تنظیمات hs 50

شروع موضوع توسط e 30 ‏18/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تنظیمات hs 50 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    یه موضوعی رو امروز متوجه شدم و اون اینکه من 3 ماه بود که تنظیمات مانیتورینگم یه جوری بود که من فرکانس 80 به پایین رو کات شده میشنیدم !!!!! جوری شده بود که از خرید مانیتورم پشیمون بودم . شنیده بودم که فرکانس پایین hs50 ضعیفه ولی فکر نمیکردم تا این حد باشه !!! تازه متوجه شدم مشکلم مال تنظیمات پشت مانیتورهام بود !! لطف کنید بهم بگید بهترین حالتی که میشه تنظیم کرد چیه ؟؟؟؟

ممنون

اتاقم 16 متره . بهترین حالت قرار گرفنت مانیتور هام رو هم توضیح بدید لطفا

2. Tandis

Tandis عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    mid eq +2 - Controll room 0 - High trim 0 - low cut flat من مانیتور رو دارم خیلی خوبه و کاملا راضیم . باید گوشت بهش عادت کنه تا خوب نتیجه بگیری.:smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. e 30

e 30 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درسته . ولی اینکه لو کات روی 80 بود ! باعث شده بود اصلا بیسی نباشه !!! فکر کنید چی در میاد !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Tandis

Tandis عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    باید در طول مدت این تنظیمات رو تغییر بدید که گوشتون به یه صدای فلت عادت نکنه. حداقل بعد میکس و مستر . موفق باشید:smile (7):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. HELPME

HELPME عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    'گزینه کنترل روم control room....yamaha hs50

مانیتور من (hs50)از عقب با دیوار تقریبا 40 سانت و از کنار با دیوار 60 سانت فاصله داره---متاسفانه از این بیشتر جا ندارم که فاصله بدم----------اتاقم آکوستیک نیست
    موقعی که تستش میکردم از عقب پسبیده بود به دیوار و صدا به نظرم طبیعی بود ولی زمانی که فاصله دادم فرکانسهای بم به نظرم بم تر شده البته...گزینه کنترل روم رو که که پشت مانیتور هست رو بر طبق راهنمایی دفترپش روی -2 (-4) گذاشتم ---اما بعد تگران شدم بی جهت اینکاررو کردم و الان گیر کردم که پطوری شرایط میکس مناسبی رو واسه مانیتورها فراهم کنم-----پشت مانیتورها رو دیوار رو هم ابری سراری به قطر10 سانت چسبوندم
    -------------
    عزیزان لطفا راهنمایی کنین که
    1- گزینه کنترل روم )control room)رو بر اساس شرایط من رو چند باید باشه
    2- ولوم صدا ها را به په صورت باید درست تنظیم بشه(الان ولو مانیبور رو وسط و ولومهای کارت صدا یکی در نهایت و دیگری تا وسط

پیشاپیش ممنونم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/5/12
  6. HELPME

HELPME عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    هنرمندان عزیز اگر بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم
    میکس رو شروع نکردم و منتظر توصیه های شمام تا اشتباهی عمل نکنم
    گشتم تا این صفحه صفحه این بخش سوالم رو پرسیدم
    اگر جای اشتباهی نوشتم راهنمایی کنین لطفا تا صفحه تو بخش درست بنویسم

7. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    من یه توضیحاتی میدم و شما با گوش خودتون بسنجید ببینید عملی میشه یا خیر .

LEVEL : تنظیم پیچ این لول بر اساس قدرت و نوع خروجی کارت صدای شما بستگی داره ... همیشه شدت رو در db ای تنظیم کنید که مانیتورتون توان پخشش رو داره

High Trim : اگر در اتاقتان فیدبک صداهای تریبل رو ندارید و اکوستیک منابی دارید سعی کنید روی 0db باشه ... اگر فاصله اسپیکر ها در همین اتاق با گوشتان حدود 1.5 متر هست و سلیقه شما در مراحلی از میکس یا مسترینگ میخواد ازتون که صدا های High frequency رو بیشتر بشنوید و یا با صدای خیلی کم میکس میکنید 2db ببرید بالا. اگر اسپیکر ها خیلی نزدیک گوشتان هست 2db بیارید پایین.

MID EQ : خلاصه بگم اگر آکوستیک مطلوبی ندارید کم کنید و اگر آکوستیک مناسبی دارید روی flat بگذارید و زیاد کردنش به شما تو بعضی میکس ها کمک میکنه ...توصیه میکنم روی فلت بگذارید.

Low cut : اگر در اتاقتان چرخش صدای بیس دارید و آکوستیک مناسبی ندارید hz80 cut کنید ...مخصوصاً اگر مانیتورتان بیش از 6.5 اینچ هست ...چون چرخش فرکانس های بم دو لطمه به شما خواهد زد ...
    1- گوشتان خسته و قدرت شنیداری شما کم میشود .
    2-فرکانسهای بم مانع شنیدن فرکانس های میدرنج و low-mid خواهد شد .

room control : خیلی خلاصه بخوام بگم ... میزان رزونانس صفحه بلندگو هر چقدر بیشتر باشد تفکیک بهتری خواهیم داشت و دقیق تر خواهیم شنید ...حالا اگر اتاقی مناسب آن توان مانیتور نداریم و هوای خروجی از باکس اسپیکر باعث چرخش و برخورد به مانع و رسیدن صدا های به مانع برخورد کرده به گوش ما میشوند !!! باید شدت DB پیچ ROOM CONTROL رو کم کنیم تا به نتیجه مطلوبتری برسیم.

در انتها یاد آور میشم ..که اگر دقت کنید متوجه میشید که اول اتاق مناسب و بعد اسپیکر مانیتور مهمه و تنظیمات اسپیکر فقط در حدی که بتونیم اونو تو یه اتاق استاندارد مچ کنیم مفید واقع میشه ...پس اگر اتاق مناسبی ندارید سعی کنید به فکر باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...