آخرین ارسال‌ها

تفاوت کیفیت چنل استریپ با یونیت های جدای پری امپ و کمپرسور

ینی در واقع پری امپ قدرت صدا رو زیاد نمیکنه که لازم نباشه اونهمه گین کارت صدا رو بالا ببریم؟
ببخشید اینهمه سوال میکنم دوستان.
خیر پری امپ برای قدرت صدا نیستش. البته روی پری امپ هم یک گین مثل کارت صدا وجود داره که میتونید مقدارش رو تغییر بدید ولی کلا کار پری امپ گرما بخشیدن به صدای ورودی هستش
بله پلاگین های نرم افزاری پری امپ هم وجود داره که این کار رو انجام میدن ولی خوب همیشه سخت افزاریشون بهتر هستن
دیگه بستگی به خودتون داره. با نرم افزار هم میشه انجام داد. با پری امپ 500 تومنی هم میشه با 20 میلیونی هم میشه. بسته به نوع پری آمپ و کیفیت تغییر میکنه صدا هم
چیز ضروری ای نیست که حتما باید وجود داشته باشه ولی وجودش صدا رو گرم تر و بهتر میکنه

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
خیر پری امپ برای قدرت صدا نیستش. البته روی پری امپ هم یک گین مثل کارت صدا وجود داره که میتونید مقدارش رو تغییر بدید ولی کلا کار پری امپ گرما بخشیدن به صدای ورودی هستش
بله پلاگین های نرم افزاری پری امپ هم وجود داره که این کار رو انجام میدن ولی خوب همیشه سخت افزاریشون بهتر هستن
دیگه بستگی به خودتون داره. با نرم افزار هم میشه انجام داد. با پری امپ 500 تومنی هم میشه با 20 میلیونی هم میشه. بسته به نوع پری آمپ و کیفیت تغییر میکنه صدا هم
چیز ضروری ای نیست که حتما باید وجود داشته باشه ولی وجودش صدا رو گرم تر و بهتر میکنه
مشکل من اینه که گین کارت صدا رو باید بیارم بالا تا ظرافتهای سازی مثل سه تار رو دقیق و خوب بگیره. کار ت صدای من presonus firestudioهست و میکروفونم nt5. بدون داشتن پری امپ مجزا.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران
دوست گرامی
پری امپ دو تا وظیفه داره:
1- تقویت سیگنال خروجی از میکروفون برای رساندن به حد line level. برای اینکه سیگنال ضبط شده قابل استفاده در میکسر ،اکولایزرها و ... باشه.
2-رسوندن 48v جریان مستقیم به میکروفونهای condenser.

اون گرمای صدا رو میشه ویژگی برخی از preamp ها دونست .
برخی از preamp ها هم اصلا صدای گرمی رو نمیدن ،بلکه صدا طبیعی و دست نخورده باقی میمونه.در واقع این یکجور ارزش براشون به حساب میاد(مثل همون مورد گرما) و بیشتر در سبک کلاسیک (و جز) استفاده میشند.

به طور خلاصه بگم بسیار ضروری هستش و حتما باید در کنار میکروفون(preamp خارجی یا preamp داخلی)استفاده بشه.

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
دوست گرامی
پری امپ دو تا وظیفه داره:
1- تقویت سیگنال خروجی از میکروفون برای رساندن به حد line level. برای اینکه سیگنال ضبط شده قابل استفاده در میکسر ،اکولایزرها و ... باشه.
2-رسوندن 48v جریان مستقیم به میکروفونهای condenser.

اون گرمای صدا رو میشه ویژگی برخی از preamp ها دونست .
برخی از preamp ها هم اصلا صدای گرمی رو نمیدن ،بلکه صدا طبیعی و دست نخورده باقی میمونه.در واقع این یکجور ارزش براشون به حساب میاد(مثل همون مورد گرما) و بیشتر در سبک کلاسیک (و جز) استفاده میشند.

به طور خلاصه بگم بسیار ضروری هستش و حتما باید در کنار میکروفون(preamp خارجی یا preamp داخلی)استفاده بشه.
ممنونم فقط منظورتون رو از پری امپ داخلی یا خارجی متوجه نشدم.

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
ممنون. پس پری امپ داخلی کارت صدا هم میتونه جوابگو باشه. بسته به نوع و کیفیت کارت صدا و نوع کاربریش. به نظر من البته.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران
ممنون. پس پری امپ داخلی کارت صدا هم میتونه جوابگو باشه. بسته به نوع و کیفیت کارت صدا و نوع کاربریش. به نظر من البته.
بله .100٪ میتونه .فقط نکته اینه که پری های داخلی معمولا رنگ(گرما)ندارن.که البته این بد یا خوب نیست .
اون صدای گرم رو سعی کنید به وسیله ی میکروفون گذاری به دست بیارید.میکروفون از پری امپ و اکولایزر قوی تره.اون گرما (به معنای واقعیش) رو هم فقط در مدلهای بالا(گرون قیمت) به دست می‌ آورید.

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
بله .100٪ میتونه .فقط نکته اینه که پری های داخلی معمولا رنگ(گرما)ندارن.که البته این بد یا خوب نیست .
اون صدای گرم رو سعی کنید به وسیله ی میکروفون گذاری به دست بیارید.میکروفون از پری امپ و اکولایزر قوی تره.اون گرما (به معنای واقعیش) رو هم فقط در مدلهای بالا(گرون قیمت) به دست می‌ آورید.
ممنونم از پاسخ خوبتون. پس نتیجه گرفتیم که میکروفن خوب و میکروفن گذاری درست میتونه اون گرما و حجم و حرارت رو به صدا بده و میتونه تا حدودی این کمبود رو جبران کنه.مثلا برای ساز چه میکروفونی میتونه اون گرما رو ایجاد کنه به صدای ساز؟ من از nt5استفاده میکنم خودم

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,822
تهران
ممنونم از پاسخ خوبتون. پس نتیجه گرفتیم که میکروفن خوب و میکروفن گذاری درست میتونه اون گرما و حجم و حرارت رو به صدا بده و میتونه تا حدودی این کمبود رو جبران کنه.مثلا برای ساز چه میکروفونی میتونه اون گرما رو ایجاد کنه به صدای ساز؟ من از nt5استفاده میکنم خودم
میکروفون که خیلی زیاده ولی روش قرار دادنش هم مهمه.بستگی به خود ساز هم داره .چون بحث این تاپیک نیست و هم اینکه بحث وسیعی هستش و قبلا در سایت در موردش نوشته شده،خودتون کمی جستجو کنید و بخونیدشون.

سلام دوستان من ميخوام بين avelon 2023 و avelon 747 يكي رو بخرم ولي نميدونم كدوم رو بايد انتخاب كنم .و اينكه پري امپي كه در حد اولون باشه وقيمتش اين نياشه هست مثلا tl audio5050 خوب .?
[doublepost=1463116596,1463116372][/doublepost]مثل اينكه بايد تشكر ميكردم
باااا تشكررررر❤❤❤❤

takroooo

عضو سایت
11/9/13
93
قزوین
سلام پری امپ من la610 mkll هستش میکروفنمم هم nt2 اما از وکالم اصلا راضی نیستم کیفیتش با خود کارت صدا فرقی نداره حتی با کارت صدای خالی میگیرم راحتتر تومیکس کار میکنم
ناگفته نمونه کابل اتصال پری امپ به کارت صدا xlrبه xlr هس
همون کابلی که به میکروفن و کارت صدا میزنن ؟فرقی داره با کابل xlr به trs

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
سلام پری امپ من la610 mkll هستش میکروفنمم هم nt2 اما از وکالم اصلا راضی نیستم کیفیتش با خود کارت صدا فرقی نداره حتی با کارت صدای خالی میگیرم راحتتر تومیکس کار میکنم
ناگفته نمونه کابل اتصال پری امپ به کارت صدا xlrبه xlr هس
همون کابلی که به میکروفن و کارت صدا میزنن ؟فرقی داره با کابل xlr به trs
سلام.
همچین چیزی ممکن نیست من هم la610mk2 دارم مشکل شما درتنظیمات چنل استریپتونه
یه عکس بفرستید

takroooo

عضو سایت
11/9/13
93
قزوین
جناب محبی ممنون از پاسختون! عکس نتونستم اپلود کنم تنظیمات بنده
Mode رو میزارم رو pre
بعد سمت چپ امپدانس ۵۰۰
پیک رو رو ۵ .۶ .۴ امتحان کردم
۱۵ db خاموش
کلید وسطی in
۴۸ ولت روشن
بعد پیک کلید هس میزارم رو ۷k
پایینیش رو ۱۰۰k
بعدمیزارم رو bypass
پیک ۳.۵
گین ۳.۵ کم باشه بیشتر میکنم
ناگفته نمونه فک کنم پری امپ خیلی استفاده شده چون دست دو خریدم ممکنه از لامپها باشه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
ناگفته نمونه فک کنم پری امپ خیلی استفاده شده چون دست دو خریدم ممکنه از لامپها باشه
با این اوصاف من روی تیوب ها بیشتر مشکوکم. وسط کار گاهی کم شدن ناگهانی گین یا صدای هیس یا خش مانند هم دارید ؟

takroooo

عضو سایت
11/9/13
93
قزوین
کم شدن گین رو متوجه نشدم اما تقریبا صدای هیس موقع رکورد هس اتاقم کلا ابر زدم فقط کیس رو جدیدا داخل میز اهنگسازی کردم فک کردم صدای اونم ضبط میشه اما صدا اونچیزی که میخوام نیس
من اگه لازم باشه میفروشمش اوالون میخرم اگه خیلی تفاوت محسوسی هس
اما اگه پری آمپ من ایراد داره لامپارو عوض کنم
[doublepost=1553685037,1552844219][/doublepost]و اینکه ایا با خوندن لامپها پر نورتر میشن؟یا ولوم پری رو زیاد کنی این اتفاق میفته؛بر من اتفاقی نمیفته

بالا