تمنا - محمد امیدوار تهرانی

شروع موضوع توسط alone_composer ‏7/5/10 در انجمن Classical

تاپیک تمنا - محمد امیدوار تهرانی تالار Classical در persian-music.org.

1. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    دوستان عزیزم سلام خیلی خوشحالم که در جمع شما عزیزان هنرمند و فرزانه هستم.

من محمد امیدوار تهرانی هستم و در حدود 20 سال هست که موسیقی کار می کنم. موسیقی را با ساز جادویی پیانو شروع کرده ام و در حدود 12 سال است که هارمونی کنتر پوان و ارکستراسیون کار می کنم. اثر زیر که در سبک ارکسترال است را به کمک یکی از دوستان خوبم جناب آقای خسرو مشعوف ساخته ام و تنظیم نموده ایم و من این اثر را خوانده ام.

مراحل نوشتن پارتی تور اثر بیش از 6 ماه به طول انجامیده که البته پیوسته نبوده.

http://www.2shared.com/audio/FLEXM9Vz/Tamanna_Master_MP3-48k_.html

در اینجا لازم می دانم که از استاد بسیار گرانقدرم جناب آقای کیوان علایی صمیمانه ترین تشکر ها را داشته باشم که به زیباترین نحو ممکن به من هارمونی کلاسیک را آموزش دادند.

دوستان عزیزم من به غیر از این کار چندین کار ارکسترال دیگر نیز برای صدای خودم دارم که در مجموع 7 سال است روی آن ها کار کرده ام ولی هیچ ایده ای برای نشر این آثار ندارم و از این بابت بسیار افسرده و غمگین هستم. از دوستان عزیز تقاضا دارم که من را راهنمایی کنند که چگونه می توانم کارهایم را به گوش هم وطنان عزیزم برسانم.

با سپاس از همه شما عزیزان هنرمندم منتظر ارائه نظرات شما عزیزان هستم...

شناسنامه اثر:[/SIZE]
    نام اثر: تمنا
    ترانه سرا: داوری - سایری
    آهنگساز: خسرو مشعوف
    تنظیم کننده: خسرو مشعوف - محمد امیدوار تهرانی
    خواننده: محمد امیدوار تهرانی
    صدا بردار: حمید شاه میرزایی

لینک دانلود: http://www.2shared.com/audio/FLEXM9Vz/Tamanna_Master_MP3-48k_.html

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فوقالعاده محمد جان !! براوو !!

صدایی گرم و بدون فالش !

اهنگسازی و تنظیم هم عالی بود . واقعا خسته نباشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    تبریک میگم
    واقعا لدت بردم و احسنت برای شعر ،تنظیم و اهنگسازی و صدای خوبی که دارید، از همون 5ثانیه اول نشون داد کار پرارزشی هست.
    تنها اهنگی بود که توی این فروم نمیتونم ازش انتقاد کنم. و قابل تقدیر میدونم . امیدوارم که جزو کارای تاپ این فروم قراره بگیره .

منتظر شنیدن کارهای دیگرتون نیز هستم.
    با احترام رامتین/

4. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0

این نهایت لطف شماست. از همه دوستان عزیزم بی نهایت سپاسگزارم.

5. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام محمد جان
    واقعا بهت تبریک میگم
    اولا به خاطر صدای بسیار دلنشینت
    دوما به خاطر شعر زیبایی که خوندی
    تنظیمم که حرف نداشت

موفق باشی

6. kasra

kasra عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, tracktion
    واقعا تبریک میگم به شما به خاطر این حس نافذ
    و به خودم که جایی زندگی میکنم که مقام هنر آن هم در این سطح انقدر پایین اومده که هنرمند باید برای ارائه کارش و برای بیان حرف دلش و برای نمایش اندیشه های فرا زمینی ،سر گردان و سردرگم باشه و برای فریاد زدن اجازه نداره پنجره رو باز کنه و ......
    موسیقی در دل این مردم حفظ شده پس راحت ترین راه انتقالش هم راه دل

7. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    دوستان عزیز و دوست داشتنی ام که مانند اعضای خانواده ام دوستتان دارم. از اینهمه لطف و محبت شما بی نهایت سپاسگزارم.

برایم دعا کنید تا بتوانم حرفم را و صدایم را و کارهایم را به گوش هم وطنان عزیزم برسانم. این نهایت آرزوی من است... از شما تقاضا می کنم که اگر راهی را سراغ دارید به من نشان دهید و مرا از راهنماییهای خوبتان محروم نکنید.

دوستدار همه شما....محمد 18/2/1389

8. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    آفرین
    دست مریزاد به شما و استاد شما، به شاعر و تنظیم کننده توانای شما
    من از شنیدن اثر زیبای شما احساس بسیار خوشآیندی دارم که نمیتونم در واژه ها بیان کنم
    از نوع تنظیم شما برداشت میکنم که به کارهای ارکسترال علاقه زیادی دارید آرزو میکنم روزی با ارکستر بزرگی از اروپا اثری از شما اجرا شود تا پاداش عشقتون به موسیقی را دریافت کنید
    نگفتین که از کدام وی اس تی ها استفاده کردین چون بر خلاف صدای دلنشین پیانو صدای درام را من خیلی نپسندیدم
    کل صدای خروجی اثر هم باس کمی داره و گرمای اون کمه با یک میکس و مستر دوباره باید به خروجی بهتری برسین
    بهترین آرزوها را برای شما دارم.

9. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0

دوست عزیز و مهربانم درود بر شما.

از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم. باور کنید که نهایت آرزوی من این است که فقط حرفم را با موسیقی به گوش همه برسانم بی هیچ چشم داشت مالی و یا چیز دیگری ولی افسوس که نتوانسته ام و این موضوع که کسی مرا حمایت نمی کند هر روز مرا افسرده تر از پیش می سازد...

همان طور که در پیام خصوصی هم به خدمت شما عرض کرده ام در میکس کار مرحله بسیار مهمی وجود دارد به اسم: "تفکیک حوزه فرکانسی اصوات" این مرحله قبل از مسترینگ صورت می پذیرد.

هر صدا در یک اثر موسیقیایی از نظر فرکانسی دارای یک حوزه و دامنه می باشد. خیلی از بخش های این حوزه می توانند با حوزه فرکانسی سازهای دیگر هم پوشانی و تداخل فرکانسی ایجاد کنند که این موضوع یک میکس مات و در هم را می آفریند. از ابزارهایی نظیر مولتی بندر و انواع اکولایزر ها استفاده می شود که هر صدا تا جای ممکن از صدای دیگر تفکیک شود که این موضوع در نهایت یک میکس شاداب و شفاف را می آفریند.

اینکه فرمودید صدای بخش باش کمتر است (به لحاظ حجمی) به دلیل محاسباتی است که برای این بخش به تناسب سازهای بم دیگر ارکستر (نظیر دست چپ پیانو، ویولون سل و ...) انجام گرفته است.

در مورد جنس درام حق با شماست. بعد از نوشتن پارتی تور و گرفتن خروجی می دی از آن اگر ارکستری در کار نباشد سمپل ها و جنس آن ها حرف اول را می زنند. سمپل های این کار بسیار قدیمی هستند (سمپل های رده گیگا استودیو تکنولوژی) ولی من هم امیدوارم که روزی بتوانم حرفم را به هر شکلی که هست به گوش دوستداران هنر موسیقی این نعمت بی بدیل پرودگار بزرگ برسانم.

پاینده باشید... محمد امیدوار تهرانی 19/2/1389

10. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    درود بر همه

دوست عزیزم آقای امیدوار

کارتونو شنیدم.
    آهنگ و تنظیم زیبایی داره ولی خوب، صداها مشخصه که نرم افزاریه. من هم رو نظر دوستانم هستم و دیگه بحث رو ادامه نمی دم. حتما از وی اس تی های بهتری استفاده کنید تا نگن صدا و سیماییه و در حال حاضر پر بیراه نگفتن...

چند تا نکته واسه بهتر شدن کار

نرم افزار east west gold خیلی به درد شما می خوره...

نرم افزار philharmonic هم چیز به درد بخوریه....

ریتم ها تونو پیچیده تر انتخاب کنید. شاید یکی از دلایلی که کارو ضعیف کرده ریتم می تونم بگم ،نپخته ای اس که استفاده کردید...

حداقل یه سازی که سولو بیشتری رو داره رو لایو رکورد کن... کارو جون دار می کنه...

واسه معروفیت هم 2 راه ارزانتر و راحت تره...
    Pmc و سایت های موسیقی...
    اگه کارتون خوب باشه حتما طرفدار پیدا می کنه...

مقلا یه کلیپ ساخته بودن بچه های شیراز.. تو گل و بلبل و درخت و جنگل و دریا نشسته بودن و سازهاشونو و آورده بودن.. پیانو هم آورده بودن می زدن... تو جنگل.. یه اکیپ 12 نفره...
    کار قشنگی هم بود.. میشه .....

قصد جسارت نداشتم استاد

اما دیدم واقعا حیفه....
    ما که بیسوادیم... به درک... شماها حیفید...

یا حق

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/5/10
  11. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام دوست عزیز.کار بسیار زیبایی شده...خسته نباشید.
    فقط مشکلی که بنظرم میرسه همین جنس صداهاست.پیشنهاد میکنم حتما یکبار از
    صداهای با کیفیت تر (همون پلاگینهایی که دوستمون inferno نام بردند و یا symphobia و ... در زمینه موسیقی کلاسیک و ارکسترال استفاده کنید) چون این کار واقعا ارزشمندیست.
    افرادی که برای چنین کارهایی ارزشی قائل نباشد و اهمیت ندهند باید براشون تاسف خورد.
    در آخر براتون آرزوی موفقیت میکنم و منتظر کارهای بعدیتون هستم.

12. shahram_er

shahram_er عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان

منم این قطعه رو شنیدم ،بعضی چیزاست که فکر میکنم این قطعه نمیتونه با مخاطب ارتباط بر قرار کنه:

1-ارکستراسیون ورنگ امیزی ارکستر با شعر همخونی نداره ، به عبارتی این حجم ارکستر برای این مضمون

شعر بفهمی نفهمی سنگینه ،شعر باید با یه مضمون گسترده تری جایگزین بشه.

2- خواننده توی دو سبک پاپ وکلاسیک سردر گمه ،ویبره ها طوری نیست که یه مخاطب کلاسیک رو ارضا کنه ،تحریرها وبغض ها هم قابل تعریف وتمجید برای سبک پاپ نیست .

غرض : هر چه فریاد داریم بر سر ... نکشیم ،بهر حال نقاط ضعف وقوت خودمون رو بشناسیم وضعفهاشو بر طرف کنیم ،قوتهاشم تقویت .
    به امید موفقیت شما

13. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز. ضمن تشکر از بابت انتقادهای شما از کار بنده به نظرم با عرض پوزش از شما گرامی، انتقاد شما جای چند انتقاد دارد:
    دوست گرامی این صحبت شما کاملا سلیقه ای هست و علمی نیست. به عبارتی: این تنظیم کننده و آهنگساز اثر است که تعیین می کند چه نوع ارکستراسیونی و چه رنگ آمیزی در کار باشد در ابن مورد نمی توان از تنظیم کننده ایرادی گرفت. چرا یک زمانی است که شما می گویید: در این کار مثلا در بافت هارمونی اکتاو موازی وجود دارد و این غلط است یا مثلا می گویید: در وصل شدن آکورد v7 به آکورد i در این قطعه هر دو آکورد مستقیم گرفته شده اند در حالیکه درجه پنجم تونیک در حل دومینانت سونت به تونیک (5-3)حذف نشده. اگر این حوزه انتقاد شما باشد کاملا درست و متین است اما اینکه می گویید ارکستراسیون اثر با "شعر" هم خوانی ندارد متاسفانه کاملا سلیقه ایست و مثلا من هم می توانم بگویم: به نظر من تنظیم کننده هم خوانی دارد.

فرمودید:
    مگر چنین چیزی ممکن است دوست من؟ حتما به خوبی می دانید که وقتی یک کار با تقطیع هجا یه هجا و تلفیق دقیق شعر و موسیقی کلمه به کلمه تبدیل به یک ملودی می شود، عوض کردن هر کلمه از این شعر و جایگزین کردن آن با کلامی دیگر کل تلفیق شعر و موسیقی را زیر سوال می برد. از آنجا که نه تنها هر کلمه از شعر دارای آکسان و تاکید در یک هجاست بلکه در یک مصراع از شعر باز هجایی وجود دارد در یک کلمه خاص که تاکید اصلی بر روی آن است پس نمی توان شعر را جایگزین کرد مگر اینکه ملودی کلا تغییر کند.

این موضوع نیز مبهم است: سر در گم بودن بین دو سبک؟؟؟ می شود از شما بپرسم: تعریف علمی و دقیق سبک "پاپ" چیست؟ ویبره ها """طوری نیست""" که مخاطب سبک کلاسیک را ارضا کند؟ مگر ویبره ها دقیقا چه طوری است؟ ویبره تعریف دقیق و علمی دارد دوست من. حرکت سینوسی ارتعاش صدا در ماندگاری بر روی یک نت به گونه ای که: حد بالا و پایین این سینوس خط نت را به اندازه ای ایده آل و یک نواخت ترک کرده و به آن برگردد. کدام ویبره در کدام دقیقه و ثانیه این کار اشتباه بوده و خط نت در وسط نیست؟
    چه کسی تعیین می کند که تحریر ها و ((((بغض ها؟!؟!؟!)))) در موسیقی "پاپ" چگونه باید باشند؟؟؟

این غرض شما را البته متوجه شدم اما دوست گرامی من بر سر چه کسی "فریاد" کشیده ام؟ لطفا دقیقا بگویید کجا در کدام پست؟ من فقط خواستم به عنوان یک هنر مند کارم را به گوش مردم هم طنم برسانم! این فریاد کشیدن است؟

به هر روی از بابت لطفی که به من داشتید و از من انتقاد کردید از شما بزرگوار سپاسگزارم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/5/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. shahram_er

shahram_er عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صحبتهاتون رو خوندم دوست عزیز

خوشحال شدم ازاینکه عرایض بنده رو مورد توجه قرار دادین،منم دوباره قطعه رو با دیدگاه های شما گوش

دادم، به نظرم فوق العاده اومد براتون آرزوی موفقیت میکنم.

15. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دوست عزیز اگر امکانش هست کارتونو تو فورشیرد آپ کنید تا منم بتونم این کار رو گوش بدم
    اینطور که بوش میاد کار پدرمادر داریه
    خدا قوت

16. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    تمنا

دوست مهربان و عزیزم درود بر شما.

ببخشید که خیلی دیر پیام شما را خواندم.

بله این لینک دانلود کار تمنا است در سایت 4shared که دوست مهربانم آقای امیر لطف کردند و در آنجا آپلود کرده اند:

http://www.4shared.com/audio/z41mCe9c/Tamanna_Master_MP3-48k_.html

امیدوارم که مرا از نظرات خوبتان بی بهره نگذارید.

دوستدار شما .... محمد امیدوار تهرانی 14/10/1389

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - تمنا محمد امیدوار
  1. Honey_Shababi
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    790
  2. جابر مهدی نیا
    پاسخ ها:
    1