تمرین صدای من با آهنگ مسافر استاد سیاوش قمیشی

شروع موضوع توسط m-biainja ‏21/5/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تمرین صدای من با آهنگ مسافر استاد سیاوش قمیشی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ميدونم خيلي خوب نشده-خيلي جاها هم به قول معروف فالش ميخوندمو هزار تا مشکل ديگه که حتما از

شما ميخوام بهم بگيد.

من اصلا قرار نبود صدا رو با آهنگ بزارم --اينم رو خوب نشدنش تاثير داره

تصميم داشتم صدا رو به صورت خام و بدون آهنگ بزارم بخاطر اين اول فقط خوندم-بدون آهنگ و اين چيزا

بعد که سيوش کردم تصميم گرفتم همونو روآهنگ بزارم با adobe صدا ي سياوش و برداشتم همون صدايي

که سيو کردم و روش تنظيم کردم-که خيلي خوب نشد چون با آهنگ هماهنگ نخوندم اصلا با آهنگ نخوندم

که هماهنگ بشه ولي

سعي کردم يه جوري تنظيمش کنم.

خلاصه انتظاري هم ندارم من که تازه دارم از صفر شروع ميکنم بتونم الان يه کار مثل سياوش قميشي

بخونم و اين آهنگ کاملا جنبه ي تمريني داره.

من به نظر شما اساتيد براي پيشرفتم نياز دارم

لینک دانلود siyavash by mohammad ghohestani.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download?

2. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی کسی گوش نکرد؟

3. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی کسی گوش نداد من این صداهارو الکی نمیزارم اینجا مثل کلاس درسه وشما هم اساتید من هستید

4. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام...
    دوست عزیز...
    اول اینکه به خاطر کاری که گذاشتی ممنونم...اما...
    باید رو کیفیت کارات بیشتر فکر و کار کنی...
    در مورد آهنگ که هیچی قابل گفتن نیست...در مورد صدای شما هم باید بگم که باید سعی کنی،صدای خودتو پرورش بدی...تقلید از نوع و جنس صدای یه خواننده کار درستی نیست!
    تقلید بیشتر در تکنیک خواندن،و نکات مربوط به خوانندگی ارزش داره...
    ادامه و بیشتر...
    با تجدید احترام....
    :smile (13):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/5/11
  5. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از نظرتون ممنونم

اما

1-آهنگ رو من نساختم با adobe صدا رو حذف کردم و تو طی این پروسه ی حذف صدا کیفیت آهنگ خیلی کم میشه و صرفا کارم جنبه ی تمرینی داشت

2-بعد از خوندن نظر شما 100 بار کار رو گوش دادم من نمی فهمم منظورتون از تقلید چیه چون صدای من هیچ شباهتی به سیاوش قمیشی نداره و من جزء اون آدمهایی هستم که مخالف تقلید صدای دیگرانه .

بازم ممنون

6. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خواهش میکنم...
    واسه همین در مورد آهنگ چیزی نگفتم...
    من حس کردم...میخواین صدای خودتون رو شبیه آقای قمیشی بکنین...
    اگه این طوری نیست که خیلی خوبه...
    :smile (75):

7. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست دارم نظر بقیه ی اساتید رو بدونم - آخه تو شهر ما که کلاس نیست من هم هر از چند گاهی یه صدا از خودم میزارم تا شما اشکالاتش و نقاط قوتش رو بگید تا روش کار کنم بعد باز یه کار دیگه که مشکلات رو در اون اصلاح کردم میزارم که باز نظر بدید خلاصه منظورم اینه که شما در جریان پیشرفت من باشید درست مثل یک استاد و شاگرد

8. volfgan

volfgan Banned

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    من که استاد نیستم ام خب خیلی وقته تو کار موزیکم.نظر من میدونی چیه؟!
    ببین،من تا2سال پیش خوشم از یه سبکی میومد و گیر داده بودم که تو اون سبک بخونم که اصلا فایده ای نداشت و احساس شکست میکردم.اما یه روز به این فکر افتادم که شاید صدای من به یه سبک دیگه بخوره و بتونم تو اون سبک پیشرفت کنم!
    سبک راک واندی راک الان کار میکنم که خیلی توش موفق شدم.دوست عزیزاول ببین تو چه سبکی میتونی موفق شی وبخونی،بعد...
    صداتو گوش دادم.معلومه رو صدات اصلا کار نکردی.اون حسی رو که یه خواننده باید تو صداش به وجود بیاره رو نداری هنوز.رو صدات هم کنترل نداری.اماحتما قابل پیشرفتی

9. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    اول اینکه پیشنهاد میکنم ابتداروی تمرینهای تنفس کار کن بعد سلفز و بعد تکنیکها.
    جنس صدات خوبه بشرطی که با صدای واقعی خودت بخونی و سعی در تقلید نداشته باشی یه چیزی که حس کردم اینه که انگار میترسی صداتو آزاد کنی شرط اول در خوندن اینکه که در هر لحظه حجم صداتو بتونی کنترل کنی خوندنت مثل کسیه که مثلا توی یه اتاق داره میخونه و میخواد صداش بیرون نره اهسته خوندن خودش قواعدی داره
    شما بعد از تمارین تنفسی و اشنایی با قسمتهای مختلف ایجاد صدا در بدن(ششها- سینه - گلو - حنجره- دهان و زبان) باید سلفز کار کنی یعنی بتونی صدای تمامی نتها رو مثل دیاپازون با صدای خودت اجرا کنی یه برنامه توی سایت هست بنام sing and seeانون استفاده کن بعد تک تک نتها رو اجرا کن و نتیجه رو توی اون برنامه ببین اونقدر تمرین کن که دیگه بتونی صدای هر نت رو حتی بدون ترتیب و بصورت تصادفی درست اجرا کنی- مرحله بعد اشنایی با تکنیکهای اون سبک خوانندگیه مثلا اشنایی با وایبریشن یا نوسان و یا لرزش صدا- اشنایی با تکنیکهای زینتی صدا مانند پسا و پیشا و موردانت و تریل و تحریر و ....و در پایان تمرین مداوم ......

10. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از شما واقعا نظراتتون درست و بجا بود مخصوصا در مورد بی احساس بودن صدا که این رو قبلا هم یکی بهم گفته بود آیا راه حلی دارید که بتونم احساس رو به صدام اضافه کنم؟ -حتما تمرین بیشتری میکنم و رو نقاطی که شما گفتید بیشتر کار میکنم

تا تقویتشون کنم من خیلی خیلی خیلی تازه کارم و هنوز روی پله ی اول هم پا نذاشتم اگر میشه آموزش تصویری کار با sing see رو بزارید چون من اصلا نمیدونم کی دارم فالش میخونم اصلا نمیدونم چجوری باید بفهمم دارم فالش میخونم.خواهش میکنم خیلی ابتدایی در حد کودکستان توضیح بدید چون من تازه واردم راستی صدای من نقاط قوت نداره که رو اونها هم کار کنم تا بیشتر تقویت بشه؟

11. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزیز
    یه مجموعه اموزش صوتی خوانندگی پاپ توی سایت هست فکر کنم توی تاپیکهای حسامه اونا رو دانلود کن از صفر همه اینا رو برات بصورت صوتی توضیح میده و پایان هر مبحث هم تمرین داره که باید تکرار کنی. اون برای شروع خیلی خوبه
    نقش احساس یه نقش کلیدیه یه جایی شما باید شادی و نشاط رو توی خوندنتون به شنونده القا کنید یه جا ماتم و اندوه و یه جا امید و.....
    ببین شما سعی کن تو تمرینات دقیقا مثلا همون احساس گریه و غم و ناراحتی معمولی که توی صدات در زندگی روزانه داری توی خوندنت القائ کن البته با کمی تغییر
    برای اینکار چند تا اهنگ در حالات مختلف(شاد- معمولی- غمگین- ناامیدانه- باغرور- احساس افتخار و سر بلندی و....) از خواننده هایی که قبولشون داری گوش کن و ببین چطوری احساسشون رو تو خوندن میارن اینا همش حسه باید خودت بهش برسی
    و نکته ای هم تذکر بدم که هیچ موقع سعی نکن زمزمه کنی و یا بهر دلیل(مثلا بیرون نرفتن صدات از اتاق)اروم بخونی چون در بلند مدت اثر بدی روی حنجره میذاره همانطور که گفتم صداتو رها کن و بذار ازاد باشه بعد روش کنترل داشته باش.

12. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    گوش دادم با دقت ، بد نبود
    البته من در جایگاهی نیستم که بخوام نظر بدم منتهی بنده دو ضعف اساسی دیدم :
    1. ضعف در بیان احساس
    2. استفاده نکردن درست از حجم و وسعت صدا یعنی تقریبا همون چیزی که ماهمین جان فرمودند(مثلا بیرون نرفتن صدات از اتاق)
    مخلص همه ی دادشا هم هستیم :smile (17):

13. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از نظراتتون -- نقاط قوت صدام رو در کجا میبینید؟

14. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نقطه قوت رو الان نمیشه به راحتی فهمید
    ولی یه چیز خیلی مهمه
    اونم این که شما وقتی این اجازه و جرات را به خودت دادی که بخونی به احتمال خیلی بالایی نتیجه می گیری
    داداش نصفه ی بیشتر یه خواننده ی خوب تلاش و پشت کارشه
    ان شا الله که موفق باشی

برای صدای گرفته ی ما هم دعا کن :d:d:d

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - تمرین صدای من
  1. Broken-Spades
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    62
  2. alizamany
    پاسخ ها: