تفاوت های sonar x3 با سونا 8

شروع موضوع توسط Arman.b7 ‏12/4/14 در انجمن برنامه سونار Sonar

تاپیک تفاوت های sonar x3 با سونا 8 تالار برنامه سونار Sonar در persian-music.org.

1. Arman.b7

Arman.b7 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام

من با اف ال کار میکردم و الان به دلایلی میخواستم اف ال رو بزارم کنار و کار با سونار رو یاد بگیرم چند تا سوال داشتم

1_ تفاوت سونار x3 با 8 چیه؟؟؟بعضی جاها زده بود x3 بعضی جاها هم نوشته بود 8!!!!

2_از کجا میتونم خریداریش کنم!!!والا هر سایتی رفتم یه قیمت زده بود!!!مگه برنامه هاش تفاوتم دارن!!!ممنون میشم یه

سایت معتبر ک بتونم ازش سونار رو تهیه کنم بهم معرفی کنین....

2. alireza aghaei

alireza aghaei

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    سلام سونار خیلی عالیه فقط یه کم باید صبور باشی تا کامل باهاش آشنا بشی به نظر من x3 خیلی بهتره هم محیط خوبی داره هم امکاناتش بیشتره هم خروجی قوی تر واقعا سونار تو x3 ترکونده

3. sc9_ir

sc9_ir عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    سلام ای عزیز. من هم توصیه میکنم یه نگاهی به سونار بندازی . البته تقریبا همه برنا مه های از قوانین مشابهی پیروی میکنند ولی نحوه دسترسی به ابزار و امکاناتشون کم و بیش با هم فرق داره . انتخاب هر نرم افزاری در وهله اول بستگی به سلیقه افراد داره . برای همین هرچه محیط نرم افزار زیبا تر باشه ، زودتر جذب میکنه . اما بعضی ها دنبال کارامد بودن برنامه هستند و براشون زیبایی محیط درجات پایین تری داره . سونار 8.5 به همرا ه آپدیتهاش ، بسیار محیط ساده و سریعی داره . نحوه استفاده از ابزارش بسیار ملموس و منطقی هست و خیلی راحت میشه اون رو درک کرد و فهمید و امکانات زیادی داره که فقط با وارد شدن به محیط برنامه میشه بهشون اشراف داشت و جای تعریف نداره . البته امکاناتی در برنامه های مخبلف هست که شاید در سونار نباشه یا رسیدن بهش کمی سخت باشه و اینجاست که دیگه بسته به نیازتون باید DAW مورد نظرتون رو انتخاب کنید . گاهی شاید مایل باشید به صورت همزمان با استفاده از قابلیت Rewire از جند برنامه به صورت همزمان استفاده کنید . الته در سونار x3 خیلی مسائل فرق کرده . محیط خیلی گرافیکی شده و زیاد به محیط ویندوز شبیه نیست . توانایی استفاده از vs3 هم به بقیه قابلیتهای برنامه اضافه شده و جالبه که موقع نصب متوجه میشین که یکی از پلاگین های نصب شده روی سیستمتون ( ملوداین ) هست که به صورت رجیستر شده نصب شده و اونایی که با ملوداین کار کرده باشن میدونن که چه موهبتی به توانایی های سونار اضافه شده. البته شبیه اون به صورت های شاید ساده تر در بعضی برنامه ها و شاید هم قویتر در بعضی دیگه وجود داره . اما اینکه به صورت یک جا همه این توانایی ها به سیسم اضافه بشه ، واقعا دست مریزاد داره . شما میتونین در سونار 13 یا همون X3 وضعیت های دیداری و ادیتوری خودتون را دسته بندی کنید و با زدن کلیدهای 0 تا 9 نحوه نمایش اطلاعات صفحه رو تغییر بدین و این تا حدودی شما رو از داشتن بیشتر از یک مانیتور نمایش بی نیاز میکنه . محیط گرافیگی زیبا . امکان شخصی سای تمام پنجره ها . استفاده کامل از توانایی سیستم مثل استفاده موازی از هرتعداد CPUهای واقعی و مجازی سیستم . استفاده بهینه از ram و خالی کردن به موقع حافظه از نرم افزارها و سمپل های غیر ضروری . توانایی خوب پردازش در خروجی نهایی و بسیاری از توانایی های دیگر که .... خیلی باید کار کنید تا به همه اشون پی ببرین.

موفف باشید و کارهاتون رو بشنویم
    ویرایش مدیریت :
    قرار دادن لینک دانلود از سایتهای فارسی زبان برخلاف قوانین است

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏5/6/14
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اختلاف قیمتبه دلیل عرضه بانکهای اون هستش.
    برخی جاها فقط برنامه رو برای فروش عرضه میکنند و که فکر میکنم 7 یگ باشه و برخی ها هم با بانکهایی مثل سسشن درامر 2 و ..... عرضه میکنندکه حجمش حدودا 19 گیگ هستش و البته گرونتر.
    دقیقا به همین شکله
    من خودمم تقریبا بیشتر کارهام رو با سونار 8 کار میکنم و ممکنه در نهایت اونها رو در ایکس 3 تموم کنم.
    چون با محیط 8 خیلی راحتترم و در ایکس 3 کمی منوها پیچیده تره. البته برای شما فرق نمیکنه با کدومش کار کنید.

5. sc9_ir

sc9_ir عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    یه چیزجالب تا حدی خارج از موضوع اینه که من مطابق معمول ، توافقنامه این سایت رو نخونده ، امضا کردم . البته اصلا ناراحت نیستم چون هرچی بود هم موافقت میکردم. اما به خاطر اینکه نخونده بودم ، اصلا متوجه نبودم که درج آدرس سایت ایرانی ، توی این سایت ممنوع شده . من برای شما آدرس یک سایت رو برای دانلود چیزی که میخواستی گذاشته بودم ولی نمیدونستم که حذف میشه ( خب نباید مینوشتم ) به هر حال اگه خلاف قوانین نباشه ؛ میتونین توی گوگل سرچ کنید. مطمئن باشید پیدا میکنید. ای کاش توی همین سایت امکان دانلودش بود . البته یادتون باشه از Sonar X1 به بعد فقط روی ویندوز 7 به بعد بالا میاد . ما هنوز منتظر شنیدن کارهای خوب شما هستیم.

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    توی سایت لینک دانلود وجود داره
    منتها در بخش کاربران ویژه و البته با لینک مستقیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    سونار x3 فوق العاده است...اما بخاطر گرافیک بالاش کمی نسبت به کیوبیس و ریزون و دیگر برنامه ها در اکسپورت ...و ایمپورت سرعتش کمتره ...البته این ویژگی انچنان محسوس نیست....ودیگه اینکه سمپل هاش حرفه ایه ودر نگاه اول یه کاربر بنظر خشک میاد.ودرام کیتهای سونار بیشتر بدرد سبکهای راک و جز میخوره ودر ضمینه کیتهای هاوس وترنس "بجز waveهای rxp "و cakewalke tt-s و roland انچنان دل اهنگسازرو بدست نمیاره که با تصب کنتاکت و انواع vst های درام مشکل حله..و کلا خط مشی vstهای سونار بیشتر بنظر من rockوjazz وclassic هست...تا urodance و hip hopو غیره..که با raptcher تاحدودی و z3a رفع شده ولی بازم درام کیتهایی که عرض کردم رو کم داره...

بارگذاری...