تنهام نذار

شروع موضوع توسط Mohammad Sedighi ‏29/6/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک تنهام نذار تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. Mohammad Sedighi

Mohammad Sedighi عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    با سلام...

دوستان این اولین شعری هست که توی سایت میذارم و دوست دارم با راهنمایی خودتون کمک کنید.

از روز اولی که دیدم تو رو
    تمام وجودم پر شد فقط از تو
    چطور فراموش کنم برق چشاتو
    زندگیمم همیشه تباهه بدون تو
    یه بار فقط توی زندگیم کشیدم عاشقی
    تو هم قول بده ازم دریغ نمیکنی ( منظور عشقه )
    همیشه گرمه دستهای عاشقتم
    با وجود توئه که من زده ام
    فقط دارم ازت یه خواهش
    تو هم همیشه برام باش یه عشق
    از خدا فقط یه خواهش دارم
    که همیچوقت نشی جدا از عاقوشم
    چون فقط با تو عشقم داره معنا
    پس تو هم پیشم باش تا آخر دنیا

فقط این شعر رو برای وکال گفتم که توی کار میشینه و خواستم بیشتر به قافیه توجه کنم تا به اندازه مسراع ها.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/6/11
  2. Mohammad Sedighi

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    یه توضیح بدم :

آغوش رو نوشتم عاقوش :smile (16):

ببخشید

3. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام محمد جان
    صاف بریم سر اصل مطلب :دی . موافقی که ؟
    اول اینکه شما در کار وکال هم دستی داری ؟ یعنی خودت تونستی این کار رو برای وکالش ایده ای بدی ؟
    حقیقت این هست که من یه مقداری این رو سخت خوندم . یعنی وزنش دست نیومد . از نظر سیلاب و به تعریف خود بی سواد من تعداد هجا ها در مصراع ها قدری من مشگل دیدم . یعنی به یه تعریف خیلی خودمونی حس کردم که مصراع ها یه مقداری تراز نیستند دیگه .

سعی کن روی وزن و تعداد هجا ها دقت کنی .
    اما موضوع خوب بود .مطمئین هستم می توانی کاری کنی که روزی در ترانه هااز کارات الهام گرفته بشه دوست عزیزم .

غلط املا رو هم که شما تایپی اشتباه نوشتی ولی من چپ و راست به خاطر بی سوادی اشتباه می نویسم :دی . مثلا همیشه از کودکی "حضور " رو می نویسم "حظور" . باورت می شه

موفق باشی

4. daghebabak

daghebabak ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +252 / 0 / -0
    خوب دوست من،من همیشه بابته رک بودنم مورد نکوهش قرار گرفتم اما دوست کسیه که ایراد دوستش رو بگه
    خوب باید بگم که قافیه هات که پر از ایراده و صرفا اینکه دو کلمه مثلا به "ی" ختم شه قافیه محسوب نمیشه درسته که در ترانه دست بازتره اما ریشه ی کلمات باید با هم هم آهنگ و هم قافیه باشند به عنوان مثال پگاه،نگاه،راه،سیاه،گناه و از این قبیل با هم هم قافیه اند اما سایه هم با "ه" تموم میشه اما با این کلمات هم قافیه نیست مثلا نمیکنی با عاشقی
    و شما که یک آهنگسازید باید بدونید که یک آهنگ از ابتدا تا انتها یک ریتم رو دنبال میکنه البته منظور اون زیر مایه ی آهنگه نه پوششی که روش هست
    و شما ترانت پر از موجه که باعث سردرگمی میشه درسته بعضی وقتا بهم ریختگی بهتره اما اونهم قانون داره و بر روی اصوله
    یادمه در فیلمی که از استاد شهریار ساختند اینو دیدم البته قبلا شنیده بودم که ایشون نزد نیما به نور میره و در یک چای خانه در روستا خیلی به نیما توهین میشه و ایشون خودشو معرفی میکنه و همه جا میخورن ایشون شروع میکنه برای طرفداری از نیما یک شعر نو میگه وقتیکه میان بیرون استاد نیما به استاد شهریار میگه مزخرف میگفتی و ایشون میگن میدونم چرا که شعر نو هم که معروف به مواج بودنه اصول و قواعد داره چه رسد به ترانه
    قاصد روزان ابری داروک کی میرسد باران پر از آهنگه
    شعر شما یه جورایی فقط بیان احساسات بود که احساساتت واقعا خوبه و میتونی موفق باشی اما به نظر فقط یک نوشته بود تا یک شعر
    وصرفا جابه جا کردن کلمات نمیتونه کاررو زیبا کنه
    سعی کنید بیشتر بخونید تا بنویسید این کمک میکنه با قالب بنویسید حتی اگر قالبها رو بلد نیستد خودتون ابیات رو بخونید و با بشکن زدن یا جایگذاری کلمه ای مثل لالا لالالا به جای آهنگ کلمات شعر رو یکدست کنید
    ببخشید که اینطور رک نوشتم با آرزوی موفقیت

5. Mohammad Sedighi

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    من از شما دوستان بابت نظراتتون ممنونم و قبول دارم حرفهاتونو.

ولی داشتم یه موزیک گوش میدادم طلبید به قولی اینو گفتم و روش کار نکردم که به امید خدا شعر های بهتر میزارم.

بارگذاری...