تکنیکی جالب برای وکال خواننده

سلام....میخواستم امروز یه تکنیک جالب که اکثرا توی اهنگ های خواننده های معروف میشنوید رو براتون توضیح بدم...دقت کنید به اهنگ وایسا دنیا از رضا صادقی ...قبل از شروع وکال قسمت دوم صدای رضا صادقی یک لحظه کشیده میشه و میگه :((ههههههمه حرف خوب میزنن اما کی خوبه این وسط)) یا توی اهنگ لحظه ها از معین یه لحظه صدای معین کش میاد و میگه بیییییییتو این گلایه ها چه بیشماره...

خوب برای این کار

1.اول اون صدایی که میخوایید کش بیاد کات کنید...

2.بهش یه ریورب باز بدید.

3.ولوم اون لاین رو موتورایز کنید

4. هرجا که خواستید صدا شروع بشه اندازه 1 میزان قبلش صدای کات شده رو قرار بدید

5.ولوم رو به این شکل ((____|/_____)) توری که تقریبا fade in بشه تا جایی که موخوایید صداتون کش بیاد ادامش بدید و دست آخر ولوم رو ببندید

به همین سادگی..به همین خوشمزگی...

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
سلام....میخواستم امروز یه تکنیک جالب که اکثرا توی اهنگ های خواننده های معروف میشنوید رو براتون توضیح بدم...دقت کنید به اهنگ وایسا دنیا از رضا صادقی ...قبل از شروع وکال قسمت دوم صدای رضا صادقی یک لحظه کشیده میشه و میگه :((ههههههمه حرف خوب میزنن اما کی خوبه این وسط)) یا توی اهنگ لحظه ها از معین یه لحظه صدای معین کش میاد و میگه بیییییییتو این گلایه ها چه بیشماره...

خوب برای این کار

2.بهش یه ریورب باز بدید.

5.ولوم رو به این شکل ((____|/_____)) توری که تقریبا fade in بشه تا جایی که موخوایید صداتون کش بیاد ادامش بدید و دست آخر ولوم رو ببندید

فکر کنم یه نکته رو جا انداختی...

معمولا صدایی که داره کش میاد reverse می شه.... یعنی بعد ازاینکه یه reverb با حجم زیاد بهش دادید باید صدا رو reverse کنید.

موفق باشید

31/1/10
188
23
18
گیلان
بله یعنی در نهایت اتومیشن یا اتوماسیون رو به حالت صفر برگردون!(بعد از انجام کارت)

hmd_kro

هنرمند
عضو سایت
15/11/09
392
69
28
Rasht
soundcloud.com

خوب برای این کار

2.بهش یه ریورب باز بدید.

میشه یکم ساده تر توضیح بدید؟ منظور از موتورایز کردن چیه؟ و در مورد ریورب باز هم اگه امکان داره با دادن پارامترها و اینکه کلا با چه پلاگینایی باید این چند مرحله رو انجام داد بگید ممنون میشم.

Axiom

هنرمند
4/6/10
259
73
28
In My DAW
من این کار رو اینجوری انجام میدم ..

اون قسمتی که میخوام همچین حالتی پیدا کنه رو انتخاب میکنم

reverse میکنم

reverb میدم

و دوباره reverse میکنم

نیازی هم به کارای دیگه نیست..حالا اگه دوست دارید صدا کم کم زیاد شه که دیگه صلیقه خودتونه ولی من این تکنیک رو اینجوری می زنم

14/2/10
54
11
0
چند سال پیش برای مسابقه موزوکس آهنگ "حسود" من می خواستم این کارو کنم نمی دونستم چطور. چند ساعتی باهاش کار کردم تا دستم اومد چیکار کنم.
من از روشی که Axiom استفاده کرد استفاده کردم