تفاوت های فلامنگو و پاپ...

شروع موضوع توسط hesamgool ‏6/8/11 در انجمن گیتار

تاپیک تفاوت های فلامنگو و پاپ... تالار گیتار در persian-music.org.

1. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    مبخوام بدونم فرق بین سبک فلامینگو و پاپ چیه؟؟؟
    و این که برای کسی که میخواد بخونه و گیتار بزنه باید کدومشون رو انتخاب کنه؟؟؟
    البته برای من تک نوازی و امکان نت سازی خیلی مهم چون میخوام حتی تا مربیگری هم پیش برم....
    ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان....:smile (2):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. satch

satch عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه منظورتون سبکه خوب خیلی تفاوت دارن مثلا آهنگ های محسن یگانه یا حبیب موحبیان یا اندی یا منصور یا ...همشون پاپ هستن حتی اگه گیتاری درش نوخته نشه ولی عنصر اصلی سبک فلامنکو گیتارهست اونم از نوع گیتار های مخصوص فلامنکو نه پاپ.از این نوع سبک بیشتر در آهنگای معروف اسپانیایی استفاده میشه مثل گیپسی کینگ
    ولی اگه منظورتون تفاوت گیتار کلاسیک و فلامنکو هست باید بگم که صدای گیتار کلاسیک نرم تر و بم تر از فلامنکو هست ولی صدای گیتار فلامنکو تقریبا بین صدای گیتار آکوستیک و کلاسیک یعنی صدایی کمی زیرتر و کمی زنگ دارتر از گیتار کلاسیک

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست گرامی تفاوت موزیک پاپ و فلامنکو از زمین تا آسمان است. (البته پاپ به معنی همه پسند است و در واقع هر موزیکی که همه پسند باشد و لزوما نیاز به ورزیدگی گوش نداشته باشد اگر مورد قبول همه قرار بگیرد اصطلاحا می گویند پاپ شده است یعنی همه پسند شده است، حال ممکن است این موزیک راک باشد یا رپ یا ... البته جدیدا به برخی از سبک های همه پسند هم کلا پاپ می گویند)
    موزیک فلامنکو برای اسپلنیایی ها همان حالتی را دارد که موسیقی سنتی برای ما. (البته نه دقیقا ولی برای روشن شدن این مثال را زدم).
    برای درک موسیقی فلامنکوی جدی نیاز به دانش موسیقی داریم و البته مطالعه ..
    برای شروع ابتدا مقالات فارسی در اینترنت بیابید و بخوانید و سپس موسیقی اصلی فلامنکو را هم چند مورد گوش کنید (سرچ کنید).
    سپس با توجه به اینکه این موسیقی یک موسیقی مشکل است و نیاز به سال ها تمرین دارد ببینید آیا میخواهید و می توانید به این جدیت آنرا دنبال کنید یا خیر؟

4. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا این دوستمون قصد اصلیش اینه که قابلیت نت سازی یا همون اهنگ سازی رو برای تک نوازی داشته باشه...
    در کنارش میخواد سبکی که انتخاب میکنه به شکلی باشه که مثلا اهنگ های محسن یگانه رو در حالی که میزنه بتونه باهاش بخونه گیتارش هم یک گیتار کاتاوی داره با یه گیتار کلاسیک...:smile (61):
    این بنده خدا مونده که باید چه سبکی رو دنبال کنه و البته از روی شناختی که من از ایشون دارم هر چیزی رو شروع کنه تا به درجه استادیش نرسه ولکون نیست...
    لطفا سوال بالائیم رو پاسخ بدید و البته به نظر شما بهترین سبک برای درک گیتار چیه؟؟؟
    راستی ممنون از این که جواب دادین...:smile (70):
    :25:

5. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اين سوالا تو اين سطح عاديه. پيشنهادم اينه كه اصلا عجله نكنين. اين سوالا به مرور زمان كاملا جا ميوفته و همه ما يه زمان واقعا برامون سوال بوده كه مثلا اصلا تعريف كلاسيك چيه يا پاپ چيه. حالا من متوجه نشدم خودت داري گيتار كار ميكني يا دوستت، چون پست اول گفتي خودم پست دوم گفتي دوستم ولي خوب در هر صورت هر سبكيم كه بخواي بزني اول بايد مراحل اوليه گيتارو طي كني و پايشو ياد بگيري. حالا بعد هر وقت كه احساس كردي يه ديد كلي نسبت به موسيقي پيدا كردي و به سازت اشراف داري ميتوني كم‌كم به سبك هم فك كني. اينيم كه الان مثلا گيتار فلامنكو بگيري اگه بخواي فلامنكو بزني اصلا توصيه نميشه و اين كار بيشتر براي كساييه كه ميخوان كنسرت برن!
    حالا من دقيق نميدونم چقدر موسيقي كار كردي و كلا چيا تو موسيقي كار كردي. ولي پيشنهادم اينه فعلا به سبك فك نكن بزار كم كم يه سال بگزره اون موقع هم ميدوني فلامنكو به چي ميگن (از نظر علم موسيقي منظورمه) هم كلاسيك و هم پاپو سبكاي ديگه.
    بزار يه نكته‌ايم بت بگم چون فك كنم منشا سوالتو ميدونم. اصلا نگران نباش تو هر سبكيم بخواي كار كني زدن آهنگاي پاپ چه ملودي و چه ريتم جزو آسون ترين كارهاست و بعد سه چهار ماه كار كردن خودت حتي به صورت گوشي ميتوني اكثرشونو بزني و از اين بابت خيالت راحت باشه.
    بازم ميگم كه به گيتار كار كردن ادامه بده و اصلا نگران سبكا نباش!
    موفق باشي.

6. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اقا سلام
    خیلی خوب راهنمایی کردی دستت درد نکنه
    کاملا روشن شدیم...
    و این که دوستان دیگه نظری ندارن؟؟؟

7. bz_haji

bz_haji عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام عزیز
    خوب راه شما مشخصه . وقتی حرف از خوندن و محسن یگانه می زنید خوب حتما سبک پاپ رو بیستی دنبال کنید.
    البته شنیدم که می گن اگه می خوای یه پاپ کار خوبی بشی باید از کلاسیک شروع کنی و به نظر من خیلی هم منطقی به نظر می رسه
    این که می گم کلاسیک فک نکنی یه مدت زمان کوتاه . نه !!
    تا اونجایی کن من شنیدم شادمهر با لا ی 10 سال کلاسیک کار کرده. ولی کلاسیک خیلی سخته جدی می گم مخصوصا اگه بخوای (دوری باروک) رو کار کنی.

8. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام به دوست عزیزم
    من فلامنکو کار میکنم و هنوز اول راهم و رسیدم به پاکو پنیا
    پاپ هم میزنم و میخونم
    هم کلاسیک هم فلامنکو قدرت نوازندگی رو بالا می برن اما چیزی که مهمه خودتی و انتظاراتی که از خودت داری... منم پل هرفرت رو زدم بعد خوان و حالا پنیا ... زمین تا آسمون پاپ زدنم با خیلی از دوستانی که پاپ کارن فرق میکنه ... از نظر خلاقیت و فدرت نوازندگی... اگه میخوای پیشرفت کنی باید ببینی دوس داری تا چه سطحی پیش بری... منم الان پاپ رو توو شهرمون و دانشگاه محل تحصیلم تدریس میکنم ولی هنوز همون تمرینات اولیه رو انجام میدم ...
    پاپ به چیزه و فلامنکو یه چیز دیگه اما میشه تلفیقشون کرد( پاپ فلامنکو زدن)

9. الهام خانم

الهام خانم

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام... ببخشید من یه سوال دارم... من الان 6 ماهه کلاسیک کار میکنم خواستم ببینم هنرجوهای 6 ماهه شما تا چه حدی پیشرفت میکنن؟ میخام ببینم به جای مطلوب رسیدم یا نه.چقد استاد موثره؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. تفاوت گیتار پاپ و کلاسیک

,
  2. فرق گیتار کلاسیک و پاپ چیه