توضیحی در مورد این 3 بخش

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏16/5/14 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک توضیحی در مورد این 3 بخش تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.
    هارمونی، کنترپوان، ارکستراسیون.
    دقیقا چی هستن؟چه تمرینها و منابعی براشون لازم هست؟

2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    این سه علم از موسیقی دارای گستره ی زیادی هستن.
    می شه گفت علم هارمونی، علم چند صدایی ها و روابط چند صداها یا همون آکورد ها با هم هستش.
    اینکه مثلا چطور دو آکورد باید به هم وصل شن یا همون Chord Progresstion یا همون وصل آکوردها، شخصیت شماسی آکوردها، جانشین گیری و حرکات هارمونی صحیح و نادرست، مودلاسیون و ... در این علم بررسی می شه.
    کتاب هایی که برای هارمونی در ایران وجود داره : هارمونی کامبیز روشن روان، هارمونی والتر پیستون، دوبوفسکی، آنا باتروث و تئودور دوبوا و ... هست.
    در مورد کنترپوآن علم روابط تک صدایی ها با هم.
    کتاب ها : کنترپوآن والتر پیستون و ...
    ارکستراسیون : علم سازبندی ارکستر و نحوه ی قرار گیری سازهای ارکستر، در اکستر سمفونیک و نت نویسی برای سازهای انتقالی و ...
    کتاب : آشنایی با زبان موسیقی (آهنگسازی و تنظیم به زبان ساده) از مرتضی سر آبادانی و .....
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. shima-naeimi

shima-naeimi عضو سایت

شغل :
    مدرس نقاشی
    امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هارمونی
    تعریف علمی هارمونی به این شکل هست:ترکیب همزمان چند صداو در ادامه تسلسل انها.
    و در کل منظور همان اکورد هاست.شما حتما یک اهنگ ساختید نه؟اکورد های همون اهنگتون هارمونی کارتون هستند که بخش همراهی کننده ملودی را تشکیل میدن.
    برای تمرین هارمونی کتاب های( والتر پیستون)و هارمونی کاربردی نوشته ریمسکی کرساکف با ترجمه وارطان ساهاکیان که خودم همین کتاب رو پیشنهاد میکنم.
    شما در علم هارمونی یاد میگیرید که اکورد ها رو چگونه و به چه شکل استفاده کنید.
    کنترپوان
    کنترپوان(c.p) در واقع به معنی نقطه مقابل هست.نقطه مقابل برای یک کانتوس فیرموس(c.f)
    توضیحی در مورد این 3 بخش-upload_2014-5-18_12-47-54.png
    شکل بالا یک کنترپوان را نشان میدهد.درتکامل موسیقی از ابتدا به شکلی نبوده که یک ملودی به همراهی اکورد ها موسیقی را تشکیل دهد.در کنترپوان دو خط ملودی به صورت کاملا مستقل شنیده میشوند و هر کدام هم متفاوت هستند.به طور کل در کنترپوان به جای اینکه اکورد ها (هارمونی)ملودی اصلی را همراهی کنند یک خط ملودی دیگر اینکار را به عهده دارد.
    کنترپوان حالت های گوناگون دارد.یک به یک .یک به دو.یک به چهار.سینکوپ یا اپاجیاتری.و ترکیب با هارمونی(اکوردها)
    کتاب پلی فونی نوشته گریگوریف و مولر را با ترجمه محسن ابراهیمی به شما پیشنهاد میکنم.
    ارکستراسیون
    وقتی اهنگساز موسیقی خود را برای ارکستر تنظیم میکند در واقع عمل ارکستراسیون را انجام داده.اهنگسازان موسیقی کنسرتی معمولا عمل ارکستراسیون را خودشان انجام میدهند(تنظیم برای ارکستر هفت یا صد و هفت نفری)
    شخصی به نام ارکستراتور هست که این تنظیم را به عهده میگیرد.
    ریمسکی کرساکف پدر ارکستراسیون است.
    کتاب پیشنهادی من ارکستراسیون کنت کنان هست با ترجمه هوشنگ کامکار.خودم این کتاب تهیه کردم اما نخوندم.بهتر میشه که ابتدا به هارمونی تسلط کامل داشته باشین و بعد به سراغ ارکستراسیون بیاید.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
بارگذاری...