تفاوت میکسر allen & heath zed24 و allen & Heatch zed22 fx چیه ؟

شروع موضوع توسط Ali Gaz Anbor ‏11/1/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک تفاوت میکسر allen & heath zed24 و allen & Heatch zed22 fx چیه ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    من برای استودیوی خودم میسکر allen & heath رو انتخاب کردم و خیلی تعریف این میکسرها رو شندیم.

فقط تفاوت مدل zed 24 و zed22 fx رو نمیدونم. میگن 22fx یه Onboard EFX داره. این Onboard EFX چی هست ؟ و به چه کاری میاد ؟

و سوال اصلیم این که این میکسرهای allen & heath رو تو تهران از کجا میشه گیر آورد؟

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    Onboard FX همون افکت روی میکسره که توی اجرای زنده میتونید به صدای ساز یا صدای خواننده یا گوینده یا ... افکت دلخواه رو اضافه کنید، توی ضبط استودیوئی هم اگه استفاده بشه صدا با همون افکت انتخاب شده ضبط میشه!

در رابطه با مکان خرید هم فکر نکنم مشکلی باشه، فروشگاههای جمهوری انقدر زیاد نیستن که نشه از همشون قیمت بگیرید، اینجوری میتونید با قیمت پائین (تخفیف) خرید کنید!

3. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از شما آقای احمد زاده .
    راستش من تصمیم دارم اوایل بهمن برم تهران برای خرید تجهیزات ولی یه تماسی امروز با تهران داشتم که منو خیلی پریشان خاطر کرد. میگن به خاطر قیمت دلار و مشکلات اقتصادی قیمت تمامی تجهیزات نجومی رفته بالا. کارت صدای digidesign rack factory + 003 که 1,900 بود شده 2,600 و همین طور سایر تجهیزات. امیدوارم وضعیت به این شکل نمونه وگرنه باید قید استویدو رو بزنم. بگذریم.

آقا ایمان نظر شما راجع به میکسر های allen & heath چیه ؟ من خیلی تعریفشون رو شندیم. بعد من این میکسر رو برای اجرای زنده نمیخوام. برای استودیو میخوام. به نظرت به Onboard FX نیاز دارم ؟

4. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    به نظر من اصلاً به میکسر احتیاجی نداری (میکسر توی استودیوهای امروزه فقط برای ظاهر استفاده میشه {به جز استودیوهایی که از میکسرهای دیجیتال با تعداد خروجی مستقل و کارتصدا با ورودی های زیاد استفاده میشه}) یعنی جوری که من تا الآن به چشم ندیدم که کسی این کارو انجام بده یا بهش نیاز داشته باشه!
    من این هزینه رو بزار روی خرید کامپرسور و پری امپ!

داشتن رک خوب از داشتن میکسر 10000 کاناله خیلی خیلی بهتره!

ولی اگه حتماً میکسر میخوای بگیری به نظرم ببین اختلاف قیمت هر دو مدلش چقدره، اگه تفاوتش زیاده که بدون افکت بگیر چون نیازی بهش نداری ولی اگه دیدی اختلافش در حد 40 50 تومنه با افکت بگیر، چون یه روزی که خواستی بفروشی میکسر بدون افکت رو خیلی سخت تر ازت برمیدارن، چون برای اجرای زنده به افکتش احتیاج دارن!

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی ایمان جان. راستش من هم دقیقاً برای ظاهر استویدو میخوام میکسر بگیرم. و اینکه میخوام مونیتور ها رو به اون وصل کنم و صدای خود کامپیوتر هم بهش وصل کنم که صداهای دیگه ی کامپیوتر به جز کیوبیس از مانیتورها پخش بشه. مثلاً صدای نرم افزارهای دیگه مثل winamp یا صدای بازی ها. به من گفتن واسه این که هر 2 صدا رو داشته باشم میکسر لازمه. از طرفی نمیخوام یه میکسر بگیرم که نویز داشته باشه. یه چیز با پدر مادر میخوام مثل همین allen & heath.
    راستی با افکتش 300 تومن گرونتر از بی افکتش هست.
    و یه چیز دیگه من فکر نمیکنم زیر 1 تومن بشه یه پری آمپ حرفه ای گرفت. چون من میکروفون و کارت صدامو دارم حرفه ای میگیرم و به من گفتن پری آمپ هم باید حرفه ای باشه مثل avalon . که قیمتش خیلی بالاست. 2.5 هست قیمتش. نظر شما چیه ؟ یکی از دوستام هم تو استودیوش یه کمپروسور 300 تومنی افتاده اصلاً وصل نمیکنه. میگه پولمو انداختم دور. میکروفون انتخابی من numann TLM 103 و کارت صدام هم digidesign 003 rack factory + هست.

6. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    بدون میکسر هم این صدا شنیده میشه، الآن مگه مشکلی دارید؟ بقیه ی صداها رو توی مانیتور ندارید؟

بحث نویز خیلی وقته که دیگه پوشونده شده تا حدی! با این میکسر هم مشکلی نخواهید داشت!
    برای میکسر برند Mackie خیلی خوبه که البته قیمتش یه کم بیشتره، ولی میتونید از برند YAMAHA هم خرید کنید، هم ظاهر خوبی داره، هم نویز کم هم پشتیبانی خوب، و اینکه قیمت محصولات یاماها برای صدابرداری اختلاف زیادی با قیمت جهانیشون ندارن (برعکس سایر تجهیزات و برند ها)

خوب نمی ارزه به نظر من! YAMAHA بگیری بیشتر به نفعته، ارزش نداره انقدر واسه ظاهر یه میکسری که خیلیا فرقشونو نمیدونن، هزینه کنی

توی خوب بودن و قدرت AVALON هیچکس شکی نداره ولی هیچ اجباری نیست حتماً اونقدر هزینه کنید، میتونید یه چنل استریپ dbx بردارید با قیمت حدود 800 که کیفیت خوبی هم داره، درسته که به پای Avalon نمیرسه ولی داشتنش به مراتب بهتر از نداشتنشه!

ولی توی مبحث ظاهر کاملاً بهتون حق میدم، خیلیا عقلشون به چشمشونه!

حیفه این میکروفن نیست که بدون یه پری امپ خوب ازش استفاده کنی؟ خیلی از قابلیت هاش رو بدون پری امپ نمیتونی داشته باشی!

کارت صدات هم انتخاب خوبیه ولی 003 Factory + فقط ورودی خروجی بیشتری نسبت به مدل معمولیش داره و اگه نیازی به این همه ورودی نداری به نظرم 003 بگیر! هزینه ی اضافیه
    از این هزینه های کم کم اگه بزنی فکر کنم همین پولت به خرید Avalon هم برسه :smile (73):

7. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا ایمان خیلی ممنونم از شما به خاطر این پاسخ های کامل و سازنده. راستش دقیقاً راجع به کارت صدا میخواستم اینو بپرسم از شما.
    یکی از دوستام digidesign mbox2 داره و 700 خریده . میگه اصلاً نیازی نیست rack factori 003 بگیری. میگه همین mbox2 بگیر چون هیچ فرقی به جز در تعداد ورودی و خروجی با مدل 003 نداره. به خصوص الان که قیمت همه تجهیزات رفته بالا.
    نظر شما چیه ؟

8. mog1371

mog1371 عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    دوست گلم
    تا اونجایی که من اطلاع دارم mbox ریت 96 هست اما 003 192 هستش
    اما در کل 003 چزه دگه ای هست
    ادامه توضیح رو اساتید دیگه میگن . . .

9. Ali Gaz Anbor

Ali Gaz Anbor عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نرخ نمونه برداری digidesign rack factory 003 معمولی 96 هست اما 003 + 192 هست! یه مدل هم هست به نام mbox pro که اینم 192 هست ولی قیمتش نصف 003 + هست! ولی خب تعداد ورودی خروجیش هم نصف 003 + هست. از طرفی من وروی زیاد احتاج ندارم. حالا نظر شما چیه ؟ mbox pro بگیرم خوبه ؟ چون 192 هست و 4 تا ورودی میکروفون و 6 تا هم ورودی آنالوگ داره!
    اگه واقعاً به جز تعداد ورودی و خروجی فرقی با 003 + نداره من همین رو بگیرم. البته این کارت صداهای digidesign داخلشون یه پری آمپ هم داره ! فرقی بین پری آمپشون نیست ؟

10. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    علی جان بحث سمپل ریت 96 و 192 رو کلاً فراموش کن!
    شما نهایتاً خروجی نهایی کارت باید 44100 باشه, 192 زانی به کار میاد که یه کانورتور خیلی خوب داشته باشی که بتونی اونو به سمپل ریت پائینتر کانورت کنی! (خیلی گرونه)
    پس به این موضوع اهمیت نده زیاد, ولی در نهایت من اگه جای شما بودم 003 میگرفتم, البته منظورم + نیست, 003 معمولی مد نظرمه!
    تا زمانی هم که پری امپ خوب بگیرید میتونید از پری امپ خودش استفاده کنید که کیفیت خوبی هم داره

بارگذاری...