تنظيم و استاندارد كردن صدا ها چه موقع بايد انجام بشه ؟ ( همون اول كار يا ... ؟)

شروع موضوع توسط Mohammad_Na ‏25/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تنظيم و استاندارد كردن صدا ها چه موقع بايد انجام بشه ؟ ( همون اول كار يا ... ؟) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohammad_Na

Mohammad_Na عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان ، من تازه عضو اينجا شدم ، بخاطر همين هم خيلي خوشحالم چون كلي سوال دارم كه شما ميتونيد كمك كنيد .:smile (70):
    يكي از سوال هايي كه برام پيش اومده اينه كه : استاندارد كردن بعضي از صداها ( مثلا كيك ) از همون ابتداي ساخت ريتم بايد انجام بشه ، يا پروژه كه كامل شد بعد اون رو تو مستر درست و استاندارد ميكنيم .
    اصلا با مستر ميشه چنين كاري كرد ؟ آخه تاحالا مستر كار نكردم و نميدونم !:smile (16):

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ورودتون به سايت رو خوش آمد ميگيم . دوست من منظور شما از استاندارند چيه ؟ چون اين استاندارد ميتونه هر چيزي باشه . واضح تر سوالتون رو مطرح كنيم بلكه من و دوستان بهتر راهنمايي كنيم تا دچار اشتباه نشيد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Mohammad_Na

Mohammad_Na عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون . منظورم اينه كه :
    وقتي ريتم ساخته شد ( به عنوان مثال عرض ميكنم ) هر صدايي كه داخلش به كار برده ميشه بايد يه تناسب داشته باشه ( البته اين نظر شخصيم هست شايد هم اشتباه ميكنم ) مثلا جنس صداي كيك نبايد خشك و نقطه اي باشه . درسته ؟ يا حالا هر صداي ديگه خاصيت خودش رو داره ، ( چون بارها برام پيش اومده ، يكي بهم گفته : كيكي كه استفاده كردي استاندارد نيست .) خوب : من ميگم بهتر كردن جنس صدا ها رو هم تو مستر ميشه انجام داد ، يا بايد از همون اول كار سمپل ها يا صداهاي مناسب به كار برد ؟ اصلا كار مستر به جز اينكه لول صدا و كيفيت صدا رو بالا تر ميبره چيه !؟
    اميدوارم منظورم رو رسونده باشم !

4. Persian_Star

Persian_Star عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز شما این کار رو باید زمان میکس انجام بدید نه مستر !
    مستر بحث جدایی هستش...
    برای ایجاد کیفیت بیشتر باید از اکولایز استفاده کنید که کیک هر سبکی تو یه رنج فرکانسی هستش ...این کار رو هم با پلاگین های فوق حرفه ای ویوز انجام بدید.
    که اگر تو همین سایت سرچ کنید هم خود پلاگین و هم آموزشش رو میتونید پیدا کنید.
    ممنون.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    توضیحات رو دوستان دادند
    من فقط اضافه میکنم برای اینکه موسیقی بهتری بسازید سعی کنید از ادوات مناسب هر سبک استفاده کنید.
    برای مثال درست نیست که از snare سبک راک در موسیقی ترنس استفاده کرد. چون کاری میشه غیر معقول..
    ضمنا به جای پست تشکر میتونید از کلید خوشم آمد استفاده کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    همونطور كه آقاي محبي فرمودند از جنس صداي خوب استفاده كنيد . من تجربه شخصيم در مورد اجزاي درام اين هست كه شما يه صدايي رو نميتوي با اكولايزر كردن يه چيزه با شكوه بسازي . اگر منظور شما كيفيت Kick هست سعي كن گوش رو عادت به جنس صداهايي بدي كه خوب هست كه اين موضوع برميگرده به نوع گوش هر شخصي. يه تنظيم كننده حرفه اي ميدونه چه صدايي از همون ابتدا انتخاب كنه كه به قول خودمون سالم باشه تا بشه ميكس سالم تري رو هم انجام داد . اگر گوش شما بد رو خوب بشنوه بايد با تربيت كردن و گوش دادن به موزيك هاي فراوان اين عادت رو از ذهن خودتون دور كنيد . جنس اجزاي درام تا حدود خيلي زيادي نميشه يه قانون نوشت براش و در هر سبكي متفاوت هست جنس و نوع صداش . شما حتي بايد انواع Kick ها و Snare ها يا Hi ها رو بشناسيد تا انتخاب باز تري داشته باشيد .

فقط يه موضوع رو هم اضافه كنم كه شما مسترينگ كردن رو اشتباه جا نيوفته براتون . كلا در يه مرحله از ساخت يه موسيقي شيك و خوب شما در ابتدا آهنگسازي و آرنج درست رو پيش رو داري كه خود اين قسمت اصلي ترين قسمت هست و طبيعتا شما هرچقدر اطلاعاتت در اين زمينه عالي تر باشه موسيقي عالي تر هم ساختيد بعد از اين مرحله ميكس كه همون تنظيم پروسس ها و افكت ها رو پيش رو داريد و در مرحله آخر اگر دو پله اول رو به خوبي پشت سر گزاشته باشيد مسترينگ نقش اين رو داره كه براي مثال موزيك شما لاغر هست يا ضعيف شنيده ميشه يا ميخواين بعضي محدودهاي صوتي رو تقويت كنيد و . . كه اين مربوط به كل موزيك ميشه نه يه صدا مثل Kick

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. mohammadseydavi

mohammadseydavi

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    یک سری تنظیمات هست که خودتون در پروژه ی تنظیم باید انجام بدید تا به اون کیک با صدای مورد نظری که در ذهن دارید نزدیک بشه.میمونه تقویت و کیک که این در مرحلهی میکس و مستر انجام می شه.اما یادت نره که از همون اول باید یک کیک قوی و شفاف انتخاب کنی که بعد در مرحله ی میکس و مستر به مشکل برنخوری.فدای تو

بارگذاری...