تکنولوژی آینده اینتل معرفی شد

5/3/10
116
27
28
كرج
100873484581.jpg

سندی بریج (Sandy Bridge)، مهم‌ترین فناوری آینده اینتل به‌شمار می‌آید. این غول بزرگ تولید تراشه‌های پردازنده، طی 12ماه گذشته نهایت تلاش خود را انجام داد تا نتایج تحقیقاتش لو نرود، تا این‌که در کنفرانس IDF پکن چین، مسوولان اینتل از معماری جدید خود پرده‌برداری کردند.
به‌گزارش وب‌سایت خبری impress.co.jp، مطابق با موج معرفی دوسال یک‌بار اینتل که معماری جدیدی را برای پردازنده‌های خود معرفی می‌کند (که در سال 2008 سری Core i3، i5 و i7 را معرفی کرد)، سندی‌بریج در انتهای فصل چهارم سال جاری میلادی، به‌بازار عرضه خواهد شد.

با وجود این‌که دیوید پرلماتر، معاون امور اجرایی اینتل از اعلام کردن ویژگی‌های این تراشه جدید سرباز زد، اما از گفته‌های او در مورد معماری جدید اینتل، این اطلاعات به‌دست آمده است. واحد CPU، میزان انجام دستور بر واحد پالس ساعت بیشتر شده است و پردازنده‌های سری جدید، وظایف را بهتر انجام می‌دهند. ارتباط میان اجزای مختلف تراشه بهتر شده است. همچنین حافظه روی تراشه بین پردازنده و واحد پردازش گرافیکی (GPU) به اشتراک گذاشته شده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات معماری این تراشه جدید، ورود GPU به خانواده CPU است: اینتل CPU و GPU را در یک سیلیکون جایگذاری کرده است. گفتنی است GPU در این معماری در نهایت 25درصد فضای پردازنده را اشغال خواهد کرد. همچنین این پردازنده نخستین تراشه‌ای خواهد بود که از دستورالعمل‌های جدید اینتل (AVX) پشتیبانی می‌کند. AVX وظایف چندرسانه‌ای از جمله پردازش تصویری یا صوتی را تسریع می‌کند.

اینتل هنوز در مورد انواع مختلف این تراشه صحبتی به‌میان نیاورده است، اما با پیاده‌سازی این تراشه در یک لپ‌تاپ، نشان داد که قدرت این پردازنده بسیار بیشتر از لپ‌تاپ‌های Core i7 امروزی است.

منبع: كلیك
 

فایل های ضمیمه