تفاوت کیوبیس و اف ال

شروع موضوع توسط djmomo2010 ‏25/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تفاوت کیوبیس و اف ال تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. djmomo2010

djmomo2010 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سلام آقا ما بلاخره نفهمیدیم فرق کیو بیس با اف ال چیه تو افکت گذاریه تو کیفیته تو وی اس تی خونیش هست که اینا همه رو اف ال داره و حتی می خوام بگم بیشتر گفتن که اف ال یه برنامه قالب هستش نمی دونم مثل عروسک هستش و ... ما رفتیم تمامی آموزشهای کیو بیس رو پیدا کردیم کتاب و ... اما چیزی دستگیرمون نشد شما ما رو راهنمایی کنید ممنون میشم...​

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز اول اينكه نام مناسبي براي تاپيكتون بذاريد

دوم اينكه اف ال بيشتر يه برنامه سكونئس هستش و براي تنظيم كردن و ساخت موسيقي كاربرد دارده و معمولا خيلي از اف ال كارها وكالشون رو در يه برنامه ديگه ميگيرن و بعدش وارد اف ال ميكنن و با آهنگشون ميكس .
    كيوبيس .. نئوندو يا سونار و ... برنامه هايي هستن كه علاوه بر دارا بودن استوديو ي ساخت و اديت موسيقي كار ركورد رو هم خوب انجام ميدن. و استوديو صوتي اونها هم خيلي قوي هستش
    اما اف ال به نقل از خيلي از دوستاني كه خودشون كاربرهاي اف ال هستن كمي در مورد ركورد وكال و ساز زمان بر و مشكل تر هستش.
    وگرنه ماهيت همه برنامه هايكي هستش.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. djmomo2010

djmomo2010 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    آقا دستت درد نکته اما من یه چیزیو بهش واقف هستم اینه که کیفیت کیو بیس بالاتر از اف اله با ادوب آئدیوشن رکورد گرفتم و با کیو بیس هم همینطور اصلا" زمین تا آسمون فرق می کرد

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اگه چنین تفاوتهایی رو مشاهده کردید خیلی خوب میشه که نمونه هایی رو اینجا قرار بدید که دوستان هم گوش کنن و اگه تفاوتی هست متوجه بشن!
    ممنون
    موفق باشید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. djmomo2010

djmomo2010 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    مي تونين امتحان كنين با برنامه ادوب آئديوشن يه وكال از خودتون ركورد كنيد و بعد با برنامه كيو بيس هم همين كارو كنيد كاملا" فرق اين 2 تا رو توي ظبط مي بينيد خب اين از تفاوت بين ركورد گرفتن
    يه چيزه ديگه اي كه هست توي كيو بيس امكان تعريف و ويرايش كيبورد كامپيوتر براي تك تك قسمتهاي برنامه هست اما توي اف ال نيست
    بعد محيط كيو بيس نسبت به اف ال بزرگتر هست شما پلاگين مثلا" نكسوز رو اگه توي اف ال باز كينين مي بينيد كه نصف پلاگين زير قسمت Browser هستش براي اينكه بخواين از همش استفاده كنيد بايد اين قسمتو ببريد اما توي كيو بيس پلاگين روي تمامي قسمتها قرار مي گيره
    من الان حدود 6 7 سال هست كه دارم از اف ال استفاده مي كنم از زماني كه ورژن 2 اين نرم افزار اومد پس قاعدتا" نسبت به كيو بيس بيشتر دوستش دارمو روونترم حالا تفاوتهاي بعدي رو كه ديدم حتما" مي زارم با هم بحث كنيم

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    این درسته کاملاً، شاید خیلی ها هم مثل خود من هم عقیده باشن با شما! ولی کسی که تازه میخواد شروع و انتخاب کنه نمیتونه همه ی نرم افزارهارو تست کنه!
    بسیار خوبه که هر کس از نقاط قوت و ضعف نرم افزاری که کار میکنه بگه تا تفاوتها روشنتر بشه!

ممنون میشم! :smile (70):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. djmomo2010

djmomo2010 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سلامي دوباره يه چي يادم اومد بگي مي نويسم اف ال براي كسايي كه مي خوان از 0 شروع كنن يه راه توپ رو يعني گذاشتن پروژه هاي خودش گذاشته كه تقريبا" سبكهاي خوبي با افكتهاي خوب و آهنگهاي خوب هست و مثلا" يه مبتدي مي تونه با نگاه كردن به اونا و افتادن داخل برنامه يه چيزايي رو متوجه بشه خب منم اولي كه شروع كردن همينجوري با نگاه كردن به پروژه هايي كه اف ال داشت يه چيزايي فهميدم اما توي كيو بيس فكر نكنم پروژه اي باشه كه با نگاه كردن به اون نرم افزارو ياد گرفت و مي گن كه مال حرفه اي هاست اگه هر كي اين پستو نگاه مي كنه و با اين دو تا نرم افزار كار مي كنه خواهشا" هر تفاوتي بين اين دو تا ديد مطرح كنه تا بقيه هم استفاده كنن ممنون

8. djmomo2010

djmomo2010 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    پترن و نت نویسی

سلام دوستان یه تفاوت دیگه توی نحوه ی نت گذاری، شما توی اف ال اگه توی یک پترن مثلا" پترن 1 یک چیزی رو بذارین دیگه تا آخر آهنگ نمی تونین توی این پترن نت رو جابجا کنین چون جابجا کردن همان و همون پترن تغییر کردن همان اما توی کیو بیس توی مثلا همو کانال می تونین چندین آهنگ بذارین
    خب من آهنگمو ساختم و می خوام برای اینکه کارم راحت شه و مثلا" بدم به نوازندگانی که با نت کار می کنن از توی کیو بیس می تونم آهنگمو تبدیلش کنم به نت و خب ادامه کار ( پرینتو این برنامه ها) ولی توی اف ال باید آهنگو میدی کنیم و ببریمش توی نرم افزاری مثل گیتار پرو که میدی رو نت کنه

این چیزهایی رو که اینجا نوشته می شه خدایی نکرده برای خراب کردن شرکتها و نرم افزارها نیست من گفتم خودم با اف ال حال می کنم چون همه چیزش تو دسترسه و سادست ، دوستان عزیز لطفا" تو این مبحث شرکت کنین

9. wolf.0511

wolf.0511 عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    به نظر من یکی از مهمترین برتری های اف ال به کیوبیس همین Step Sequencer هست که شما میتونید توی اون به راحتی و با دقت بالا درام بچینید که اینجوری هیچ نتی عقب و جلو در نمیاد ولی توی کیوبیس باید مترونوم بزنی و در حال رکورد مثلا کیک بزنی که کار چندان جالبی نیستمخصوصا اون beat designer کیوبیس که یک پترن رو تا آخر برا خودش میزنه!به نظر من مهم اینه که با کدوم نرم افزار حال کنی و برات ساده تر باشه معمولا هر کسی اولین نرم افزاری رو که با هاش کار کرده رو روش تعصب داره.یکی از مزیت های اف ال البته به نظر من محیط نت نویسی خیلی راحت و قابلیت ادیت نت ها در پیانو روله که خیلی بهتره نسبت به کیوبیس قابلیت arp کردن نت ها رو هم داره و...

10. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مطمئناً مشکل از تنظیماتتون بوده
    این کمپانی ها با این عظمت و سابقه هیچ برنامه رو طوری نمیسازن که شما متوجه بشید پایین بودن کیفیت رکورد بشید
    پروژه های اف ال رو گوش کنید،تمام وکال ها و سازهای زنده ای که تو پروژه هست در خود خود اف ال رکورد شده (شما پایین بودن کوالیتی احساس میکنید؟!)
    همونطور که جناب محبی فرمودند ماهیت تمام این برنامه ها یکی هست،خود کاربر باید ببینه با کدوم راحت تره و همون رو انتخاب کنه
    مسلماً تفاوت هایی داردند،به هر حال هر کدوم از این برنامه ها رو یک کمپانی نوشته

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  11. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نميدونم نظرم تا چه حد درست هست اگر اشتباهه دوستان تصحيح كنند.

adobe adution به نظر من هدف گروه سازندش بيشتر يا بهتره بگم تماما بر روي وكال گيري و كار بر روي صدا هست اما در نرم افزارهايي چون كيوبيس و اف ال مسلما هدف اصلي ساخت موسيقي و تنظيم اون هستش و تمركز اصلي روي اين موضوعات شده.اما چون تو ادوبي هدف اين بود كه گفتم پس مسلما كار بيشتر بر روي همين هدف صورت گرفته پس براي ظبط ميتونه گزيبنه ي بهتري باشه.

12. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    جناب محمد من اين حرفتون رو از نظر شخصي قبول ندارم ...

بله اگه بخواييم واسه كساني كه كارهاي تمريني تو خونه مي گيرن مي تونه بهترين گزينه باشه ولي كسي كه مي خواد در سطح حرفه اي مثلا برفرضمون سيروان بياد ركورد بگيره نمياد از ادوب استفاده بكنه ..

كيوبيس هم داراي انعطاف هايي داره كه واسه خودش مزيتهاييه ...

من خودم با كيوبيس ركورد گرفتم و ازش راضي بودم و اف ال هم همينطور كه از خود پروژه هايي كه وكال داره ديدم راضي بودم...

13. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اين نظر شخصي من بود و اصلا نميگم درسته.

14. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    من با اين نظر كه همه اين برنامه ها يك كار رو انجام ميدن و فقط و فقط سليقه كاربر مهمه چندان موافق نيستم. حتي بين دو رقيب نزديك مثل كيوبيس و سونار هم تفاوتهاي فاحشي آشكارابه چشم ميخوره. بله بدون ترديد همه daw ها (حداقل انواع معتبر و شناخته شده شون) امكانات گسترده اي براي ركورد و ميكس و مستر دارند و به راحتي شرمنده كاربر نميشن. اما تفاوتها در جزيياته كه به مورد مصرف كاربر و نه سليقه شخصي اون ارتباط داره.در غير اين صورت فكر مي كنم رنكينگ جهاني و رتبه دادن به اين نرم افزارها كار بيهوده اي مي شد.

15. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیر دوست عزیز
    در اف ال 10 این امکان هست که چیزی که در پیانو رول نت نویسی کردید رو به صورت نتهای کلاسیک و خط حامل به صورت پی دی اف اکسپورت میتونید بگیرید.
    در پیانو رول نت نویسی میکنید و بعد file رو در همون پنجره پیانو رول میزنید . آخرین گزینه export as score sheet .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/11/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  16. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    این بحث ها همیشه بوده و بیشترین انرژی رو از ما گرفته که کی با چی کار می کنه و کدوم نرم افزار از کدوم بهتر ِ و.....
    جدا از این بحث ها به نظر من مهم اینه با daw که کار می کنیم (فرقی نداره از کدوم کمپانی) بتونیم بهترین و با کیفیت ترین کار رو ارائه بدیم.
    بهتر ِ کمی فکر کنیم و ببینیم تا حالا چقد تونستیم توی این کار (آهنگسازی) موفق باشیم، بعد بریم دنبال عیب و ایراد نرم افزار ها بگردیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  17. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    موافقم. اما به اعتقاد من بهتره اگر هم بحث ميشه به توضيح و تشريح تفاوتها بپردازه كه من باب مثال من كه از پروتولز چيزي نميدونم چيزهايي به بار معلوماتم اضافه بشه به اين اميد كه روزي به كارم بياد. وگرنه در صحت فرمايش شما يعني ارايه بهترين كيفيت ممكن با امكانات موجود ترديد نيست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. Erfan solo

Erfan solo

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام من نا هم با اف ال هم نئوندو هم کیوبیس کار کردم الان از هرکی میپرسم کدوم بهتره میگه هیچ فرقی ندارن همه یه کار انجام میدن الان راستش نمیدونمبا کدومش کار جدی رو شروع کنم لطفا کمکم کنید

19. MEHRYAR.CO

MEHRYAR.CO عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    آقای djmomo ی سوال دارم...تو کیوبیس چطور میشه با کیبورد پی سی نت زد؟

20. DJ MORTEZA AK

DJ MORTEZA AK عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان
    اصلا این بحث درست نیست . تفاوت شاید در روش انجام کار و بخش های برنامه باشه اما همشون در یک رده کیفی قرار دارن حالا نمیدونم چرا یه سری میخوان اف ال رو بگن خوب نیست یا حرفه ای نیست . امیر حیدری تنظیم کننده کارهای علی اصحابی و عبدالمالکی که انصافا از نظر میکس و مستر کاراشون قویه با اف ال کار میکنه همچنین مهران عباسی.
    برای رکورد باید از کیوبیس یا نرم افزار دیگه استفاده کرد چون اف ال برای رکورد طراحی نشده اما من وکال هامو با اف ال میگیرم و خیلیم راضیم . اینکه بگین کدوم بهتره فرار کردن برای کار بهتر به پشت نرم افزاره . به نظر من بهترین نرم افزار خلاقیت خوده ادمه . موفق باشید

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بررسی های کیوبیس واف ال نسبت به یکدیگر

,
  2. اف ال استودیو 10 بهتره یا 11؟

,
  3. فرق اف ال و لاجیک

,
  4. کیو بیس بهتر است برای میکس یا اف ال,
  5. تفاوت کیو بیس با اف ال,
  6. تفاوت کیو بیس با سیستم برنامه,
  7. مقایسه ی کیوبیس با اف ال