تفاوت هدفون های DT770 و DT990 شرکت Beyerdynamic

شروع موضوع توسط Ariozi ‏11/10/14 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک تفاوت هدفون های DT770 و DT990 شرکت Beyerdynamic تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

1. Ariozi

Ariozi عضو سایت

شغل :
    طراح
    امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    ولی مدل Beyerdynamic DT 990 Pro (پشت باز ) و Beyerdynamic DT 770 Pro (پشت بسته)
    رو دارم واسه صحت گفته ها هم که شد یه بار با 990 صدا ضبط کردم که دقیقا همراه با وکال صدای موزیک توی هدفون هم روی وکال تاثیر گذاشت( 2 لاین) ! البته خیلی کم بود ولی تاثیر داشت
    در مورد هدفون پشت بسته هم واسه تنظیم یا میکس مستر به نظره من همین پشت باز بعد از مدتی گوش خسته میشه دیگه پشت بسته بماند که انگار اکسیژن به گوش نمیرسه و من همینجا بگم از خرید 770 پشیمونم !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این موضوع هم به سلیقه و راحتی و البته تجربه ارتباط داره.در حال حاضر بنده هم 990 , 770 رو دارم و بر خلاف نظر عموم من 770 رو برای میکس ترجیح می دم ! به این علت که هدفون Close البته اگر واقعا استاندارد باشه صدای بسیار ایزوله تری رو به گوش فرد می رسونه که باعث تسلط و در عین حال تقویت فلت بودن می شه.و مهتر از اون فرکانس های Low رو به همین دلیله ایزوله بودن بهتر و همینطور عدم ورود و خروج هوا بهتر نشون می ده.
    البته این موضوع روشنه که میکس پروژه با هدفون کار صحیحی نیست و محیط بسته ،عدم عمق و امبیس اتاق و همینطور جدا شنیده شدن باند چپ و راست از عواملی هستن که باعث خطا در میکس می شه اما در بین هدفون های خوب، من و تعدادی از دوستان کار با هدفون بسته رو بیشتر ترجیح می دیم چون به حقیقت نزدیکتره.البته خستگی که هدفون های سنگین مثل beyer به خصوص در مدل Close ایجاد می کند یک واقعیته که البته با چند سالی کار کردن این موضوع بسیار طبیعی و عادی می شه

آخرین ویرایش: ‏12/10/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ariozi گرامی

هدفون های باز نشتی دارند و شکی در اون نیست.
    ولی این روشی رو که من توضیح دادم و شما تجربه خودتون رو بیان کردید در شرایطی هست که ما در محدودیت باشیم همیشه یک مینیمالهایی در محدودیت ها برای استفاده هست . اگر هدفون باز داشته باشید میتونید ضبط کنید ولی وقتی لول رو پایین بگیرید سیگنال کمتری هم نشت میکند.
    علاوه بر من همه از این روش استفاده میکنند.حالا دیگه این به تبحر اون صدابردار بستگی داره که چقدر لول هد فون رو تنظیم کنه که نشتی کمتری رو داشته باشه.
    هنر صدابردار در همین هست که از تمام ابزارهای لازم بیشترین بهره رو ببرد. ولی این ایده آل نیست.

برای تنظیم اون اول یک میکس سر دستی انجام میدید پروژه رو اکسپورت میکنید در یک پروژه جدید ایمپورت میکنید و لول ترک در میکسر برنامه رو حدود ۶ دی بی کم میکنید بعد لول هدفون رو تنظیم میکنید و تموم.

من متاسفم که در استفاده از DT 770 مشکل داشتید مدل پرو اون برای استفاده استودیویی و میکس طراحی شده و بسیار نرم و راحت هست من خودم در اپارتمان استفاده میکنم.

موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دقیقا...فراموش کردم این رو بگم که منظور من از 770 سری pro هستش که 250 اهم امپدانسش هست و حتما هم باید با یک کارت صدای خوب یا هدفون امپ استفاده بشه که بتونه درایو خوبی داشته باشه و صدای واقعی خودش رو ارائه کنه.این مواردی که گفتم در مورد هدفون های با امپدانس پایین مثل DT770 m صدق نمی کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...