تفاوت tempo در acapella و original song

شروع موضوع توسط DANIEL ADHAMI ‏29/8/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک تفاوت tempo در acapella و original song تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    عرض ادب.
    گاهی اوقات خیلی به این مورد بر میخورم که چرا آکاپلای یک آهنگ تمپوش با تمپوی آهنگ اورجینال جور در نمیاد.همه چیز چک میشه از جمله تمپوی نرم افزار-سر ضرب ها و خیلی تکنیکهایی که خودم به کار میبرم و حتی تمپوی هر دو نسخه به درستی detect میشه اما نمیدونم چرا گاهی این مورد پیش میاد.
    البته من با خودم گفتم که احتمالا چون acapella اورجینال نیست و با نرم افزارهای حذف آهنگ این کار انجام شده ممکنه بخاطر حذف برخی فرکانس های صدا این مشکل باشه اما دیدم شاید منطقی نباشه.
    حالا میخواستم نظر دوستان رو بدونم.

2. mory952

mory952 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    من هم تقریبا این مشکل و داشتم ، یعنی وقتی یک ریتم رو با کیبورد ارنجر میساختم و بصورت wave توی DAW وارد میکردم و تمپو رو هم روی همون تمپوی کیبوردم تنظیم میکردم یه مقدار بسیار کمی تمپوها فرق داشتن بطوریکه بعد از حدود 100 میزان کاملا تفاوت فاحش میشد.
    حالا نکته اینجاست که یکی از بچه های همین سایت گفت که "تمپوی کیبوردهای الکترونیکی با DAW ها متفاوتند و دقت کیبوردها کمتره" . این شد که من با نرم افزار Traktor تمپوی فایل Wave رو که ریکورد شده بود رو بدست آوردم و دیدم یه نمه متفاوته (مثلا بجای 90 حدود 89.629!!) حالا فکر میکنم شما از تمپوی آکاپلا یا موزیک اورجینالت با استفاده از یکی از نرم افزارهای موجود که Tepo Detection دارند مطمئن بشین. و بعد با هم Sync کنیدشون.

3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    ممنون.
    البته مشک دقیقا همینه که تمپو ها همونطور که گفتم شناسایی شدن و تمپوی دقیق هر دو فایل 117 هست.
    حتی زمانی که خود آکاپلا رو با تراک اورجینالش مچ میکنم به صورت دستی،تا دو سه میزان میره و یدفه یا عقب میمونه یا جلوتر می افته،عجیبش دقیقا همینه.
    چون اون تنها یک فایل wave هست و چیز خاصی نیست،دقیقا زمان شروع آکاپلای خواننده رو با شروع موزیک اورجینالش مچ میکنم اما باز هقب میمونه

4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +880 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    وکال مثل درام و پرکاشن transient شارپ نداره که بتونی تمپو خیلی دقیق رو اندازه بگیری. این tempo detection ها هم که اتوماتیک اندازه میگیرن هم همیشه دقیق نیستن . چون reverb و اففکت های دیگه بائس میشه که اندازه دقیق نباشه.

احتمالش هم زیاده که سافتور که وکال رو از آکومپنیمنت جدا کرده ترک رو process میکنه و تمپو اوض میشه ی خورده .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +880 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سلام...کدوم پست؟ من هیچ پستی رو پاک نکردم.

اره این لینک خوبی هست . رجب midi buffer و مشکلاتش نوشته .midi تو این ۴۰ سال خیلی کم عوض شده برای همین اون مشکلات قدیمی هنوز هستن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    درود
    پستم مربوط به تاپبک مجاوری بود که در حال پاسخ دادن بودید . اشتباهی اومد اینجا :happy-43:

بارگذاری...