تقویت دیافراگم

شروع موضوع توسط رهاوی ‏24/5/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک تقویت دیافراگم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام
    ببخشید چگونه دیافراگم خودمو تقویت کنم تا هم تحریر هام خوب جا بیفته و هم نفسم بیشتر بشه؟
    اگر دوستان کمکم کنن بی نهایت ممنون میشم
    باتشکر رهاوی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. HOSEIN77

HOSEIN77 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوست عزیز
    روی زمین دراز بکشو نفس بکش....چون هر موقع روی زمین دراز کشیده باشی از طریق شکم تنفس انجام میشه و با تمرین میتونی همین نفس کشیدنو در حالت ایستاده هم انجام بدی
    موفق باشی

3. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنونم این کا رو انجام میدم ولی هنگام خوندن نمیتونم از دیافراگم کنترل کنم بعدشم نفسم بیش از 25 ثانیه نیست میخوام راهی پیدا کنم که هم نفسم بیشتر بشه و هم هنگام اوج خوانی به حنجره ام فشار وارد نشه علتشم میدونم نفسم هنگام اوج گرفتن به سینه ام میاد اگه دوستان محبت کنن راهنماییم کنن از محبتشون بی نهایت ممنونم

4. HOSEIN77

HOSEIN77 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    منم اینطور بودم استادم گفت این کارا بکن خوب شد
    شما رو نمیدونم....شاید مشکل کلی هستش
    به هر حال نظر من بود...موفق باشید

5. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنونم از راهنماییتون ولی من به جواب نرسیدم اگر دوستان راهی برا تقویت دیافراگم و کنترل نفس و افزایش نفس میدونن باراهنماییشون منو مدیون خود میکنن با تشکر

6. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    تحریر به تنفس مرتبطه اما در وهله اول برای جا افتادن تحریر باید تکنیک خوندنتون رو زیر نظر بگیرید .
    برای حجم تنفسی بیشتر ورزش های هوازی " تنفس هوای پاک و دوری از دود بهترین راه حله ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    بازم جواب قانع کننده ای دریافت نکردم بنده از حجم تنفسی سوال نکردم بلکه کنترل ان و چگونه باید دیافراگم خودمو تقویت کنم ایا راه حل خاصی وجود داره یا تمرین مخصوصی داره و یکی هم از کجا بدونم که از دیافراگم میخونم نه از حنجره

8. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    دوست عزیز وقتتو دنبال این مسائل هدر نده.. بعضی چیزها ذاتی و ژنتیکیه..هم چی اموزشی و کسب کردنی نیست... ولی ب هر حال بهترین کار رفتن ب کوه و اواز خودن توی فضای بازه.موفق باشی

9. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    دوست عزیز درسته که بعضی چیزا ذاتیه اونم اگه بخواهیم در صد بزنیم میشه70 درصد ولی 30 درصدشم اکتسابیه من تازه امروز این انجمنو دیدم مشتاق شدم فکرم میکردم شاید بتونم جواب سوالاتمو بگیرم ولی متاسفانه یا عزیزان وافعا بلد نیستن یا اگه هستن اگه خوش بینانه هم نگاه کنم حال و حوصله جواب دادن رو ندارن به هر حال از لطفتون ممنونم

10. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    ن دوست عزیز اینجا خیلی ها هستن که واقعا دلسوزانه اگه سوالی باشه ک توان جواب دادنشو داشته باشن جواب میدن.ولی همونطور ک گفتم بعضی چچیزها ن یاد گرفتنیه ن توضیح دادنی و ممکنه جزئ همون 70 درصد باشه. ک شما هیجا نمیتونید جوابی براش پیدا کنید چ برسه تو انجمنی ک دوستان باید منظور هرچیزیو با نوشتن برسونن. من خودم اینجا خیلی چیزها یاد گرفتم از اساتید. شما بهتره یه کلاس صداسازی برید و در کنارش همونطور ک گفتم کوه...بهترین کار همینه.موفق باشی

11. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    عزیز اگه واقعا میتونستم میرفتم نیازی هم در اینجا مطرح کنم رو نداشتم ولی من جوابمو بین سوالاتی که دوستان پرسیده بودن پیدا کردم ولی از شما دوست عزیزم که لطف کردین سعی کردین راهنماییم کنین تظکر فراوان دارم
    اما اگه اجازه بدین مطلبی رو خدمتتان عرض کنم که اولا این سوال مربوط به ذات صدا نمیشه بلکه دیافراگم ربطی به حنجره نداره ابن کاملا اکتسابیه من تجربه 20 سالمو بگم تا دوسال پیش میخوندم ولی نه به صورت علمی ولی نمیدونستم اشکال کارم کجاست همه میگفتن این ذاتیه ولی این دو سال به این نتیجه رسیدم حتی شخصی 30 درصد اکتسابی رو هم یاد بگیره و خوب از صداش استفاده کنه و صدای خودشو خوب بشناسه میتونه طوری بخونه که شاید خیلی از خوش صداها نتونن اینطوری بخونن

12. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    بازهم اگر عزیزانی که در این رابطه یعنی تقویت دیافراگم پرتاب صون از دیافراگم تمرین خاصی به ذهنشون میرشه ممنون وقدردانم

13. HOSEIN77

HOSEIN77 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیز...ایشون راست میگن..همه چیزی رو نمیشه توضیح داد..خودت باید با تمرین و انجام دادن تمامیه روش ها به نتیجه برسی...موفق باشی

14. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    من از راهنمایی دوستان متشکرم ولی با نهایت احترام تا حدودی حرف شما درست است و ان را قبول دارم ولی اقا حسین عزیز ما در موسیقی بعضی چیزارو تجربی یاد میگیریم که همان تجربه شده هارا به صورت علمی هم میتوان یاد گرفت یعنی به صورت علمی یاد میگیرم که چطور از چهار بیات به یک راست پنج گاه منتقل بشم برا تقویت دیافراگمم اینطوریه شاید تجربتا ادم یه چیزایی رو بدست بیاره ولی همینم میشه بازم تا حدودی توضیح داد به هر حال من ازت تشکر میکنم که سعی در راهنماییم کردید

15. teckno2007

teckno2007

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز من اینجا چند تمرین میگم خیلی واسه تقویت دیافراگم خوبه
    1 - رو زمین بخواب و از شکم نفس بکش
    2 - از بینی نفس رو وارد شکم کن و یه سوراخ ریز بین لبات یا دندونات درست کن و با فشار هوا رو بده بیرون جوری که صدای سسسسس بده.هر دفعه سعی کن مدت زمان بیشتری واسه بیرون دادن هوا خرج کنی
    3 - مثل تمرین شماره 2 انجام بده با این تفاوت که با استفاده از مترونوم باهر ضرب هوارو بافشار بده بیرون (واسه تحریر و ویبره صدا خیلی خوبه).موفق باشی

16. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    ممنونم ازتون خیلی محبت کردین

بارگذاری...