توضیحاتی مختصر در مورد سبک Ambient

شروع موضوع توسط v.rahmanpanah ‏4/4/11 در انجمن Ambient

تاپیک توضیحاتی مختصر در مورد سبک Ambient تالار Ambient در persian-music.org.

1. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام به همگی

نمیخام خیلی مطلب بنویسم چون چیزی به صورت تخصصی برای توضیح دادن ندارم فقط خاستم بگم یه نمونه از بهترین هنرمندای این سبک Christopher von Deylen یا همون Schiller آلمانی هست که میتونم بگم اکثر آهنگاش توی همین سبکه ولی به صورت کلی فکر کنم همش توی دسته نیو ایج قرار بگیرن (زیر مجموعه ی نیو ایج)
    از لحاظ نوع اهنگ هم همون طور که از معنای کلمه پیداست یه سری صداهای محدود با فرکانس های خاص به عنوان پس زمینه درون آهنگ وجود داره که بعضی مواقع گوش رو اذیت میکنه که تا گوش نکنید متوجه نمیشید.

مهمترین نکته هم اینه که نمیشه گفت فلان هنرمند فقط کارای سبک ایکس یا ایگرگ میکنه بنابراین بستگی به خود آهنگ داره و به نظر من این دسته بندی برای یک البوم خاص از یک هنرمند غلطه که بگیم این آلبوم توی سبکه فلانه چه بسا توی آلبوم یه هنرمند از تمامی زیر مجموعه های یه سبک آهنگ مثلا ترنس وجود داشته باشه.
    نتیجه: بررسی تون برای سبک ها به صورت تک آهنگ بایستی باشه نه آلبومی نه هنرمندی.

ناگفته نماند که شیلر به جز این سبک , سبکای دیگه هم داره که به صورت زیر هست :

Electronic
    Ambiet : Schiller - Tagtraum
    Chill Out
    Instrumental : Schiller - Breathe (mit September)
    New Age

سعی کردم اسم آهنگا رو براتون بذارم ولی برای بقیه اش واقعا کمکی از دستم بر نمیاد چون شناخت درستی ازشون ندارم(عذرخواهی)

الیته بگم من خودم خیلی فرقاشونو نفهمیدم و اگه کسی اطلاع داره مطلب رو بسط بده!

جزییات بیشتر مثل نمونه اهنگ رو میتونید از همون آهنگای شیلر یا توی سایت ویکی پدیا کلمه امبینت رو جستجو کنید!

خودمونیما خاستیم چیزی ننویسیم اینقدر مطلب شد اگه میخاستم بنویسم چقدر میشد!!!

شاد باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    راستی یه چیزی هم بگم که امیدوارم جایی اشتباه نکرده باشم اگه چنین هست لطفا تصحیح کنید!

بازم تشکر

3. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من به شیلر علاقه زیادی دارم و تک تک آهنگاشو شنیدم... بیشتر اجزای آهنگسازی شیلر سبک Ambient هست و گاها در برخی آهنگها Lounge , Chillout , Lo-Fi هست اما در کل سبک خاص و اصلی مورد فعالیت شیلر Ambient هستش.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

درسته - راستی من سبک Lo-Fi رو یادم رفت بنویسم.

لطفا اگه میشه در مورد سبکای Lo-Fi و Chill Out و Lounge و بقیه سبکایی که من نوشتم اگه اطلاع دقیقی دارید توضیح بدید تا ما هم یاد بگیریم و از همه مهمتر تفاوتاشون رو بفهمیم.

مرسی

5. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سبک Lounge که از اسمشم معلومه به معنی راحت و روان، آرامش و استراحت هستش و به قول معروف Easy listening. این سبک تمپوی پاینتری از سبک Chillout داره و بیشتر برای راحتی روان واحساس آرامش بهش گوش میدن، خیلی هم سبک زیباییست!

اما سبک Chillout که من خودم روانیه این سبکم! بسیار زیبا و ملودیک تر هستش.... Chillout نمونه ای از موسیقی الکترونیک هستش، سبک ChillOut مخلوطی بیشتر از سبکهای Ambient, New Age, Deep House, Trip-Hop ,... هستش و واقعا سبک زیبا و فوق العاده ای هست.

سبک Lo-Fi مخفف Low fidelity هستش اما متصفانه اطلاعات زیادی از این سبک ندارم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    میشه چند تا نمونه آهنگاشو ذکر کنید تو هر سبک؟
  7. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظورتون از ذکر چند آهنگ چیه؟
    اینکه هر سبکی که نام بردم چندتا آهنگ به انتخاب بهتون معرفی کنم تا متوجه تفاوت سبکها بشین؟

8. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    اول سلام
    دوم عذر خواهی بابت تاخیر - چون یادم نبود اینجا من سوال نوشتم :smile (67):

آره منظورم همینه.(یعنی توی هر سبک یه نمونه اهنگ معرفی کنید):smile (2):

9. Mil4d

Mil4d عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز
    من یه آهنگ Chill Out می گم که متوجه همشون بشی !
    Enigma - Beyond the Invisible

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دوباره سلام
    اگه یادتون باشه توی سر تیتر اول در مورد Chill Out چیزی ننوشتم چون اون زمانی بود که خیلی این سبک رو نمیشناختم و البته بگم الآن هم به صورت تخصصی آنچنان نمیشناسم ولی خواستم بگم که سبک Chill Out چندین چیدمان متفاوت داره که بهترین نمونه هایی که از این سبک میتونم مثال بزنم کارای Seven24 هست که میتونید چندین کارشو گوش کنید که بهتر این سبک رو بشناسید و البته این رو هم بگم که اسم این سبک کمی کلی هست و میشه با کوچکترین تغییراتی این سبک رو عوض کرد که همین نکته بین کارای هنرمندای این سبک کمی تفاوت بوجود میاره!
    مثلا یه هنرمند این سبک رو کمی ریتم محورتر میسازه که شبیه کارای Instrumental در میاد؛ در صورتی که یکی دیگه ملودی محورتر میسازه!
    کارای Seven24 بیشتر ملودی محوره که جذابیت خاصی به آهنگ ها میده!

در آینده اگر باز هم اطلاعات دقیقتری بدست آوردم بهتون اطلاع خواهم داد.

با سپاس

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. koodetapro

koodetapro عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    موسیقی اَمبینت (به انگلیسی: Ambient music)‏ گونه‌ای از موسیقی برآمده از آثار هنرمندان سینث‌پاپ تجربی دههٔ ۱۹۷۰ میلادی مانند کرفت‌وِرک و برایان اِنو-که مبنای موسیقی‌اش استفاده از سینث‌سایزر بود- و فضای خلسه‌آور تکنوهای رقص دههٔ ۱۹۸۰ میلادی است.[۱] در موسیقی اَمبینت بیش از آن‌که به ترانه‌سُرایی و آهنگسازی اهمیت داده شود به عنصر «تکرار» و یک‌پارچگی بافت صداها توجه می‌شود.

آثار هنرمندان کلاسیک/آوانگارد مانند اریک ساتی و کلود دبوسی نیز تاثیر مهمی در بسط ساختار موسیقی اَمبینت داشتند. مفهومی که ساتی از نوشتن قطعه‌های ساده برای تکنوازی پیانو یا اجرا توسط نوازندگان محدود در نظر داشت[۲]، همجنسی شگفت‌آوری با تعریف اِنو از موسیقی اَمبینت دارد: «ایجاد فضای خوشایند موسیقایی که صداها به‌جای این‌که به زور محیط را احاطه کنند، به شیوه‌ای دلپذیر در آن پراکنده شده‌اند.»[۳]

اَمبینت در سال‌های آغازین دههٔ ۱۹۹۰ میلادی و به لطف آثار گروه‌هایی مانند د اورب و هنرمندانی هم‌چون افکس توئین محبوبیت پیدا کرد.

واژهٔ اَمبینت اولین بار توسط برایان اِنو و پس از آن‌که به‌علت حادثه‌ای مجبور شد مدتی را در بستر بیماری سپری کند، برای اشاره به این سبک موسیقی استفاده شد.[۴] از میان ساخته‌های او آلبوم Ambient 1: Music for Airports ‏(۱۹۷۸) به ترویج موسیقی اَمبینت کمک شایانی کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. enliven

enliven

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همگی دوستان ...
    آنچه که مشخصه اینه که تشخیص دقیق زیر شاخه های یک سبک از همدیگه از یه حدی به بعد تقریبا غیر ممکنه ...
    یعنی تمامی سبک های chill out / new age / ambient / Lounge / Lo-Fi / Down tempo از یه سطحی به بعد تفکیک ناپذیر می شن ...
    پس بهتره خیلی ذهن خودمون رو درگیر مشخص کردن مرز مشخص بینشون نباشیم ... در واقع چیزی که باعث می شه ما از این نوع موسیقی لذت ببریم سلیقه و احساسات آهنگسازه و چگونگی استفاده از افکت ها و صداهای خاص و فضاسازی ها در یک اثر...

ویرایش : دوست عزیز اینجا محل تبلیغات و یا تشکیل گروه نیست، تاپیکتون رو با دقت انتخاب کنید و قوانین رو هم مطالعه بفرمایید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. سبک امبینت اتاق ها

,
  2. سبک mbiantمسیقی