آخرین ارسال‌ها

تفاوت خروجیهای هدفون و لاین چیه؟

mory952

عضو سایت
4/1/10
87
سلام و احترام به همه. میخام بدونم تفاوت علمی خروجیهای هدفون و Line out یا Monitor (روی میکسرها) چیه؟ و اینکه حداکثر چندتا خروجی میشه با تبدیل از یک خروجی هدفون گرفت؟ آیا میشه هدفون رو به خروجی Line Out یا Monitor زد؟ ایرادی پیش نمیاد؟
 

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,203
با اینکه لول هر دو سیگنال به هم نزدیک هست ولی به هر حالHeadphone-Out برای drive کردن سپیکر های هدفون که کوچیک هستن و همیشه هم قرار هست نزدیک گوش باشن design شده.

output هدفون برای همه دستگاه ها ستاندارد نیست و فرق میکنه. هیچ وقت قویتر از Line -Out نیست پس نگران اینکه مونیتور رو بسوزونه نباش . فقط ممکنه سیگنال تو لول های بالاتر distort بشه یه خورده چون به جای هدفون داری سیگنال رو به مونیتور میفرستی که سپیکر های خیلی بزرگتر داره.

اگه منظورت از مونیتور برای اجرای live رو stage هست که مشکلی نداره ولی برای کار ستودیو من جات باشم این کار رو نمیکنم مگر اینکه مجبور باشم.
 

mory952

عضو سایت
4/1/10
87
ممنون از راهنماییت . ولی گمان کنم بد گفتم یا اشتباه متوجه شدی . میخوام هدفونو به خروجی Line Out بزنم نه اینکه از خروجیه هدفون به اسپیکر وصل کنم. در ضمن میخوام بدونم آیا با درست کردن یک تبدیل میتونم مثلا 4تا هدفونو به یک خرجیه هدفون وصل کنم (کیفیت صدا زیاد مهم نیست ولی بلندیش معقول باشه) یا حتما باید از آمپلی فایر هدفون استفاده کنم. در ضمن آیا امپدانس هدفنها توی این قضیه تاثیر داره یا نه.
(سوالا زیاد شد! معذرت و احترام)
 

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,203
الان فهمیدم. نه هدفون رو مستقیم به Line Out وصل نکن.

شاید بتونی از این converter ها به headphone Out وصل کنی و بد از اونجا سیگنال رو به ۲ تا هدفون بفرستی ولی سیگنال ضعیف میشه. هر headphone out درست شده که یک هدفون رو drive بکنه. این کار هم به درد نمیخوره .

هدفون امپ باید بگیری . مخصوصا اگه این کاری هست که همیشه میخای بکنی. مثلا میخای چند نفر با هم رکورد کنی و میکس رو میخای به چندتا هدفون بفرستی. هدفون امپ ها اهم پایین رو هم معمولان سپورت میکنن. منظورم اونهایی هست که برای رکورد کردن استفاده میشن.

چیزی مثل:

ART HeadAmp ۴

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
 

mory952

عضو سایت
4/1/10
87
از راهنماییت سپاسگزارم دوست عزیز
 
بالا