تقاضای کمک جهت استفاده از میکروفن !!!!

شروع موضوع توسط psysaeed ‏28/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تقاضای کمک جهت استفاده از میکروفن !!!! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

دچار مشکل شدم برای استفاده از میکروفونی که تازه همین امروز خریدم (NT1 A) قبل از این من Nova داشتم و به خوبی باهاش کار میکردم تا اینکه یه بار از کار افتاد و هرچقدر تلاش کردم جواب نداد، چند روز گذشت و وقتی دوباره امتحان کردم دیدم مثل اول کار میکنه، اما دوباره پس از مدتی از کار افتاد و دیگه کلا کار نکرد تا اینکه مجبور شدم میکروفن بخرم !!! فکر می کردم دلیلش کار نکردنش ضربه وارد شده به میکروفن بوده تا اینکه امروز میکروفن جدیدو امتحان کردم و دیدم دوباره کار نمیکنه !!!! حالا فرقی که میکروفن جدید با قبلی داره اینه که Nova هیچ صدایی ازش در نمیومد ولی NT1 وقتی حساسیت خیلی بالا میبرم صدای کمی ازش در میاد که خوب اصلا طبیعی نیست !!! چون دقیقا یادمه وقتی حساسیت در همین حد بود میکروفن Nova حتی صدای فعل و انفعالات شکممو می گرفت اما NT1 اینجوری نیست !!!! کارت صدا Fast Track Ultra هست و خودش Phantom Power داره قبلا به خوبی کار میکرد ولی الان چه روشن باشه چه خاموش هیچ فرقی به حال میک نداره !!!! از آداپتور هم برای تامین برق استفاده کردم ولی بازم تاثیری نداشت !!!! الان به شدت نگرانم چون تو یه مقاله خوندم برقی که واسه تامین میکروفن های استودیو استفاده میشه خیلی مهمه و اگه بیشتر یا حتی کمتر از ولتاژ استاندارد باشه موجب خراب شدن اون میشه !!!!! میترسم هنوز یه روز نگذشته میکروفونو از دست داده باشم !!!!!

از دوستان و استادان گرامی تقاضای کمک و راهنمایی دارم !!!

2. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام دوست من
    من احتمال میدم که از کابلتون باشه یعنی قعطی پیدا کرده و برقو به میک به خوبی نمیرسونه
    کابلتون رو چک کنید انشا الله که درست میشه......................

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همونطوري كه دوستمون گفتند يكبار با يه كابل ديگه تست كنيد احتمالا يه قطعي كوچيك داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با یه کابل دیگه هم امتحان کردم ولی بازام همونجوری بود، یعنی میک صدارو میگیره ولی خوب حساسیتشو خیلی بالا میبرم که خوب طبیعی نیست! من احساس میکنم از Phantom Power باشه ، ولتاژ استاندارد به میک نمیرسه !!!!

پیشنهاد شما چیه ؟ (امروز میخوام رو یه میکسر هم امتحان کنم تا از سلامت میک مطمئن بشم)

5. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    میتونیذ با یک میکروفون داینامیک و همون کابل تست کنید اگر با گین معمولی صدای خوبی گرفتید احتمالا از سیستم برق رسونی به میک هستش که میتونه از کارت صدا ویا از اداپتوری که استفاده میکنید باشه.......
    موفق باشید

6. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میکروفونو یه جایه دیگه تست کردم و به خوبی و کیفیت عالی جواب داد (با همین کابلی که در اختیار دارم) !!! ولی خوب روی کارت صدا هنوز ok نیست !!! با میکروفونه دینامیک تست کردم همچنین گیتار الکتریک و هیچ مشکلی نبود !!! خلاصه همه راه هایی که میشه امتحان کردو رفتم و الان دیگه مطمئن شدم مشکل از کارت صدا و در برق رسانی هست !!! و فکر میکنم به آداپتور(5V) یا USB مربوط نمیشه !!! مشکل از خود کارت صداست !!!!دوستان اگه میتونن راهنمایی کنید !!! آیا امیدی واسه درست شدن هست ؟؟؟

7. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آیا قطعه ای هست واسه Phantom Power ؟؟؟ که فقط اونو بخرم ؟؟؟؟

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله فانتوم پاورهای مجزا هستند. سابقا قیمتشون از 50 تومن بود به بالا
    اما تصور نمیکنم مشکل شما از فانتوم پاور باشه

9. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    گیتار و میکروفن رو به ورودی های جلو وصل کردید و جواب گرفتید؟؟توی همه ورودی ها امتحان کردید؟مشکل از پری آمپش نیست؟اگه اینا نباشه که دیگه از همون فانتوم پاور هست!!

10. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    وقتی از میک دینامیک یا گیتار الکتریک استفاده میکنم همه ورودی ها (xlr , trs ) کار میکنه ولی وقتی از میک nt1 a استفاده میکنم هیچ کدوم از ورودی ها xlr کار نمیکنه !!!!

فکر نمیکنم از پری امپ باشه ،،،، احتمالا مشکل از فنتم پاور هست !!!

بارگذاری...