تفاوت میکس خارجی با داخلی

شروع موضوع توسط DjConte ‏18/7/16 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک تفاوت میکس خارجی با داخلی تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. DjConte

DjConte عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    سلام به همه عزیزان ، راستش سوالی برام پیش اومده ، ممنون میشم راهنماییم کنید ، وقتی به کارهای خارجی گوش میدم مثل البوم اخر david guetta متوجه میشم بعضی سازها وقتی ولوم رو کمی بالا میبرم به لفظ عامیانه گوش رو میزنه و تیزی ساز مشخصه ، اما در کارهای داخلی همچین چیزی نمیبینم و همه سازها کنترل شده هستند ، خیلی برام جالب بود و دوست دارم که اگر کسی از دوستان اطلاعی داره از این مسئله که چرا اینجوریه بهم توضیح بده خیلی ممنون میشم

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    موزیکهای خارجی رو با کیفیت بالا گوش کنید و مقایسه کنید
    یه Mp3 128 نمیتونه معیار مناسبی باشه

3. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    شاید هم کارهای live رو مقایسه کردی ؟

چون David Guetta چندین بار آهنگاش تو چارت billboard بودن . سالی چند ملیون هم از کارای music پول در میاره. حالا به غیر از sound ترک های ویدیو و فیلم, آهنگای جام جهانی.... تو سبک DAvid Guetta چند تا آهنگ فارسی تا بحال رکورد شده ؟

این مقایسه خوبی نبود.

4. DjConte

DjConte عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    از نظر کیفیتی که بالاتر هستن ، منظور من این هست که احساس میکنم در میکس آزادی بیشتری به فرکانسهای های میدن ، حتما تست میکنم
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏19/7/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏19/7/16 ---
    نه کار لایو نبوده ، برام جالب بود اینکه ماها سعی میکنیم سازهای تشکیل دهنده اهنگ رو (مخصوصا سینتی سایزرها) درخشندگیشونو در فرکانسهای های بگیریم ، اما چیزی که من شنیدم در کارهای david guetta خیلی برام جالب بود درسته که بعضی سازها کمی گوش رو میزدن بخاطر درخشندگیشون اما کیفیت بالاتری هم داشتند

5. ghasme_r_f

ghasme_r_f عضو سایت

امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    چیزی که من مدت ها بهش رسیدم. به نظر من سلیقه ای نیست وعلت اصلیش غیر اصولی کار کردنه. میکس کردن با هدفون ، آکوستیک غلط ( استفاده از روش ها مسخره مثل شونه تخم مرغ مقوایی ، موکت و...) استفاده بیش از حد از جاذب ها ، عدم استفاده از بیس ترپ ها و دیفیوزرها و.... همه موجب میشه موقع میکس صدا غیر واقعی بگوش برسه و موجب میکس خراب ( صدای مرده و یا به قول شما غیر درخشنده) بشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
  6. MR.FOG

MR.FOG عضو سایت

امتیازات:
    +154 / 4 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    بر عکس من فکر میکنم موزیک های ایرانی در فرکانس های بالا یکم زیاده روی دارند و گوش ما هم کم کم عادت کرده ، خیلی از میکس های خارجی فضای Dark دارند و با داخلی ها تفاوت زیادی دارند

• موافقم موافقم x 1
    • قدیمی قدیمی x 1
بارگذاری...