تفاوت پروتولز ها در چیست ؟

شروع موضوع توسط Dr.Noise ‏19/11/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تفاوت پروتولز ها در چیست ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    سلام به همه اساتید عزیزمن بازم با کلی سئوال اومدم :smile (74):

می خواستم بدونم تفاوت پروتولز ها باهمدیگه در چیه من فقط با کیوبیس کار کردم و میخوام یک داو دیگه رو تجربه کنم :smile (61): و قصد خرید یک کارت صدای خوب رو دارم که بیشتر واسه خوب شنیدن کارام میخوام تا تو میکس و مستر کمکم کنه که تایپیکش رو تو کارت صدا مطرح کردم ولی متاسفانه هنوز جوابم رو ندادن:smile (9):

شنیدم برای کار کردن با پروتولز باید حتما از سخت افزار خودش استفاده کنی :smile (49): حالا من اگر بخوام به صورت حرفه ای ( یعنی بهترین پروتولز ) رو تهیه و کار کنم باید چه سخت افزاری تهیه کنم که هم قدرت بسیار خوبی تو پخش داشته باشه هم پروتولز اون رو خیلی خوب ساپورت کنه :smile (71):

و اینکه آیا پروتولز خودش بانک صدای خاصی داره یا با همین پلاگین های کیوبیس هم کار میکنه ؟:smile (81):

یک دنیا از همه عزیزانی که بهم کمک کردم و از سایت فوق العادتون ممنونم:smile (7):

پیروز باشید عزیزان :smile (73):

2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    ما 3 نوع پروتولز داریم HD , LE , MP :
    بهترین و حرفه ای ترین نوع پروتولز پروتولز HD هست که برای داشتن و استفاده ازش حداقل باید 15 میلیون تومان خرج کنید که بهترین مدلش که HD3 هست رو داشته باشید علت گرون بودنش هم اینه که این نوع پروتولز با کارتهای DSP خودش کار میکنه و دیگه فشاری به سیستم نمیاره و تمام پروسس روی این کارتها انجام میشه و شما میتونید به راحتی و بدون مشکل حسابی ازش کار بکشی

بعد از HD پروتولز LE هست که روی اینترفیسهای خود AVID یا همون Digidesign سابق ارائه میشه و نسبت به نسخه ی HD محدودیتهایی داره و از سیستم شما برای پروسس استفاده میکنه یعنی رم و سی پی یو رو مشغول میکنه ، البته فراگیر ترین و معقول ترین نسخه ی پروتولز همین نسخه ی ال ای هست چون شما با خرید یه اینترفیس 500-600 هزار تومنی هم میتونید از این نسخه استفاده کنید و کار کردن با پروتولز رو تجربه کنید که پیشنهاد من برای این کار MBOX Pro هست .

واما نسخه ی MP که روی کارتهای M-Audio ارائه میشه و محدودیتهای زیادی نسبت به دو نسخه ی قبلی داره و من شخصا پیشنهادش نمیکنم.

بالا توضیح دادم ، اگه پولت به HD میرسه شک نکن و بخرش اما اگر نه بهترین انتخاب MBOX Pro هست .

پروتولز از VST حمایت نمیکنه و فرمت خاص خودش رو داره بنام RTAS که اصولا اکثر نرم افزارها موقع نصب میپرسن که میخوای RTAS اون محصول رو نصب کنن یا نه ، پروتولز ال ای یک سری پلاگین به همراه خودش نصب میکنه اما یه پک کامل هم برای خرید داره + اینکه اکثر وی اس تی ها که الان روی کیوبیس یا ... استفاده میکنیم ورژن Rtas هم دارن و موقع نصب با زدن تیک نصبش توی پروتولز هم اونارو خواهیم داشت .

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    واقعا از توضیحات کاملی که دادید کمال تشکر و قدردانی رو دارم و واقعا ممنونم :smile (2):

فقط جسارتا نگفتید که قیمت مدل کارت صدایی که پیشنهاد دادید تو ایران چقدره ؟؟:smile (4): آخه من بیشتر از 600 تا نهایتا 700 نمیتونم هزینه کنم :smile (16):​

این کارت صدا DSP نداره ؟؟ چون ظاهرا که باید خیلی کامل باشه ؟؟:smile (21):​

تفاوت پروتولز ها در چیست ؟-MboxPro_Specs_800-640x388.jpg
    و اگه قیمت این کارت بیشتر از بودجه ای که من دارم هست :smile (45): یک کارت در همون رنج قیمتی که عرض کردم معرفی کنید لطفا و حتما اکسترنال باشه چون من با لپ تاپ کار میکنم فایر وایر یا USB هم فرقی نمیکنه چون هر دو پورتش رو داره لپ تاپ :smile (79):​

و در آخر اینکه حتما پروتولز LE رو داشته باشه همون که رایجه و رو محصولات Digidesign هست اگر اشتباه نوشتم به بزرگی خودتون

راستییییییییییی ببخشید و آیا پروتولز ارزش این رو داره که اینقدر هزینه کنم ؟؟؟؟؟؟؟

آخه برندهای دیگه ای مثل TC electronic و Motu و... با این قیمت کارت هایی دارن که هم DSP داره هم ورودی و خروجی های optical :smile (8): ببخشید اینقدر سئوال میکنم واقعا شرمندم :smile (81)::smile (77):​

پیروز باشید ​

با آرزوی بهترین ها :smile (80):​

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با این کارت شما میتونید با پروتولز le کار کنید.
    dsp های رو اگه منظورتون اونی هستش که بهروز عزیز گفت فقط در پروتولز HD میتونید داشته باشید.
    البته با کارتهایی مثل 003 تا جائیکه من اطلاع دارم میشه کارتهای dsp سری HD رو نصب کرد. کاری که بعضی از استودیو ها در ایران میکنن . کارت 003 + dsp
    این کارت هم کارت نسبتا جدیدی از شرکت Digidesign هستش.
    این مورد رو هم اضافه کنم که کیفیت در استفاده از پروتولز و یا کیوبیس و نئوندو و سونار و اف ال و یا pc و مک نیست.!!
    صرفا بحث در مورد قدرت اونها در پخش و امکانات جانبی هستش. وگرنه در اکسپورت کردن به جز پروتولز HD که در عمل اکسپورت دخالت داره مابقی کارها مثل کد کردن و کانورت رو CPU سیستم انجام میده.

5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اون کارت صدا ها دارای DSP (آنبورد - Onboard) هستند. که بیشتر مناسب کارهای زنده هستن یا مثلا برای فراهم کردن یک حس خوب به خواننده مناسب هستن مثلا میتونید بوسیله Onboard DSP این نوع کارت ها موقع ضبط ،به صدای خواننده Reverb بدین تا حس بهتری رو برای اجراش داشته باشه. ضمنا اون Reverb به هیچ وجه اثری در ترک ضبط شده نمیزاره و فقط خواننده از هدفونش اون رو حس میکنه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/11/10
  6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    از سایر محصولات بی خبرم اما پروسسور های آنبرد Konnetk Live هر کدام ورودی و خروجی مجزا از هم دارند و امکان Send و ضبط کردنشون هست. EQ, Comp و Reverb و De-esser البته برای ضبط فقط گاهی Comp کاربرد عملی داره مگر همانطور که Junior فرمودند اجرای زنده. ضمن اینکه امکان استفاده و کنترل مستقیم اونها تو محیط DAW هم هست. ترکیبی از Plugin و سخت افزار موجود روی کارت.قیمتش هم افت خوبی داشته (متاسفانه!) حدود 800
    البته پروتولز رو فعلا باید فراموش کنید . با توجه به

خوب چیز خیلی زیادی رو هم از دست نمیدید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/11/10
  7. اشکان آریا

اشکان آریا

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    یه سوال دارم.
    من ساند کارت Mbox 3 دارم.باید چیکار کنم در پروتولز تعداد تراکهام محدود نباشه؟؟
    به من منت مذارین اگه راهنمایی کنید.

8. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    گمون میکنم محدودیت شما در تعداد ترک ها ، به خاطر استفاده از نسخه ی دمو باشه .
    از نسخه جدید و کرک شده استفاده کنید تا مشکلتون حل بشه ...
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. پروتولز