تفاوت میکس خارجی با داخلی

1/7/16
48
26
8
29
سلام به همه عزیزان ، راستش سوالی برام پیش اومده ، ممنون میشم راهنماییم کنید ، وقتی به کارهای خارجی گوش میدم مثل البوم اخر david guetta متوجه میشم بعضی سازها وقتی ولوم رو کمی بالا میبرم به لفظ عامیانه گوش رو میزنه و تیزی ساز مشخصه ، اما در کارهای داخلی همچین چیزی نمیبینم و همه سازها کنترل شده هستند ، خیلی برام جالب بود و دوست دارم که اگر کسی از دوستان اطلاعی داره از این مسئله که چرا اینجوریه بهم توضیح بده خیلی ممنون میشم

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,286
1,731
113
شاید هم کارهای live رو مقایسه کردی ؟

چون David Guetta چندین بار آهنگاش تو چارت billboard بودن . سالی چند ملیون هم از کارای music پول در میاره. حالا به غیر از sound ترک های ویدیو و فیلم, آهنگای جام جهانی.... تو سبک DAvid Guetta چند تا آهنگ فارسی تا بحال رکورد شده ؟

این مقایسه خوبی نبود.

1/7/16
48
26
8
29
موزیکهای خارجی رو با کیفیت بالا گوش کنید و مقایسه کنید
یه Mp3 128 نمیتونه معیار مناسبی باشه
از نظر کیفیتی که بالاتر هستن ، منظور من این هست که احساس میکنم در میکس آزادی بیشتری به فرکانسهای های میدن ، حتما تست میکنم
[doublepost=1468919416,1468919242][/doublepost]
شاید هم کارهای live رو مقایسه کردی ؟

چون David Guetta چندین بار آهنگاش تو چارت billboard بودن . سالی چند ملیون هم از کارای music پول در میاره. حالا به غیر از sound ترک های ویدیو و فیلم, آهنگای جام جهانی.... تو سبک DAvid Guetta چند تا آهنگ فارسی تا بحال رکورد شده ؟

این مقایسه خوبی نبود.
نه کار لایو نبوده ، برام جالب بود اینکه ماها سعی میکنیم سازهای تشکیل دهنده اهنگ رو (مخصوصا سینتی سایزرها) درخشندگیشونو در فرکانسهای های بگیریم ، اما چیزی که من شنیدم در کارهای david guetta خیلی برام جالب بود درسته که بعضی سازها کمی گوش رو میزدن بخاطر درخشندگیشون اما کیفیت بالاتری هم داشتند

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
108
103
43
64
چیزی که من مدت ها بهش رسیدم. به نظر من سلیقه ای نیست وعلت اصلیش غیر اصولی کار کردنه. میکس کردن با هدفون ، آکوستیک غلط ( استفاده از روش ها مسخره مثل شونه تخم مرغ مقوایی ، موکت و...) استفاده بیش از حد از جاذب ها ، عدم استفاده از بیس ترپ ها و دیفیوزرها و.... همه موجب میشه موقع میکس صدا غیر واقعی بگوش برسه و موجب میکس خراب ( صدای مرده و یا به قول شما غیر درخشنده) بشه.