آخرین ارسال‌ها

تفاوت کیفیت چنل استریپ با یونیت های جدای پری امپ و کمپرسور

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
واقعا ممنون
صدا هم خیلی عالیه. حالا باید دقیق با هدفون گوش کنم و مقایسه کنم
فقط یک سوال. توی عکس دکمه eq bypass رو زدی.با این کار اکولایزر از مدار خارج میشه و رو صدا اعمال نمیشه دیگه درسته؟؟ اگه آره چرا این کار رو کردی؟
ممنونم بابت تعریف از صدا ، لطف داری . آره اکولایزر رو خارج کردم که نرمال باشه ، همین . کین ورودی هم روی 12 بود . تو کارت صدای من 24 لول تعریف شده من هم گین رو روی 12 گذاشتم . یعنی همه چیز در شرایط نصف بود . امیدوارم به کارت اومده باشه ...
موفق باشی ...

ممنونم بابت تعریف از صدا ، لطف داری . آره اکولایزر رو خارج کردم که نرمال باشه ، همین . کین ورودی هم روی 12 بود . تو کارت صدای من 24 لول تعریف شده من هم گین رو روی 12 گذاشتم . یعنی همه چیز در شرایط نصف بود . امیدوارم به کارت اومده باشه ...
موفق باشی ...
آهان آره لول های گین و مستر استودیو چنل هم که تو عکس دیدم وسط بودش
ممنون خیلی به درم میخوره

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
رضا جون شما این قطعه روبرا چه هدفی گرفتی؟
1- کمپرسور سخت افزاریش؟
2- افزایش تعداد کانالها ؟
3-صدای لامپش؟
4-همه موارد
5- موارد دیگر
ارادت داریم پیمان جون ...
گزینه ی 1 و 3 . فقط گزینه ی 2 رو نداره دیگه میدونی که تک هستش داداشم . چطور پیمان جان ؟؟؟

دوستان بلاخره با خرید ترانس مشکلم حل شد
از تمام دوستان ممنونم
ولتاژ ورودی از صبح تا شب مقدار 107 و نیمه شب به مقدار 115 میرسه با یکی دو عدد تغییر لحظه ای ولتاژ، که ترانس این مقدار کم ولتاژ و تغییراتشو درست میکنه

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
از تمام دوستان ممنونم
ولتاژ ورودی از صبح تا شب مقدار 107 و نیمه شب به مقدار 115 میرسه با یکی دو عدد تغییر لحظه ای ولتاژ، که ترانس این مقدار کم ولتاژ و تغییراتشو درست میکنه
درودی دوباره ‌...
به سلامتی مهران جان . من پیشنهاد میکنم ( با توجه به تستی که خودم انجام دادم ) از کابل XLR به TRS استفاده کنی ( برای اتصال از استودیو چنل به کارت صدا ) و از همون ورودی اصلی مایک هم استفاده کنی . فانتوم پاور کارت صدا رو از داخل Tc Near خاموش کن . اینجوری گین صدا هم دم دستت هستش و راحت تر استفاده میکنی ...
موفق باشی ...

Sent From My Galaxy Grand 2

14/11/14
1,094
34
ایران
از تمام دوستان ممنونم
مبارکه. من ک گفتم از لازماته... تازه شانس اوردی وسلیلتو نسوزونده..
چ مارکی ؟ چند کیلو؟ قیمت؟

14/11/14
1,094
34
ایران
درودی دوباره ‌...
به سلامتی مهران جان . من پیشنهاد میکنم ( با توجه به تستی که خودم انجام دادم ) از کابل XLR به TRS استفاده کنی ( برای اتصال از استودیو چنل به کارت صدا ) و از همون ورودی اصلی مایک هم استفاده کنی . فانتوم پاور کارت صدا رو از داخل Tc Near خاموش کن . اینجوری گین صدا هم دم دستت هستش و راحت تر استفاده میکنی ...
موفق باشی ...

اقا چاکریم شدید.
بهترین اتصال واسه مانیتورینگ ب کارت صدا چیه؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
اقا چاکریم شدید.
بهترین اتصال واسه مانیتورینگ ب کارت صدا چیه؟
درود‌آرتین‌جان ...
منم سر این قضیه خیلی تحقیق کردم !! ۹۰ درصد استودیو هایی که چه در یوتیوب و چه از نزدیک دیدم ، از کابل های دو سر TRS استفاده میکنن . یعنی جک های استریو . بعضی ها هم از کابل های دو سر TS استفاده میکردن . من هم کابل های مختلف ‌رو تست کردم و در نهایت ، خودم از کابل XLR به TS استفاده میکنم . به نظر من این کابل برای من بهتر بود . شما هم تست کن . ببین با کدوم بهتر به نتیجه میرسی ...
موفق باشی ...

14/11/14
1,094
34
ایران
درود‌آرتین‌جان ...
منم سر این قضیه خیلی تحقیق کردم !! ۹۰ درصد استودیو هایی که چه در یوتیوب و چه از نزدیک دیدم ، از کابل های دو سر TRS استفاده میکنن . یعنی جک های استریو . بعضی ها هم از کابل های دو سر TS استفاده میکردن . من هم کابل های مختلف ‌رو تست کردم و در نهایت ، خودم از کابل XLR به TS استفاده میکنم . به نظر من این کابل برای من بهتر بود . شما هم تست کن . ببین با کدوم بهتر به نتیجه میرسی ...
موفق باشی ...

والا من از پشت کارت صداrca میزنم به xlrپشت مانیتور.. به نظرت اشتباس؟ هیچ نویزی هم ندارم

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,946
31
نیشابور
والا من از پشت کارت صداrca میزنم به xlrپشت مانیتور.. به نظرت اشتباس؟ هیچ نویزی هم ندارم
تو یه ویدیو دیدم که از rca صدا گرفته بود . اما کابلش دو سر RCA بود و از جک تبدیل RCA به TS استفاده کرده بود . و جک رو به مانیتور اتصال داده بود . یک جا هم دیدم که مانیتورش KRK بود و مستقیم به ورودی RCA مانیتور متصل کرده بود . نمیدونم اشتباهه یا درسته !! برای زدن به XLR از جک تبدیل استفاده کردی ؟ اگه آره که هیچی ‌. اگه نه کابل رو خودت درست کردی ؟ از اتصالاتش مطمئنی که درست نصب شده ؟ teep sleeve ؟؟ بحث نویز نیست . بحث درست رسوندن صداست . میدونی که کابل های RCA مونو هستن . یعنی UNBALANCE و ورودی های مانیتور ها اکثر استریو هستن یعنی BALANCE . از اتصالاتت اطمینان پیدا کن ...

14/11/14
1,094
34
ایران
تو یه ویدیو دیدم که از rca صدا گرفته بود . اما کابلش دو سر RCA بود و از جک تبدیل RCA به TS استفاده کرده بود . و جک رو به مانیتور اتصال داده بود . یک جا هم دیدم که مانیتورش KRK بود و مستقیم به ورودی RCA مانیتور متصل کرده بود . نمیدونم اشتباهه یا درسته !! برای زدن به XLR از جک تبدیل استفاده کردی ؟ اگه آره که هیچی ‌. اگه نه کابل رو خودت درست کردی ؟ از اتصالاتش مطمئنی که درست نصب شده ؟ teep sleeve ؟؟ بحث نویز نیست . بحث درست رسوندن صداست . میدونی که کابل های RCA مونو هستن . یعنی UNBALANCE و ورودی های مانیتور ها اکثر استریو هستن یعنی BALANCE . از اتصالاتت اطمینان پیدا کن ...

اره مشکلی نداره از اون بابت. خودم درست کردم.
خب rcaهم دوتا مغزی داره پس باts فرقی نداره اتصالاتش...
شماهم همین کار و کردی دیگه.. ی جا 2تا داشتی ی جا 3تا ک xlr باید 2.3 رو باهم اتصال بدی و1 شو جدا

5/5/14
13
31
اراک
سلام دوسته من فکر نمیکنم هیچکی اندازه من این استدیو چنل لعنتی اذیتش کرده باشه اول یه چیزی تو صدا هست مثله اوووووو که میاد میره این با گرفتن ترانس برق که حدودا دویست هزار تومنه حل میشه من دو ماه سر کا بودم تا یه مهندس برق بهم گفت اداپتور این دستگاه ac هست یعنی مثل ادابتور معمولی نیست و به تغیراته ولتاژ و امپر حساسه بعضی محله ها ولتاژ برقشون خیلی متغیر هست به خاطر نداشتن ترانس جدید و یه صدای هیس هم داره که اگه حتی همه ولوم هارو ببندی باز هم هست و حتی اگه از بهترین کابل استفاده کنی اینم یه مقدارش به خاطر سیم ارته که تا حدودی حل میشه ولی کامل نمیره کلا اگه خیلی وسواس هستی از خیر این دستگاه بگذر
امیدوارم کمکی کرده باشم البته دوستان استاد هستن و قبل من گفتن مشکل کجاست.

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
سلام دوستان یه سوال برای من پیش اومده که
اگه مقدار گین کارت صدا رو بالا بیاریم نویز و هیس تولید میشه. دست کم برای من که اینچنینه. حالا سوال اینه که پری امپ درواقع که کاری میکنه که ما نیاز نداشته باشیم گین کارت صدارو از وسط اونطرف تر بیاریم؟ و عملا اون نویز از بین میره؟ خود پری امپ تولید نویز نمیکنه؟ ممنون.

سلام دوستان یه سوال برای من پیش اومده که
اگه مقدار گین کارت صدا رو بالا بیاریم نویز و هیس تولید میشه. دست کم برای من که اینچنینه. حالا سوال اینه که پری امپ درواقع که کاری میکنه که ما نیاز نداشته باشیم گین کارت صدارو از وسط اونطرف تر بیاریم؟ و عملا اون نویز از بین میره؟ خود پری امپ تولید نویز نمیکنه؟ ممنون.
نه کار پری امپ اصلا چیز دیگه ایه
به صدا گرمی میده وگرنه شما گین پری امپ هم زیاد بالا ببری همون وضعیت رو داری

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
ممنون مهران عزیز.
سوال پیش اومد باز برام. اون گرمی رو که فرمودید با نرم افزار هم میشه به صدا داد؟
و بعد اینکه یه پری امپ وجودش چقدر لازم هست برای ضبط ساز و وکال؟

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
نه کار پری امپ اصلا چیز دیگه ایه
به صدا گرمی میده وگرنه شما گین پری امپ هم زیاد بالا ببری همون وضعیت رو داری
ینی در واقع پری امپ قدرت صدا رو زیاد نمیکنه که لازم نباشه اونهمه گین کارت صدا رو بالا ببریم؟
ببخشید اینهمه سوال میکنم دوستان.

بالا