تو گلویی بودن صدا

شروع موضوع توسط korgsystem ‏8/8/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تو گلویی بودن صدا تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. korgsystem

korgsystem عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان. یه مدتی هست که کلاس سلفژ و صدا سازی میرم اما یه جایی درجا زدم اونم اینه که استاد بهم میگه صدات خیلی تو گلو هست و از ته ته گلوت در میاد ، هم در مورد خوندن و هم صحبت کردن . تا الان هر چی تمرین کردم نتونستم راه درست صدا درآوردن رو پیدا کنم. یه نمونه صدا از یکی از تمرین های سلفژ رو هم ضمیمه میکنم که خوندن سه نت اول گام ماژور با صدای ای هست. اگه از دوستان کسی راهش رو بلده لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.ضمنا اگه امکان داره یه نمونه صدای درست و یکی غلط و تو گلویی بزارید که روی اون صدا دقت کنم شاید تونستم که یاد بگیرم . چون این مورد برام خیلی مهمه.استاد برای این کار بهم گفته صدای آژیر در بیارم یا موقع خمیازه کشیدن به این کارم دقت کنم. اگه راه دیگه ای می دونین ممنون میشم به اطلاع من برسونین.یه سوال دیگه هم اینکه هوا رو از سقف دهان عبور بده یعنی چی؟اگه یه فایل صوتی بتونین برام بزارین واقعا لطف بزرگی کردین.با تشکر. منتظر راهنمایی هاتون هستم.آپلود رایگان - One click file sharing 20 کیلو بایت

2. mrnhmrnh

mrnhmrnh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز
    در مورد مطلبی که نوشته بودی باید بگم اگراستادت استاد صدا سازیه که خب باید نمونه اونو بهت بگه ولی اگه نه توصیه می کنم کلاس صدا سازی
    رو حتما برو و این چیزیه که باید به اون برسی اونم با تمرین زیاد

3. hadi beyg

hadi beyg

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز
    قبل از هر چیز مایلم نظر استاد رو براتو بازش کنم.ببینید وقتی خواننده در حال اجرا مخصوصا در اوج هست بسیاری از محدودیت ها برای یک صدای صحیح وقتی ایجاد میشه که شما اصطلاحا صداتون یا حنجرتون رو به دست نگرفته باشید.حالا این یعنی چی؟
    شما اگر حنجره رو یک ماشین(مثلا) پژو 405 در نظر بگیرید و روی این ماشین چرخ های پراید گذاشته باشید ممکنه تا حدودی حرکت کنه ولی اون شتاب و حرکتی که با چرخ های خودش میتونه داشته باشه رو نداره.
    شما وقتی تو گلویی می خونی یعنی با صدای اصلی خودت نمی خونی یا به نوعی صداتو تغییر میدی این باعث میشه که شما در فراز و نشیب ها تسلت نداشته باشی یا به اصطلاح فالش بخونی یا اگر فالش هم نخونی صدات به دل نمیشینه چون آزاد نیست.عامل های مختلفی سبب این مشکل میشن جالب اینه که خود خواننده متوجه نمیشه چون صدایی که شما از خودتون میشنوین با صدایی که دیگران از شما میشنون فرق زیادی داره اینم مفصل.
    یکی از این علت ها میتونه عادت به تقلید صدای دیگران باشه.
    کارهای زیادی میشه کرد واسه درست کردنش اصلا هم کار سختی نیست.معروف ترینش اینه که واژه های (اَ ، اِ ،اُ ، ایی ، او ) رو با لحجه ی کامل و با حرکات صورت و با صدای بلند تکرار کنید.امید وارم کمکتون کنه.تمرین کنید و به یک صدای جذاب و واقعی فکر کنید.یادتون نره فکر کردن به اینها بیشتر از هر تمرینی تاثیر گذار است. هادی بیگ

4. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به قول یکی از اساتید که می فرمودن باید صدا به صورت غریزی کار کنه
    مثل این می مونه که ضربان قلب شما رو بدن دست خودت (تصور کن که چه اتفاقی می افته)
    توو خوندنم همینه نوعش هم فرق نداره توو هر خوندنی
    یعنی شما توو خوندن باید به شعرت فکر کنی به حست فکر کنی نه به این که کدوم تحریر رو کجا بزنی
    وقتی به موقع خوندن بهش فکر کنی (زیاد فکر کنی) همه چی می ریزه به هم
    و کلا در تایید حرف آقا هادی باید بگم که چیزی نیست که صرفا با صدا سازی بهش برسید
    بیشترین و مهمترین عامل موثر در هر نوع خوانندگی تجربه است

امیدوارم بتونم کمک کرده باشم و منظورم رو رسونده باشم
    سوالی بود در خدمتم

5. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اوه اوه اوه تو چه مخمصه ی بدی افتادی داداش - منم همین مشکل رو داشتم ولی توصحبت نه فقط موقع خوندن صحبتم عادی بود تا میومدم بخونم سریع صدا میرفت ته گلو مشکلاتی که داشتم 1-اصلا نمیتونستم اوج بگیرم 2-اگر ادامه میدادم صد در صد به حنجره آسیب میزد و خیلی مشکلای دیگه که بعد از چند ماه تمرین پی در پی بالاخره بر اون مشکل غلبه کردم و الا ن با صدای خودم میخونم فعلا هم کلاس نمیرم ولی انشالله در آینده خواهم رفت.امیدوارم مشکل شما هم حل بشه ولی بدون این مشکل جز با تمرین مداوم حل نمیشه من تقریبا هر روز تمرین میکردم.

6. super_sonic

super_sonic عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    دقیقا دوستان کامل گفتن فقط من اضافه میکنم که سلفژ تمرین فراوان میخواد . وسعی کن یه جایی برای تمرین خودت جور کنی .

بارگذاری...