تنظیم کننده ها و صاحب نظران هوس و ترنس، نظرتون راجع به Puzzle Band (علی رهبری - آربن بهاری) چیه؟

شروع موضوع توسط Saeed Canaan ‏21/6/13 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک تنظیم کننده ها و صاحب نظران هوس و ترنس، نظرتون راجع به Puzzle Band (علی رهبری - آربن بهاری) چیه؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مدتی هست که این دو هنرمند کشورمون دارن کار ارائه میدند که خیلی هم استقبال خوبی ازشون میشه، دیشب هم آخرین کارشون ریلیز شد، باز هم بازدید و لایک بالا، یه کم دقیق آهنگ هاشونا بررسی کردم دیدم، صدای آنچنانی ندارند، ملودی هاشون هم ساده و به قول معروف کلیشه ای هست،شعر های و ترانه های خوبی هم استفاده نمیکنن، ولی تنظیم های فوق العاده ای دارند،البته من به عنوان یه شنونده عام توی هوس و ترنس نظرم اینه، یعنی من این مدل تنظیم را قبلا از کسی نشنیدم، فکر هم نکنم کسی بتونه،
    حالا علاوه بر درخواست نظر اساتید و صاحب نظران گرامی یه سوالی هم داشتم، به نظرم بیشتر از یه تنظیم خوب، این عزیزان مهارت فوق العاده توی اعمال اتومیشن ها و علم بالایی در زمینه میکس و مسترینگ دارند، درسته؟

2. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    از این بند آهنگ تولد محسن یگانه رو شنیدم که رو گام ماژور ساخته شده بود و با اینکه (فکر می کنم)اولین آهنگ ماژور یگانه بود اما اصلا توو ذوق نمیزد و خیلی هم جداب شده بود.اگه همینطور ادامه بدن بی شک از پدیده های موسیقی کشورمون خواهند بود.

3. djcover

djcover عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    کارشون بدک نیست. مهم استقبال کاراشون نیست چون با تبلیغ میشه این استقبال رو سراغ هر کار دیگه ای هم برد ... ولی من به شخصه ندیدم کارای اینا خیلی هیت بشه و جاهای مختلف گوش بدن چون کار عامه پسندی نیست!!! مردم ایران کار رو به خاطر ترانه و ملودیش گوش میدن نه به خاطر تنظیم چون بگه به خاطر تنظیم بود میرفتن کارای armin vanburen رو فقط گوش میکردن!!!
    به نظرم کارای این بند خوبه ولی از این بهترم هست!!!

4. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +484 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    درود
    من حواب سوال دومتون رو میدم حواب سوال اولی رو هم میشه ازش برداشت کرد
    دلیلش اینه که سبک های الکترونیک به خصوص ترنس روز به روز در حال پیشرفت هستند . تکنیک های جدید و تلفیق کارها با سبک های مرتبط و گاها سبکهایی کاملا جدا از الکترونیک باعث شده تنظیم ۱ اثر ترنس با کیفیت جهانی برای تنظیم کننده هایی که هنوز دارن با تکنیک های تنظیم چند سال پیش کارشونو راه میندازن سخت بشه .
    در مورد میکس و مسترینگم باید بگم که یکی از مهم ترین رکن های موزیک الکترونیک میکس و مسترینگ هستش و ضعیف بودن این دو میتونه ۱ کار خیلی خوب رو به راحتی خراب کنه چون این دسته از موزیک ها قراره تو کلاب پخش بشه و هر میکس و مستری برای کلاب مناسب نیست. برای همینم هم اکثر پرودیوسرها به عنوان مثال armin van buuren , ferry corsten و ... کار رو بعد از اتمام مرحله ی میکس در اختیار مهندس مسترینگ قرار میدن برای پروسه های مسترینگ .
    در ایران معمولا همه ی کارها توسط خود پرودیوسر انجام میشه .

امیدوارم پاسختون رو کامل داده باشم
    موفق باشید

5. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واقعا سواله برام اینا سی پی یوشون چیه؟
    قبول دارم که خیلی زود هیجان زده میشم، ولی این واقعا هیچی نداره، فقط تنظیم، و این یعنی قدرت تنظیم!

خوشحال میشم دوستان تحلیل و نظر دقیق تری بزارن، مثلا اینکه میکسشون چه ویژگیهایی داره؟ چه طوری از ترکیب اتومیشن ها استفاده کردند؟ خلاقیت اصلیشون چیه؟ و آیا میکس قوی تنظیم را ساده نشون میده، یا نه واقعا تنظیم های ساده ای دارند؟ و ...

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    تجربه نشون داده که این بحث ها بیهوده هست و راه درستی نمیره (بارها شاهد بودیم)
    از شما هم خواهش میکنم از ایجاد تاپیکهایی با همچین موضوعاتی خودداری کنید

کارهای هر کس فقط توی تالار پروژه ها مورد نقد و بررسی قرار میگیره

تاپیک بسته شد!

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)