تنظيم velocity در kontakt

4/12/17
4
0
1
34
سلام دوستان چند روز كه من درگير حل مشكل تنظيم velocity در كانتكت هستم مشكل اين كه بعضي از وي اس تي ها تو كانتكت velocity دارن و ميتوني تغيير بدي ولي بعضياشون ندارن من از اف ال استفاده ميكنم و تازه orchestral ark 1 رو تو كانتكت اد كردم ولي هركار ميكنم نميتونم velocity رو تغيير بدم تو قسمت piano roll لطفا راهنماييم كنييد ممنونم

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,272
1,721
113
توی manual این لایبرری نوشته:

"The Main Knob is a key component of using any collection. It allows you to select one of two ways to
control the velocity of played notes:
1) Velocity (how hard you press the keys on your MIDI keyboard)
2) X-Fade (lets you control the volume via the modwheel)
All "longs" articulation (legato, sustains, ...) are set to X-Fade (modwheel) by default. Portato and similar also
use X-Fade. All "shorts" articulations use Velocity by default because they are much more easily playable this
way. Click on the Main Knob to toggle between these two settings. Note that some articulations are fixed
to the X-Fade mode and can not be changed"

پس 2 تا ستینگ داره. یکی‌ برای Articulation های دراز مثل لگاتو، و یکی‌ برای Articulation های کوتاه. برای Articulation های دراز از modwheelباید استفاده کنی‌. برای Articulation های کوتاه از خود velocity

4/12/17
4
0
1
34
قربونت دستت درد نكنه جوابمو دادي ولي فقط يكم الان گيج شدم تو كدوم قسمت كانتكت بايد برم كه تنظيمش كنم يكم برام توضح ميدي شرمندتم بخدا

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,272
1,721
113
ببین لازم نیست جایی‌ بری، این سکریپت که برای این لایبرری نوشتن خودش اینجوری هست. اگه از Modwheel (CC#1 استفاده کنی‌ (چه از میدی کنترلر و چه از DAW) اون خودش velocity برای articulation دراز رو کنترل می‌کنه. articulation های کوتاه هم که خودشون به velocity جواب میدن.

فقط توی FL باید ببیینی چه جوری می‌شه CC فرستاد و فقط CC#1 رو انتخاب کن. این قسمت دیگه سوال FL هست نه Kontakt