته باشید ن مسابقه برای پول خرج کردن
    هنر راهه خودشو پیدا میکنه

18. باربد مهدی یار

شغل :
    مهندس مکانیک
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    دقیقا منظور من هم همین بود که در چند سطر بالاتر عرض کردم تیتراژ فیلم و سریال تنها ویترینی هست برای نمایش کار و صرفا و به تنهایی باعث نمی شود یک هنرمند مشهور شود شاید تا مدتی در زبات ها باشد ولی این رسالت کامل یک هنرمند نیست کار مداوم تلاش سخت و موزیک قوی(ترانه - آهنگ - تنظیم ) تنها راه رسیدن به هدف هست تیتراژ خوانی و این قبیل تبلیغات تنها بخش کوچکیست بودند افرادی که این کار رو تجربه کردند ولی با تلاش کم در این عرصه محو شدن برای تک تک هنرمندان این سایت آرزوی موفقیت دارم

19. باربد مهدی یار

شغل :
    مهندس مکانیک
    امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    دوست عزیزم این مبالغی که من گفتم (300میلیون) تنها برای ساخت یک مجموعه بود که من باید اسپانسر اون میشدم تازه برای ساخت آهنگ ها هم مبلغ جداگانه ای باید میپرداختم (خنده دار نیست؟) این رو هم اضافه کنم که این مبلغ از سمت یکی از نامداران صدا و سیما به من پیشنهاد شد با کلی منت
    خیر اگر کار اون مجموعه پر بیننده بشه پولی به شما پرداخت نمیشه کلی به شما لطف (پوزخند) کردند شما رومعروف کردند
    متاسفانه یا خوشبختانه فقط باید به همدیگر تکیه کنیم تا به مراحل خوبی برسیم نه به مدیران کار آمد مملکتی

20. farzadn

farzadn عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0

اگه فیلم یا سریال خوب باشه و بازیگرای خوبی توش داشته باشه قطعا صدات شنیده میشه و موفق میشی..البته البته خواننده هم باید یه چیزی داشته باشه از خودش..تو این راه اگه مشهور بشی پول خودش می یاد,الان کسایی هستند که تنظیمشون از سیروان خسروی هم بهتره ولی بیکارن!ولی سیروان خسروی چون مشهور شده و برند فکر نکنم 10 میلیون تومن هم واسه کسی تنظیم کنه!تو هر صنفی نفرات اول باشی ببین میگم نفرات اول حالا دکتر باشی موزیسین باشی خواننده باشی و.......برنده ای! الان محسن یگانه بره یه فست فود بزنه همه صف میبندن! اصلا بره جوراب فروشی هم بزنه یه ساعته همه جورابها به فروش میره!طرف خواننده درجه دو هست من خودم دیدم یه دونه ملودی رو 3 میلیون میگیره در عرض نیم ساعت!...ولی خوب چیزی که مشخصه اولش باید خرج کنی و ریسکش رو قبول کنی.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/5/16 ---
    داشی ممنون از راهنماییت ولی حرف شما رو اصلا قبول ندارم..الان یه مثال میزنم:خود شما وقتی وارد یه سایت موسیقی میشی خداوکیلی وقتی یه خواننده بی نام و نشون میبینی روش کلیک میکنی؟نه کلیک میکنی؟ولی رضا صادقی یه اهنگ خام رو هم بزاره تو سایت چند هزار تا لایک میخوره! شما وقتی میری تو یه سوپر مارکت و سی دی یه خواننده ای که نمی شناسیش رو میخری؟نمی خری دیگه.شما میگی یه کلیپی که بچه حرف زده رو 50 میلیون نفر می بینن بله راست میگی چون مردم ایران تنها کسایی هستند که تو دنیا دنیال این جور چیرا هستن و دنبال مسخره بازی و جک و......اینا هستن چون طرف صبح تا شب تو تلگرامه و حتما کلیپ اون کودک رو می بینه!شما یه کلیپ بزار که دستگیر کردن دختر و پسر در خانه! میلیون ها دانلود میخوره ولی به اهنگ بزار می بینی 1000 تا دان شده! مردم عجیبی داریم ما اصلا......چند ماه پیش تو یکی از سایتهای موزیک شانسی رو یه خواننده گمنام کلیک کردم و دیدم خدای من چقدر خوب میخونه چقدر صداش خوبه! ولی 30 تا لایک خورده بود بالایی اون هم افشین اذری بود با 1000 تا لایک باور کن اون خواننده گمنام خیلی خیلی بهتر از افشین اذری بود! جالب اینجاست رفتم دیدم اون خواننده حدود 20 30 تا کار داشته و دان کردم دیدم یکی از یکی بهتر! اما کسی نمی شناسش! پس تو این وضعیت موسیقی باید از این کارا کنی .علی لهراسبی میثم ابراهیمی و.......خیلی ها از این کارا کردن...بازم میگم همه اینا بستگی به این داره که خواننده یه صدایی یه چیزی از خودش داشته باشه و گرنه پولش رو میریزه دور واینکه بعداز موفق شدن باید کارای خیلی قوی انجام بدی و همینطوری باید بری.

آخرین ویرایش: ‏11/5/16
بارگذاری...