تفاوت پورت های main out و line out

شروع موضوع توسط atamusic ‏11/4/16 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک تفاوت پورت های main out و line out تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    با سلام
    لطفا تفاوت پورت های main out و line out رو توضیح بدید و همینطور تفاوت مانیتور صداهای مخصوص این دو پورت و آیا خرید و استفاده از هر دو مانیتور با هم واقعا تاثیری روی کار میکس و مسترینگ داره یا نه ؟؟؟
    من یه جفت مانیتور Tannoy دارم اولا این مانیتور برای main out هست یا line out ؟؟؟ و برای مانیتور دوم چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
    با تشکر از شما دوستان عزیز

2. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +893 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Line Out و Main Out هر دو یکی هستن. هرچی که از Master Bus میاد بیرون ی کپی میره به Line Out و یکی میره به Main Out .

معمولان اینطور هست که Main Out برای monitor هایی که میکس میکنی وصل میشن. Audio interface های کوچیک ی knob روشون دارن که میشه باهاش لول speaker هارو تنظیم کرد. Line Out ۱-۲ ممکن هست که knob برای تنظیم لول داشته باشه یا نداشته باشه. Line Out معمولان میتونه به control room وصل بشه یا به master recorder . اینجوری تو میتونی level speaker هایی که میکس میکنی رو کم و زیاد کنی, ولی لول سیگنال که از Line Out خارج میشه دست نزنی .

اینها هر ۲ Line level هستن. یعنی speaker مخسوس لازم نداری. هر speaker که Line level قبول میکنه میتونه بهشون وصل بشه.

3. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از شما بابت پاسختون

با توضیحاتی که دادید من اینجور متوجه شدم که خیلی هم مهم نیست از دو جفت مانیتور استفاده کنیم پس اگر اینطور هست چرا خیلی از استودیو ها از دو جفت استفاده میکنند ؟؟؟ آیا انتخاب بین خوب و خوبتر هست ؟؟؟

4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +893 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    یعنی چرا از ۲ جفت speaker برای میکس کردن استفاده میکنن؟ برای اینکه بتونن به میکس هاشون تو speaker های مختلف گوش بدن. مسالا ببینن میکس تو مانیتور ارزونتر چه صدایی میده. یا تو مانیتور که برای سبک مخسوسی بهتره ....نه مجبور نیستی از هردو استفاده کنی اگه لازم نداری.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • برنده برنده x 1
  5. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    بله منظورم همون بود بسیار عالی مرسی بابت پاسختون

بارگذاری...