تفاوت cor i5 با cor i7 خیلی زیاده؟

شروع موضوع توسط samandar ‏15/4/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تفاوت cor i5 با cor i7 خیلی زیاده؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود دگر بار.....
    دوستان بنده کم کم اماده میشم برا ارتقا سیستم.همه ی مطالب مربوط به راهنمایی سیستم رو هم خوندم.تنها سوالی که برام مونده اینه.ایا تفاوت cor i5 با cor i7 خیلی زیاده؟؟من میخوام برا صدا و سیمای اینجا اهنگسازی کنم. ایا سی پی یو ی cor i5 میتونه جواب اون همه باز کردن تراک تو نندو یا کیوبیس رو بده؟؟این سی پی یو تفاوتش با i7 خیلی زیاده؟؟ایا با این سی پیو میشه برا صدا و سیما کار کرد؟؟اخه دوستان حساب کنید کاری که میخوام اراعع بدم به صدا و سیما قراره از شبکه استانی دیده بشه.این همه ادم میخوان ببینن .نرم i5 بگیرم سیستم کم بیاره؟؟فک کنم دوستانی که با هر دو سیستم cor i5 و cor i7 کار کردنن بهتر بتونن جواب بدن.دوستان سریعتر جواب بدین لطفا..چون شارژ اینترنتم امروز فرداست که تموم بشه.:smile (9):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من، تفاوت از چه نظر؟ در حالت کلی بله پردازنده های i7 از i5 قوی تر هستن اما این به این معنی نیست که برای کار مناسب نباشن
    انتخاب پردازنده ارتباط مستقیم به حجم کاری و کلا نحوه کار شما با سیستم داره تا از این موارد اطلاع نداشته باشیم نمی تونیم راهنمایی دقیق کنیم
    پیشنهاد می کنم بودجه ایی که در نظر گرفتی رو بگی طبق اون پیشنهاد بدم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    والا اقای لایت دیگه خودتون حساب کنید.من با کیوبیس میخوام کار کنم احتمالا ریزن رو هم یا اف ال رو باهاش ریوایر کنم به خاطر لوپ و این حرفا.ترک هم صد درصد بالای 30 تا تو هر پروژهن خواهد بود.حدود 1500 هم میخوام هزینه کنم. جناب لایت یه مساله یی که منو نگران کرده اینه که من مجردم و سنم هم بالای 26 سال هستش و پس اندازی برای اینده ندارم یعنی کل سرمایم به زور 10 تومن بشه شما دیگه حساب کن با این سن و زمان ازدواج و اینا 10 تومن پولی نیست .میترسم cor i7 بگیرم بعد همون کارایی i5 رو ازش بکشم سرماییم الکی هدر بره!!والا اینا مشکلاته منه.ولی از طرفی دوستام میگن نه هزینه کن به دردت میخوره چون تو تا الان این راه رو رفتی قطعش نکن.نمیدونم والا چیکار کنم!!:smile (9):من به غیر از پروتولز به تمام نرم افزارای معروف اهنگسازی تسلط کامل دارم و 1 سالی هم هستش که به صورت خود جوش پیانو میزنم و بیر رو تموم کردم.باز کردن انواع وی اس تی و این چیزا رو هم دارما.میدونم که باید رم 16 گیگ داشته باشم.

4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    موردی که شما بیشتر نیاز داری رم هستش
    اینم بگم اگر از کیوبیس کرک شده استفاده می کنی چون 32 بیت هست محدودیت رم داری فرقی نمی کنه 24 گیگ رم داشته باشی تا 4 گیگ نرم افزار 32 بیتی نمی تونه بیشتر از 4 رو استفاده کنه
    در مورد تعداد ترک ها موضوع فقط تعدادشون نیست، موضوع اینه که این 30 ترک چه پلاگین هایی هستن؟ هر پلاگین cpu usage خودشو داره
    توی این اوضاع بازار کامپیوتر پیشنهاد می کنم سراغ i5 بری کار کنی و اگر مشکلی داشتی ارتقاء بدی

5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    پس لایت جان یعنی شما میگی i7 نگیرم و همون i5 رو بگیرم (منظورتون همون 250 تومنیاست دیگه نه؟) و به جاش رم زیاد بگیرم؟؟منظورتون i5 با قیمت 250 تومنیاست یا نه گروناشه؟؟در ضمن مادربوردی هست که i5 روش نصب کنم و اگه بعدا خواستم ارتقا بدم بتونم I7 روش نصب کنم؟؟این سی پی یو های 1364 چی؟؟میشه با همین مادربوردی که میخوام بگیرم بعدا این سی پی یو های 1200 تومنی 1364 رو روش میتونم نصب کنم یا نه فقط cori7 رو میتونم بعدا نصب کنم؟سیستم پیشنهخادیه شما چیه؟

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase

cpu های 1364 نشنیدم من، اگه منظورت 1366 هست که الان خریدنشون صرف نداره چون از رده خارج شدن درسته قوی هستن ولی خوب قدیمی شدن
    الان بهترین انتخاب برای شما cpu های سوکت 1155 هست که نسل جدیدتر هستن و سری Ivy هم که آخر این ماه میلادی به بازار میان رو پشتیبانی می کنه این سوکت
    1366 رو فراموش کن
    بهترین کار اینه که شما یک مادربورد خوب و یک cpu نرمال بگیری و بسته به نیازت در آینده cpu قوی تر بگیری
    من فردا قیمت قطعات رو میگیرم طبق بودجه ایی که گفتی قطعه های پیشنهادی میگم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ببين دوست عزيز فرق بين اين دو مدل رو براي شما بيان ميكنم ولي بسته به نوع استفاده شما ميشه تشخيص داد كه فرق زياد هست يا نه!مثلا سي پي يو i5و i7 براي يه فرد كه سيستمش كلا روزي 1 الي 2 ساعت روشنه اونم براي آهنگ و عكس ديدن..تفاوتي واسش نداره!اما فردي هست كه حداكثر استفاده رو از سيستم ميكنه و به فكر بهترينه..خيلي فرق داره در حالت كلي و بحث فيزيكي سي پي يو هاي i5 داراي 4 هسته اصلي و 1 هسته مجازي هستش.اما سي پي يو i7 داراي 4 هسته يا core اصلي و 3 هسته مجازي..شما بايد ببيني كه واس كار شما چطور جواب ميده!ولي فرق عمده فيزيكي شون تو همين هسته اصلي و مجازي و فركانس سي پي يو يا همون چند هرتز بودن و اوركلاك و پهناي باند..كه بايد بازم طبق كارخودتون انتخاب كنيد.{username}-{filename}

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    لایت عزیز ممنون اگه این کار رو بکنید که ممنون میشم .اگه میشه این مچ بودن قطعات و تعویض سی پی یو در اینده با همون مادربورد بدون تغییر مادربورد رو هم بپرسین .

9. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست من این بخش اول گفته هاتون در مورد تعداد هسته ها صحیح نیست لینک زیر رو مطالعه بفرمایید
    Can someone explain what a CPU thread / logical core is? - CPUs - CPU-Components

10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    لایت عزیز ایا تفاوت این مدل سی پی یو با مدل سی پی یو شما صرفا فقط در داشتن قابلیت اورکلاک در سی پی یویی شماست(مال شما k داره ولی این پسوند نداره) که به درد بنده اورکلا ک نمیخوره یا نه تفاوت دیگه ای هم هستش که از مال شما فکر کنم 10 یا 15 تومن ارزونتره؟منظورم این مدله که 496 قیمت زدن.
    Intel® Core™ i7-2600Clock Speed 3.4 GHz

البته این 1333 هستش.یا نه 1155 هستش؟ ntel® Smart Cache 8 MB Support up to 32GB DDR3 -1066/ 1333
    FCLGA1155
    DMI : 5 GT/s , Bus/Core Ratio : 34
    Intel® HD Graphics 2000
    Lithography 32 nm
    Four Physical Core ,8 Treads, Intel® Clear Video HD Technology, Dual Display Capableلایت عزیز مگه نرم افزار کیوبیس 5 برای 64 بیت کرک نشده؟فقط 32 بیتش کرک شده جدا؟؟ببخشین که خستتون میکنم.نظرتون در مورد اینکه 1 ماه صبر کنم قیمتا بیاد پایین چیه؟به نظرتون با اومدن مدلای جدید قیمتا تا 1 ماه دیگه میاد پایین یا نه به سرنوشت قبل عید دچار میشیم باز؟

11. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    cpu سیستم من کلا از سوکت 1155 نیست سوکت 2011 هستش کلا متفاوته
    شما که قصد اورکلاک نداری 2600 کاملا مناسبه واست دلیلی نداره بیشتر از 100 تومن هزینه اضافی برای 2600k بدی

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    منظورم این مدله که 496 قیمت زدن.
    Intel® Core™ i7-2600Clock Speed 3.4 GHz

البته این 1333 هستش.یا نه 1155 هستش؟ ntel® Smart Cache 8 MB Support up to 32GB DDR3 -1066/ 1333
    FCLGA1155
    DMI : 5 GT/s , Bus/Core Ratio : 34
    Intel® HD Graphics 2000
    Lithography 32 nm
    Four Physical Core ,8 Treads, Intel® Clear Video HD Technology, Dual Display Capableلایت عزیز مگه نرم افزار کیوبیس 5 برای 64 بیت کرک نشده؟فقط 32 بیتش کرک شده جدا؟؟ببخشین که خستتون میکنم.نظرتون در مورد اینکه 1 ماه صبر کنم قیمتا بیاد پایین چیه؟به نظرتون با اومدن مدلای جدید قیمتا تا 1 ماه دیگه میاد پایین یا نه به سرنوشت قبل عید دچار میشیم باز؟سوال دیگم اینه که لایت عزیز یعنی سیستم شما به هیچ وجه کم نمیاره تو پروژه های خیلی سنگین؟؟یعنی هر چی وی اس تی لود کنید سیستم واقعا جوابگو هستش؟؟نه هنگی نه پریدن یهویی و خارج شدن از نرم افزار اصلا هیچکدومه اینا رو نداره سیستمتون.!!اگه اینجور باشه که من حتما 1500 میزارم کنار فقط برا کیس!!!!!اخه انقدر سیستم پایین من اررو و هنگ کرده خسته شدم و باور چنین سیستمه قدرتمندی رو نمیتونم داشته باشم!!!!و یه سوال دیگه الان که ویندوز 8 اومده شما باید حتما ردایو ماردبوردتونو اپدیت کنید تا بتونید از ویندوز 8 استفاده کنید نه؟راه دیگه ای نیست؟؟اخه حساب کنید ویندوز 8 اومده باشه و بخوایی سیستم بگیر حالا سیستمی رو بگیری که باید برای نصب ویندوز 8 باید درایو اون مادربورد رو از سایتش اپدیت کنی؟؟یکم نامردی نیست؟؟سیتمه نو بگیری ولی ویندوز 8 رو ساپورت نکنه.!!:smile (9):

13. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اون عدد مربوط به باس رم هست نه سوکت
    کیوبیس فقط ورژن 32 بیتی کرک شده
    در مورد صبر کردن هم واقعا بازار قابل پیش بینی نیست، امروز دلار کمی پایین اومده ولی خوب مشخص نیست پایین بمونه و تاثیر بزاره در قیمت ها

14. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    لایت عزیز اگه میشه سوال رو کامل جواببدید یه چیزایی به فروم اضافه کردم.:smile (35):لطفا اون بالایی رو دوباره بخونید

15. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    شما اگه فقط موزیک کار می کنی نیازی به سیستمی به قدرت سیستم من نداری
    کار من با سیستم فقط موزیک نیست و نیاز به پردازش زیادی دارم همیشه همزمان چندین برنامه سنگین باز هستن و کار می کنم باهاشون
    استفاده شما فقط موزیک هستش واقعا دلیلی منطقی نداره که هزینه نجومی کنید برای سیستمی شبیه به سیستم بنده (فقط مادربورد و cpu به تنهایی بازار ایران 2150 قیمتشونه)

16. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    جل الخالق !!!!!!!!!!11 فقط سی پی یو و مادربورد شما 2150 پولشه واقعا!!!!!:smile (45): نه من ریکورد وکال هم میکنم لایت عزیز.همچنین شاید در اینده ریکورد ساز هم داشته باشم.البته صدا و سیما قراره ریکورد لایو استرینگاشو یه سریشو بده تو استودیو ی ترکیه حالا نمیدونم کدوم استودیوش ریکورد کنن براشون بفرستن اینجا ولی به هر حال ریکورد ساز هم خواهم داشت با میکروفون.

17. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    هیچ مشکل ایجاد نمیشه 2600 کاملا از پس کارایی که شما می خوای انجام بدی بر میاد

18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    سپاس.... پس لایت عزیز من فردا به سایت سر میزنم ببینم قیمتایی که پرسیدین چنده و چه مدلایی هست.پس من همین سی پی یو 500 تومنی رو بگیرم.!!فقط یه چیزی سی پی یویی شما مگه حول و حوش 600 نیست؟؟حالا فرض کنیم مادربوردتون هم 500 باشه .اینکه میشه 1 تومن همش!!

19. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    فردا همینجا اطلاع می دم
    این cpu قیمت جهانیش بین 650 تا 700 دلار هستش که توی ایران 1350 قیمتگذاری شده مادربرد ها این سری هم از حدود 600 شروع میشن توی بازار ایران
    از بازار ایران خریدنش رو پیشنهاد نمی کنم

20. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اها من فکر کردم سی پی یو شما COR i7 2600 k هستش نگو 3930k هستش ببخشید اشتباه کردم.حالا 100 تومن برا من چندان توفیر نمیکنه .من اگه بخوام همین سی پی یوی 2600 رو بگیرم و اصلا اورکلاک هم بلد نیستم اما 100 تومنم برام زیاد مهم نیست اضافیش شما میگین 2600k رو بگیرم یا 2600 خالی؟؟اصلا اورکلاکم بلد نیستم.لایت عزیز امروز شما رو خیلی اذیت کردم ببخشید.سوال اخر من اگه یههارد 120 گیگی این حدودا ssd بگیرم چون به خاطر سرعت و عملکردشون خیلی گرونن بگیرم شما پیشنهاد میکنید وی اس تی و سمپل ها رو تو این هارد قرار بدم و داوهای اصلی رو تو هارد معمولی یا نه داوها رو تو این هارد و سمپلا و وی اس تی ها رو تو هارد معمولی قرار بدم.پیشاپیش سپاس.

بارگذاری...