تنظیمات و اکولایز کردن لاین ها ( ریزن )

شروع موضوع توسط Ha-MeD ‏16/5/14 در انجمن برنامه ریزون Reason

تاپیک تنظیمات و اکولایز کردن لاین ها ( ریزن ) تالار برنامه ریزون Reason در persian-music.org.

1. Ha-MeD

Ha-MeD ice-vocal عضو سایت

شغل :
    مدرس گیتار - و بقیه کارهای موجود در موسیقی
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    اول یه تشکر کنم از مدیر تالار که به ترکیدن تاپیک ها عادت کرده و صبوری میکنه
    یکی از مهم ترین مباحث تو آهنگسازی تنظیمات ولوم ِ لاین هاست - مانیتور ها تا ، رنجی از صدا رو ساپورت میکنن و صدای سمپل در لاین ، وقتی از حد که بگذره به اصطلاح به CLIP شدن بر تبدیل میشه - من با گوشم سعی میکنم ولومِ لایه ها رو تو حد مجاز قرار بدم اما مشکلم اینجاست که صدای ِ دیسورت و وقتی میشنوم که رو میکسر نرم افزار به چراغ های زرد و قرمز بر بخورم - تو آهنگ های آماده ریزن وسعت موزیک خیلی بالاست و البته در "میکسر" بیشتر لاین ها بصورت CLIP دیده میشه .. این مشکل سیستم منه ؟ آیا این نوع تنظیم صحیحه ؟ حتی آهنگ For your smile که از ساخته های مدیر تالار هست ، درش این مسئله رو میبینم - باید به به صدا توجه کنم یا نمودار های CLIP میکسر روی نرم افزار ریزن ؟؟؟؟؟؟ - یه سوالم در مورد اکسپورت دارم که نمیدونم اینجا باید بپرسم یا جای دیگه :) مرسی خیلی حرف زدم :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    لاین مستر نباید قرمز شه.چون صدا دیستورت میشه.
    قرمز شدن دیگر لاین ها هم به این معناست که اگه صدا قرار بود از لاین مستر بخش بشه دیستورت میشد.

3. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason

من متوجه منظورتون نشدم دوست خوبم - یکمی توضیح میدین من چرا تو آهنگهای اماده ی ریزن ، بیشتر لاین ها رو میکسر دیستورت میبینم ؟ چه طور میشه بهترین صدا رو تنظیم کرد اما بصورت جر نباشه و از حالت نرمال خارج نشه - مثلا کیک و بیس مهم ترین لاین های موزیک هستن - کمی راهنمایی کنید خواهشا البته ساده تر - ممنون

4. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    آهنگ های آماده توی DAW فکر نمیکنم مسترینگ شده باشن ، اگه لاین مستر بصورت لحظه ای CLIP بشه ممکنه دیستورتی حس نشه ( ولی اصلا خوب هم نیست ) ولی اگه مدام چراغ CLIP روشن باشه دیستورت حس میشه .
    ممکنه بعضی از از صدا ها ضربه هایی وارد کنن ( مثل SNARE ) و باعث روشن شدن چراغ CLIP میشه ولی آهنگ دیستورت نیست اینها دیگه برمیگرده به میکس باید اون نقطه هارو اصلاح کرد حالا یا با Compressor یا Limiter .
    آهنگ های دیگه هم که گوش میدی میبینی چراغ clip روشن میشه به معنای این نیست که حرفه ای کار نکردن یا کارشون ایراد داره توی نقطه هدروم چراغ قرمز آنالیزر روشن میشه ولی توسط Maximaizer و Limiter کنترل میشه .
    توی لول کشی در Maximaizer و Limiter ، لول پارامتر atten مجاز هست تا -3 برسه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    خدا آقا حمید و از ما نگیره - چقدر خوب توضیح دادین - منظورتون و متوجه شدم - حمید جان ، بعد از اکولایز کردن که هنوزم معتقدم مهم ترین مسئله ی خروجی گرفتنه ، اما تو اکسپورت کردن به sample rate و bit depth بر میخوریم که من اون و ، روی 96000hz , 24 قرار میدم .. به نظرتون این اصولیه ؟ یا میشه با سمپل ریت پایین تر اکسپورتش کرد ؟ اگه اطلاعاتی دارین خوشحال میشم کمکم کنین

6. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    خواهش میکنم دوست عزیز ، ببینید قضیه سمپل ریت مثل پیکسل دوربین میمونه ( البته تصوری که من ازش دارم )
    شما وقتی با یه دوربین 13 مگا پیکسل عکس بگیری زوم بیشتر و با کیفیت تری خواهی داشت ولی با 2 مگا هرچی بیشتر زوم کنی عکس بیکیفیت و شطرنجی میشه .

سمپل ریت هم بستگی به کارت صدات داره چقدر کشش داره شما 96 / 24 خروجی بگیری کیفیت ترک بیشتر خواهد بود .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    حمید جان ممنون - فکر میکنم درک متقابلی و از سمپل ریت داشتیم - ممنون - بله کارت صدای من تا این رنج و ساپورت میکنه - از حوصلتون ممنونم

8. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    بنظرمن تا 48000 بیشتر دیگه بی فایده است..چون اصلا اینجورنیست که هرچی فرکانس بالاتر بلشه کیفیت حتما بالاتر میاد..چون خود خروجی صداها تایه حدیه..بانبراین بیشترش با مناسب یا دقیقش یکیه..بعبارتی دقیقش مهمه نه اینکه بیشترش..وقتی تو مسترینگتون مثلا فرکانسی بالااراز 6 کیلوهرتز ندارین دیگه تا 9 یه چیز اضافیه..ودیگه اینکه دوست من هیچوقت مسترینگ ونیکست رو باخود ریزون انجام نده ..واز ترکها اکسپورت بکیر بیار تو سونار یا یه daw دیگه...فقط موقع اکسپورت کانال مسترینگ ریزون رو غیرفعال کن..و تومیکسر هم 3 دسی بل پایینتر بیار...

بارگذاری...