توضیحات اضافه در مورد fl studio یا به قول دوستان رندر این نرم افزار ضعیفه و درست رندر نمی کنه

شروع موضوع توسط HBM ‏15/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک توضیحات اضافه در مورد fl studio یا به قول دوستان رندر این نرم افزار ضعیفه و درست رندر نمی کنه تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. HBM

HBM عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    برای کار با اف ال استودیو نیاز به رم و سی پی یو نسبتا بالاداری چون این برنامه از مکانیزمی برای بهتر شدن کیفیت رندر استفاده میکد که نیاز زیادی به کارت صدای خوب نیست و همان کارت صدای متوسط (با اسلات PCI یا برای کیفیت بالاتر، اسلات PCI EX 2.0 که دو اسلات کوچک در مادر برد های جدید هستند که با مکانیزم اسلات کارت های گرافیک امروزی کار می کنند) کافی می باشد. و به همین دلیل است که عمل رندر و یا اجرای پروژه های سنگین در اف ال استودیو موجب کند شدن نرم افزار میشود. در حقیقت این DAW از پردازشگر کارت صدا به علت کندی و بی کیفیتی آن زیاد استفاده نمی کند و میتوان گفت فقط برای پخش و رمز گشایی بعضی پروژه های سنگین که در آن افکت هایی نظریر hardcore - pitcher -patcher به علت ظرافت کار و بهبود کارایی از پردازشگر کارت صدا استفاده می شود که در زمان اجرای پروژه، اول کارت صدای شما توسط درایور های موجود در پوشه سیستم اف ال استودیو مورد بررسی قرار می گیرد و بعد این عمل انجام میشود. پس یکی از عوامل کاهش کارایی در این نرم افزار نبود کارت صدای خوب میباشد که اگر سی پی یو و رم شما با لا باشد این مشکل برطرف می شود. در مقایسه با سایر نرم افزار های DAW این یک امتیاز برای اف ال استودیو محسوب می شود که به حالت عادی به این اطلاعات دسترسی نخواهید داشت و باید به زبان های برنامه نویسی ++ C و assembly تسلت داشته باشید و از همه مهمتر از قانون هرتز چیزی بلد باشید و بتوانید انتگرال های آنرا بدست آورید. پس نتیجه میگیریم که یک نوع هوش نیمه مصنوعی در این نرم افزار وجود دارد که در مرکز آن در فایل FLEngine.dll قرار دارد که هسته اف ال هم خود این فایل می باشد و اگر این فایل را که در نسخه 10.0.8 حدود 6 مگا بایت می باشد را از سیستمی که نرم افزار در آن رجیستر(خریدن نرم افزار و وارد کردن سریال آن) شده است کپی کنید نرم افزار شما بدون محدودیت قابل اجرا می باشد و در حقیقت این نرم افزار کرک می شود. CPU و RAM مورد نیاز برای FL STUDIO 10.0.9 : 1-CPU CORE 2 با فرکانس پردازشی سه مگاهرتز و یا سی پی یو AND با همین مقدار هسته و فرکانس یا بالا تر 2- 2 گیگا بایت رم و با فرکانس 1066 یا بالاتر و ترجیحا شرکت سازنده آن پتریود باشد زیرا سایر شرکت ها کارایی بالایی ندارند. سیستم فوق در صورت وجود کارت صدایی با کیفیت متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و در غیر این صورت باید از دو رم دو گیگابایت و سی پی یو CORE i3 یا بالاتر بسته به پروژه شما (از نظر استفاده منابع سخت افزاری) استفاده شود. ولی در سایر DAW ها به علت نبودن این هوش نیمه مصنوعی این گونه نیست و امکان تخصیص پویا به حافظه وجود ندارد. پس می توان گفت که خود شخص "دیدی دمبرین" یا همان موسس شرکت و صاحب ایده در مورد اینگونه نرم افزار ها آن را نوشته است و این قسمت از این نرم افزار توسط خود وی و دوستانش برنامه نویسی می شود. دوستان لطفا نظر فراموش نشود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز سلام
    ممنونم بابت این اطلاعات مفیدتون ..
    ممنون میشم منبع این مطلب رو هم ذکر بفرمایید .
    یا حق

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست گرامی حقیقتا متوجه 95% مواردی که نوشتید نشدم، لطف کنید در نگارش کمی بیشتر دقت بفرمایید

به چه دلیلی کارایی رم های ساخته شده توسط شرکت های دیگه بالا نیست؟
    Patrioit هم مثل سایر شرکت ها محصولات مختلف برای کاربردها مختلف داره

هوش مصنوعی و حافظه پویا دقیقا چه عملکردی در برنامه دارند؟
    کارت های صدا به غیر از مبحث داینامیک رنج تاثیری در کیفیت export نرم افزارها ندارند

دوست ِ گرامی در این سایت باید مستند صحبت کنید، اگر چیزی رو از نظر فنی رد می کنید باید دلیل قانع کننده داشته باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  4. HBM

HBM عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    کاربرد هوش مصنوعی-توضیح فایل هسته اصلی اف ال استودیو

چون کارت صدای شما دارای یک حافظه متصل به پردازشگر کارت می باشد که فایل ها ابتدا از بافر کات صدا به پردازشگر کارت منتقل شده و از آنجا وارد حافظه کارت صدا میشود و از آنجا به بعد به عهده سایر قسمت های سیستم از جمله رم می باشد که اطلاعات را بر اساس نیاز های نرم افزار های چند رسانه از حافظه کارت صدا گرفته و به رم تحویل داده و توسط سی پی یو مورد تحلیل میگردد هر چه پردازنه کارت صدا قوی تر باشد صدا دارای کیفیت بیشتر و سرعت رندر بیشتر می شود. البته لازم به ذکر است که بعلاوه بر پردازنده کارت صدا به سرعت سی پی یو و رم و گذر گاه های مادر برد نیز بستگی دارد. با این تفاصیل نرم افزار اف ال ابتدا سیستم شما را مورد بررسی قرار میدهد و سپس اگر کارت صدای شما مناسب نبود به منظور جلوگیری از کم شدن راندومان کار یا همان کیفیت رندر ، برای رندر کردن مستقیما از سی پی یو و رم بهره می گیرد و از کارت صدا فقط برای کدک کردن کد های بسامد(هرتز کد) استفاده می کند که برای کیفیت بالا کارت صدای با کیفیت موثر است. این عملیات در هنگام باز کردن پروژه توسط فایل FLEngine.dll مورد بررسی قرار می گیرد. و از باگ هایی که در مورد کارت صدا در بعضی از نرم افزار های موسیقی رخ میدهد جلوگیری میشود. پس نتیجه گرفته د بیشتر عامل سرعت در رندر یه سی پی یو بستگی دارد کی میتونید یک پروژه سنگین رو با سی پی یو سلرون یا همان سی پی یو های تک هسته ای و قدیمی باز کنید و سرعت کم رندر و هنگ برنامه در هنگام پلی کردن پروژه مخصوصا با سینتی سایزر sytrus و پرسیت grandpiano ،که فقط کافیه میدیتون وصل کنید به کامپیوتر و از این پرسیت استفاده کنید من با این پرسیت سنگین کار کردم و میدونم چرا سنگینه چون از همه افکت های sytrus در این پرسیت استفاده شده و برای با کیفیت تر شدن از یک فایل صوتی از پیانو کمک گرفته شده که یکی از عوامل سنگینی این پرسیت می باشد. نتیجه پایانی:ایمیج لاین به این منظور این هسته را طراحی کرده تا در هر سیستمی بدون استفاده از کارت صدای گران قیمت و با استفاده از منابع سیستمی محدود مورد استفاده قرار گیرد که به نظر من حدف این شرکت کمی شبیه به پروپلر هید یا همان شرکت سازنده ریزن می باشد با این تفاوت که این شرکت از شرکت ایمیج لاین نقلید کرده است و موتور خود را با بلفیقی از موتور ایمیج لاین و اشنبرگ ساخته است. من و دوستانم با کمک زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس و یکی از بستگان که به قوانین هرتز آشنایی دارد این مسائل را متوجه شدیم و بعد برای سایر دوستان هم این فایل را ارسال کردیم اونا هم همین پاسخ را دادند. لازم به ذکر است که رشته اصلی من کامپیوتر است و می توانم این مسائل و دستورات را با استادانم مطرح کنم و جواب آن را بگیرم که در مورد باز کردن این فایل از یکی از اساتید کمک پرفتم و او کار باز کردن این فایل را به من یاد نداد و فقط کد ها رو به من داد و گفت میترسم از این کار سو استفاده کنی و برنامه هارو به این روش کرک کنی ولی یکی از دوستان بلد بود میخوام فردا ازش بپرسم باچه ترفندی این فایل های گیر قابل خواندن یا همان قفل شده باز می شوند. دوستان من دونبال ایمیل موسس شرکت ایمیج لاین می گردم کسی این ایمیل رو داره به من بده تا یک RFP یا همان رفع اشکال به او ارسال کنم.

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ جواب سوال های منو ندادی و فقط دوباره صحبت خودتون رو تکرار کردید
    1 به چه دلیل کارایی رم های شرکت های دیگه بالا نیست؟

2 سوال بنده این بود که کاربرد هوش مصنوعی در fl چی هستش؟
    این مواردی که شما فرمودی در برنامه نویسی با چند شرط ساده اجرا میشن قطعا شما بهتر می دونید
    کاربرد هوش مصنوعی بسیار فراتر از این موارد هست

این موردی که شما فرمودید در زمان playback و اجرای realtime استفاده میشه
    برنامه ASIO 4 ALL به صورت نرم افزاری همین پروسه رو شبیه سازی می کنه و اگر شما یک کامپیوتر قوی داشته باشید اصلا نیازی به کارت صدا ندارید در این مورد
    بازم عرض می کنم پروسه export گرفتن تماما به cpu ارتباط مستقیم داره و کارت صدا دخالتی در این زمینه نداره که برنامه بخواد تشخیص بده یا نده،
    کافیه در گوگل جستجو کنید مطالب زیادی در این مورد نوشته شده
    برای نمونه این پاسخ یکی از مدیران M Audio در جواب همین سوال هست که آیا کارت صدا تاثیری در کیفیت داره یا نه

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  6. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    آقا یونس خوشم آمد!!!! هرچی این خوشم آمد رو میزنم ارور میده:(

والا منم نشنیدم تاحالا پاتریوت جز برنهای خیلی تاپ قرار بگیره تا زمان ما که OCZ و Corsair و G.Skill و ... رم های تاپ بودن

درضمن همچین چیزی نمیشه که فلان نرم افزار با فلان رم خوب کار میکنه!! مگر اینکه توی برنامه نویسیش یه قسمت گزاشته باشه که اگه اسم رم = پاتریوت => راندمان = 100درصد و اگر اسم رم <> پاتریوت => راندمان = 80درصد!!!! به نظر شما همچین کاری میکنن؟!

بقیه مسائل هم که مربوط به کلاک و ولتاژ و ... میشه که زیاد ارتباطی با برند نداره

اگه منبع صحبت هاتون موثقتر باشه بهتر میشه گفتگو کرد درموردش

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. HBM

HBM عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    رجیحا شرکت سازنده آن پتریود باشد زیرا سایر شرکت ها کارایی بالایی ندارند.

بگذارید مطلب ساده تر کنم کمی پیچیدست در سایر شرکت های سازنده رم برای دادن سرعت به رم از مکانیزم شبیه به مکانیزم ابر رسانا و یا تولید خطوط چاپی طلا بر روی کیت استفاده می کنند که اگر این خطوط از جنس طلا باشند باید پایه های آی سی های این کیت رم هم از طلا باشد تاراندمان کار بالا برود. با توجه به این که این رم ها در سرور های ویژه(به علت گرانی بیش از حد) مورد استفاده قرار می گیرد یک راه بیشتر وجود ندارد و این بالا بردن رسانایی مس تا حد رسانایی نقره است که این فرمول ها در شرکت سازنده محفوظ میماند و بیشتر شرکت های ژاپونی نظیر سونی و هیتاچی و شرکت الکترونیکی سامسونگ این تکنولوژی را در اختیار دارد. که در قطعات سخت افزاری خود از این تکنولوژی استفاده می کنند و شرکت هایی نظیر پتریود و کینگ مکس و ... از این شرکت برای تولید این گونه رم ها استفاده می کنند و اسم هایی مانند 1300 و 1600 هرتز که روی رم ها نوشته معمولا بعضی از برند ها مانند کینگستون(خودم هم از این رم استفاده می کنم) کمی اشتباح است به صورتی که در بعضی از رم ها این میزان شارش کمتر و در بعضی از آنها بیشتر است که متاسفانه در سیستم من کمتر بود که این مو ضوع توسط یکی از پسر عمو هایم که مهندس برق هست به اثبات رسید که رم 1033 در حقیقت 980 بود که برای من این مشکل گرون تموم شد. رم نو با اینقدر سرعت کم !!! البته این مساله در مورد رم های نو صدق می کند. چون رم های کهنه به علت حرارت و فرسودگی(مانند کابل های تلفن که در خارج به علت استفاده بیش از adsl میزان شارش الکترون آن کم شده و یا به عبارت دیگر مس آن به علت جریان زیاد سیاه می شود و رنگ خود را از دست می دهد) کارایی خود را از دست داده و از میزان سرعت انتقال آن کم می شود که این مساله زیاد سرعت اف ال رو در پروژه های نیمه سنگین کم نمیکند ولی در پروژه های سنگین و در سایر نرم افزار ها مانند نرم افزار سه بعدی و بازی ها تاثیر زیادی دارد و به دو دلیل است که از هیت سینک یا همان لایه خنک کننده استفاده می کنند یکی به همان دلیلی که ذکر شد و دیگری به دلیل جلوگیری از داغ شدن آی سی ها و چیپ رم در کار های سنگین مانند آهنگ سازی و سه بعدی سازی و بازی سازی و هر مساعلی که از کارت های جانبی مانند کارت صدا و گرافیک زیاد کمک گرفته شود و رم بیشتر در گیر این موضوع شود چون هم باید اطلاعات نیمه پردازش شده ای که از کارت صدا به رم میرسد را در خود جای دهد و و به سی پی یو تحویل دهد و هم این اطلاعات را از سی پی یو گرفته و به سیستم تحویل دهد تا قابل نمایش باشد. پس هر رمی که می خرید از دیگران سوال کنید مخصوصا متخصصین در رشته برق که به کامپیوتر هم تسلت داشته باشند و اگر اینجور افراد را نداشتید از دوستانی که کار های سه بعدی انجام می دهند کمک بگیرید. ببخشید دوستان که من در مورد رم ها برندی رو اسم بردم و در مورد اون قضاوت کردم و این قضاوت به عهده شماست که با توجه به قیمت و امتیازات آن رم مورد نظر خود را انتخاب کنید. و یک عذر خواهی دیگه نمیدونم چرا ارسال های من درست به سرور نمی رسند و فاصله ها در نوشته رعایت نمی شن. لطفا نظر بدید اگر سوال دیگری نیست....

8. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    ببخشید دوست عزیز ولی گذشته از اینهمه توضیحات و اصطلاحات و ... چیزی به عنوان Benchmark هست مثل چشم انسان میمونه همیشه میگن چیزی که با چشمت میبینی قبول کن!!! بنچ مارک سیستم رو تست میکنه و با توجه به تست ها نتیجه ای رو اعلام میکنه آیا بالاترین رنگینک کارایی رم واسه پاتریوت و "کیگ مکس!!!!!!!!!!!!!!!" هست؟؟؟

پس چجوریه که چند ساله توی رنکینگها G.Skill داره خودنمایی میکنه؟! شما میتونی یه کینگ مکس رو اونجوری که OCZ رو اورکلاک میکنی اورکلاکش کنی!!!!؟؟؟

ولا اولین دفعه هست که همچین چیزی میشنوم من تجربه کار با تمام این رمها رو داشتم خوب اکثرشون یه رده های اند دارن رده های اند پاتریوت قابل قبوله ولی فکر نمیکنم کاراییش به .........

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست گرامی
    کیفیت دارای الگوریتم و سیستم خاص خودشه..
    سرعت رندر کردن میتونه به پردازشگر و همچنین سی پی یو مربوط باشه اما عملا در کیفیت نقشی نداره
    شما میتونید با یه کارت انبورد معمولی هم تا رنج 24 بیت و 96 کیلوهرتز اکسپورت کنید.
    برای مثال با کارت حرفه ایی همین که دارید کاری رو اکسپورت میکنید کارت صداتون رو خاموش کنید. خواهید دید که عملا پروسه اکسپورت تا انتها ادامه پیدا خواهد کرد و کار به درستی از برنامه خارج خواهد شد.
    حتما این مورد رو بررسی بفرمائید.
    مگه اینکه سیستمتون پروتولز hd باشه که اون هم کمی در امر پراسس دخیل هستش البته نه اونقدری که خیلی ها تصور میکنند.
    پاینده باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. HBM

HBM عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    در رابطه با سوالات آقا روزبه

من منظورم رم هایی با این رنج قیمت بود که بهترین آنها کینگ مکس و پتریود است ولی اگر رم هایی برای کار های حرفه ای مانند پروژه های برزرگ آهنگ سازی و بازی سازی بخواین باید از رم های حرفه ای مانند رم هایی که مثال زدید استفاده شود چون کاربر های حرفه ای فقط با این رم ها کار نمی کنند بلکه اور کلل و تغییر ولتاژ میدهند تا رم مورد نظرشان به کارایی که می خواهد برسد. ولی چون کار با نرم افزار اف ال استودیو نیاز از نظر حرفه ای نیاز به اینگونه رم ها ندارد پس همان دو رمی که مثال زدم کارایی دارند ولی این رم هارو زیاد اور کلوک و تغییر ولتژ ندید زیرا قدرت بالایی در این بخش نسبت به رم های جنرال ندارند و بیشتر برای کار های متوسط ساخته شده است.

11. HBM

HBM عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    تشکر از مدیر سایت

آقای محبی لز شما تشکر می کنم که مرا در مورد این موضوع پیچیده راهنمایی کردید. از راهنمایی های شما می توان نتیجه گرفت: 1-شرکت ایمج لاین دوباره کاری کرده و کاری که توسط نرمافزار asio قابل انحام هست رو دوباره انجام داده و این الگریتم حدود 800 کیلو بایت حجم داشت و اولوت تخصیص سی پی یو به آن نسبتا زیاد بود که به نظر من اگر این الگریتم را حذف کند و به جای آن از asio استفاده کند بهتر میشود. 2-بیشتر کاربرد کارت صدا در رکورد گیری از وکال و آلات موسیقی می باشد. 3-الگرتم آخر که مربوط به کارت صدا و رندر می شد فقط در یک نوع ازکارت صدا های m-audio که مبلغ آن حدود 550 هزار تومان بود تاثیر داشت و لی این تاثیر حدود 4200 میلی ثانیه بود که اگر به ثانیه تبدیل کنیم میشود حدود 4.2 ثانیه . پس میشه این کد هایی که فقط برای اینجور کارت صدا ها استفاده میشوند را نیز حذف کرد و به جای آنها یک سری امکانات اضافه کرد. شرکت ایمیج لاین به جایی که بیاد این ها رو بررسی کنه میاد حالت پترن که در پلی لیست وجود دارد را از ورژن بعدی حذف می کنه دوستان به نظر شما این قسمتی که ایمیج لاین میخواد حذف کنه کارایی برنامه رو کم می کرده که میخواد اون رو برداره!؟!؟ دوستم به شرکتشون ایمیل فرستاد، شرکت در جواب گفت میخوایم از asio مستقل باشیم و فقط از اون استفاده کنیم، نه محتاجش باشیم.(متن رو با بیبیلون ترجمه کرده بود) پس این یک قابلیت نیست یک خود خواهی به تمام عیار که این شرکت داره. شما می تونید تو پروژتون به جای کارت صدا از asio استفاده کنید متوجه می شوید که الگریتم شرکت نسبت به الگریتم asio کمی نقص داره در ارسال بعدی ایمیل این دروغگو بزرگ را یعنی یکی از کارمندان ایمیج لاین را برای شما می فرستم(البته اگر مدیر سایت اجازه بدن) با آرزوی شبی بارانی مانند امشب تهران

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام - دوست من - من زياد در اين گونه مباحث صاحب نظر نيستم و به خودم اجازه ي نظر دادن نميدم. جسارت بنده رو ببخشيد: دوست من فكر كنم قدرت يك سيستم(اين قدرت -تمام دستگاه ها مانند كارت صدا-cpu -ramو... شامل ميشه) در سرعت اكسپورت تعثير داره نه در كيفيت اون اگر اشتباه ميكنم اساتيد اصلاح كنند ولي اين چيزي هست كه من ميدونم.

13. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    یعنی image line و مدیر هاش و برنامه نویس های شاخ و گنده آش ............؟؟!!!!!!!
    شرکتی که محصول یکی از پرطرفدارترین هاست که نمیاد سابقه و آبروی خودشو بخاطر یه چیز کوچیک از بین ببره که

بارگذاری...