تنظیمات برای ضبط صدا به وسیله میکسر و کارت صدا

شروع موضوع توسط ebrahimbadpa ‏5/1/11 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک تنظیمات برای ضبط صدا به وسیله میکسر و کارت صدا تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. ebrahimbadpa

ebrahimbadpa عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من یه میکسرcw4012را به کامپیوتر وصل کردم(کارت صدا انبرد هستش) میخاستم بدونم بهترین نرم افزار برای ضبط صدا با کیفیت خوب چیه در ضمن تنظیماتی که باید روی میکسر و کامپیوتر انجام بدم چیه

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    درود بر شما ، فكر كنم شما بايد از اف ال استوديو استفاده كنيد . چون معمولا اين برنامه با هر نوع كارت صوتي ( چه حرفه اي و چه غير حرفه اي ) مچ و بهتر جوابگو هست . برنامه هاي ديگه يه خورده نسبت به اين موضوع سنگين هستند و ممكنه وسط كار مشكلي براتون ايجاد كنه .
    شما اول اين برنامه رو نصب كنيد و بعد واسه سوالات و راهنمائيهاي بعدي اقدام كنيد .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ebrahimbadpa

ebrahimbadpa عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من میخام ارگ و میکروفن را با میکسر به کامپیوتر وصل کنم و صدا رو ضبط کنم واسه مرحله اول قبل از استفاده از برنامه میخاستم بدونم صدای منبع باید کم باشه یا زیاد ،صدای کامپیوتر و...

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    خب اين تنظيمات رو مسلما بعد از نصب برنامه ميتونيد انجام بديد . مثلا بعد از نصب برنامه ميتونيد تشخيص بديد كه آيا اين تنظيم خوبه يا نه . به عنوان مثال سيگنال ميكسر اينترنال ( ميكسر برنامه ) و ميكسر اكسترنال ( همون ميكسر بيروني ) بايد به اندازه اي باشه كه قرمز نشون داده نشه . نبايد صدا از حد معمول خودش بگذره به عبارتي نبايد ديستورت شه .

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    اگر صدای منبع کم باشه پس از تنظیم و میکس در آخر در قطعه شما به اصتلاح صدای ششششش میشنوید و اگر هم بیشتر از حد معمول باشه در اخر اهنگ دیستورت میشه صدای شما در اصتلاح جر میزنه

البته لازم به ذکر هست که خیلی از صداها هستند برای بعضی سبک های موسیقی که به صورت دیستورت رکورد شدند و اسمشون هم با خودشون هست مثلا
    guitar dist...

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    یه حد متعادل رو برای منبع ورودی صدا در نظر بگیرید، به طوری که مثلاً صدا از -6 dB تجاوز نکنه، باید مواظب باشید که صدا دستورت نشه که برای این کار میتونید از کامپرسور یا لیمیتر استفاده کنید!
    کلاً صدایی که ضعیف رکورد میشه چاره داره ولی کار کردن با صدای دیستورت بسیار دشواره!

7. ebrahimbadpa

ebrahimbadpa عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از تمام دوستان جواباتون عالی بود فکر کنم مشکل اصلی از سیستم خودمه چون صدام آنبورده میخاستم یه کارت صدای خوب جهت ضبط صدا (در حد100هزار تومان بخرم )میشه راهنمایی کنید. در ضمن عکس میکسرم رو میزارم اگه کسی وارده لطفا راهنمایی کنه(مثلا فیش ارگ رو تو کدوم بزنم بهتره میکرفن چه طور تنظیمات ورودی ارگ چه جوری کنم و.....

اینم لینک عکس میکسرمه در ضمن من با ارگ یاماهاآ1000 کار میکنم لطفا هر کی وارده توضیحات کامل رو واسم بزاره که خودش تست کرده باشه و جواب داده باشه
    http://s23.aks98.com/files/05989340653322805851.zip
    دانلود عکس

8. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    شما برای ضبط هم زمان میکروفن و کیبورد به کارت صدایی احتیاج دارید که هم ورودی استریو داشته باشه هم ورودی میکروفن!
    فکر نکنم با این هزینه گزینه ی خوبی پیدا بشه (البته همیشه یه حداقل وجود داره)
    قاعدتاً شما نیازی به میکسر ندارید برای ضبط و به نظرم بهتره که هزینه ی میکسر برای خرید کارت صدای مناسب در نظر گرفته بشه!
    البته در صورتی که میکسر رو برای کارهای دیگه نظیر اجرای زنده نیاز نداشته باشید!

9. samp71

samp71

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : تنظیمات برای ضبط صدا به وسیله میکسر و کارت صدا

سلام خسته نباشید
    من یه پاور میکسر دارم یه لپ تاپ و یه نرم افزار جت آیدیو اگه ممکنه راهنماییم کنید که بهترین صدای ممکن رو با این امکانات ضبط کنم
    مرسی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تنظم کردن میکسر برای ضبط کردن صدا

,
  2. ضبط صدا و میکسر